IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd January 2013, 15:31
bambi.sve
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Плексит?

Здравейте,незнам дали има такава тема,ако има моля да ме извините,но спещно се нуждая от помощ.Днес както си стоях седнала изведнъж усетих голяма болка в дясно в гърба,почти до кръста,не мога да се завъртя,като схваната съм,сякаш ми е прещипано.Мъжът ми казва че това е плексит,той го има същото,само че четох в нета че плексиота обхваща рамото и ръката,а при мен е под рамото,изобщо рамото не ме боли,по късно се изкапах и се напарих с гореща вода,след това се намазах с волтарен,олекна ми за вмомент,бях си полегнала,но кагато пак станах болката пак беше се усилила.Молбата ми е да ми кажете какво може да е това-Плексит ли е или нещо друго и как може да се възстановя?Благодаря предварително и ще се радвам ако получа бързи отговори.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd January 2013, 17:45
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

За съжаление не можете да разчитате на компетентен отговор тук във форума. Трябва да отидете на лекар и да ви бъдат изписани необходимите медикаменти за лечение. Тази болка може да се дължи на различни заболявания, така че не чакайте прекалено дълго.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd January 2013, 10:42
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Не е плексит предвид разположението, но може от плексит да те удари там... При продължително седене и работа с компютри се стига до това, което си описала.

Коригирай си позицията на седене - трябва да се седи на бедрата, а не на седалището. Гърбът трябва да ти е прав и да си се облегнала, като в може да си слагаш и възглавница зад теб, но трябва да се облягаш на цялата площ на гърба. Позицията на ръцете и главата при седене и работа с комп. също са ключови. Избягвай да си претоварваш врата - не трябва да има накланяне на главата напред продължително време. Това подобно на проблеми с раменете (и плексит) натоварва мускулите на гърба.

Причини може да има и други - висока възглавница при спане, слаби мускули, изстиване... За да премахнеш болките и проблема - масаж с магнезиево олио. По-добре е при масажист, а ако мъжа ти има някакви познания може и той да се справи до колкото трябва - магнезиевото олио е доста силно и дори само намазване с леко втриване ще дадат добър ефект...

Помисли за упражнения за кръста и гърба и направо ги почвай.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
болки, гръбначен стълб, плексит, прещипване, схващане

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Плексит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:08.