IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 2nd August 2008, 18:13
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране Вярвате ли че има задгробен живот?

Вярвате ли в преражданията,или че душата остава да съществува,дори без тяло и отива на по високо ниво. Или смятате че просто преставаме да съществуваме? Или че има ад и рай............има много теории,каква е вашата? Вярвате ли в чудеса?
__________________
"Ако имаш добра жена - ще живееш щастливо, ако е лоша - ще станеш философ"/Сократ/
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd August 2008, 18:16
Аватара на mitoman
mitoman mitoman не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 1 320
По подразбиране

Аз се чудя къде отива душата, но съм склонен да вярвам че просто си умираме и толкова, защото ние се изграждаме като характери имаме собствени мисли, но това е свързано с битуването ни в този живот. Цялата информация какви сме били пренасяме чрез децата си нататък.
__________________
http://www.nenovinite.com
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd August 2008, 18:19
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране

Не ви ли се е случвало да отидете на съвсем непознато място и да имате чувството че сте били там? Може и да е илюзия,незнам. Или да срещнете някой и да имате чувството че ви е много познат...
__________________
"Ако имаш добра жена - ще живееш щастливо, ако е лоша - ще станеш философ"/Сократ/
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd August 2008, 18:22
Аватара на mitoman
mitoman mitoman не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 1 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stefi B
Не ви ли се е случвало да отидете на съвсем непознато място и да имате чувството че сте били там? Може и да е илюзия,незнам. Или да срещнете някой и да имате чувството че ви е много познат...
Е това е защото си го сънувала или поне мозъка ти прибавя спомени, за да запълни дупките... Мен често ми се случват неща които съм сънувал.
__________________
http://www.nenovinite.com
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd August 2008, 18:26
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Нa мен пък не ми се случвaт тaкивa нещa, понеже съм прaгмaтичен човек, вярвaщ нa нaукaтa и точните нещa. Дежa ву-тa не ми се случвaт и местa, които виждaм за първи път сa ми непознaти.
Човек се рaждa, рaзвивa се и в един момент умирa. След него остaвaт спомените. В прерaждaне не вярвaм, не съм го видялa, a и aко беше тaкa все едни и същи души ще имa нa плaнетaтa, a то не е тaкa, всеки е различен и индивидуaлен.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd August 2008, 18:28
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране

Има много неща които не знаеме....Например от маймуните ли сме сме произлязли... Дали просто преставаме да съществуваме и толкоз ,същото както е било преди да сме били родени? И все пак се надявам да има нещо на по високо ниво
__________________
"Ако имаш добра жена - ще живееш щастливо, ако е лоша - ще станеш философ"/Сократ/
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd August 2008, 18:49
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Аз вярвам в преражданията или по-скоро предпочитам да вярвам в тях.Вярвам, например, че ако си добър в този живот и душата ти достигне високо ниво, в следващия ще се родиш на по-хубаво място и ще имаш по-добър живот.Вярвам в кармата, ако не си изчистиш грешките в този си живот, ти се дава шанс да го направиш в следващия, трябва да има някакво равновесие.Не вярвам в смъртта, според мен няма смърт, просто душата се пренася от едно измерение в друго...
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd August 2008, 18:53
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Напълно вярвам в Господ, и следователно в задгробният живот, в Рая и в Ада.
Както и в преражданията.
Чела съм в много статии, на случки с хора американци(щото и статията беше такава)които са преживяли Near Death Experience(NDE), като повечето са били неверници преди инцидентите си, а след това стават по-загрижени и вярващи.
И най- странното е че при повечето се случва или , отделянето на духа от тялото, или тъмният тунел с светлината в края му, светкавичното прожектиране на бърз оборот на важни събития от живота им и най-често срещата с вече починали роднини и близки.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd August 2008, 18:54
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Тaйнa, приемaм твоето мнение, нaистинa е вaжно кaк мислим за смърттa, ти говориш за смърт нa душaтa и не вярвaш в нея.
Когaто aз говоря за смърт, говоря за смърт нa тяло и оргaнизъм.
Никой не може дa докaже всъщност кaкво точно се случвa, нa прaктикa никой не виждa душa, не е докaзано кaкво е тя, дaли съществувa.
Може пък нaшите личностни хaрaктеристики дa сa обосновени от нaшите гени и от биохимиятa нa мозъкa и всъщност товa дa е душaтa.
Щом имa медикaменти, които могaт дa променят личносттa, явно химичните веществa ни влияят.
И кaкво е душaтa? Не е ли хaрaктерa и личносттa ни?
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd August 2008, 18:58
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Аз си нося винаги с мен изрязано от вестник Прозренията на Майка Тереза
Та едно от тях гласи... Най-голямата Тайна-Смъртта!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вярвателичеимазадгробенживот
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:22.