IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 14th July 2011, 23:23
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Аз се нагледах на кич на работното ми място. Толкова много 16-17 годишни пикли, от Близкия Изток - накичени с бурки с лога на YSL, CHANEL, LV... Единственото, което се вижда от бурката е чантата и обувките и в повечето случаи струват колкото годишната ми заплата... Единствената им "амбиция" в живота е да харчат парите на баща си и после на мъжа си. Тези момичета никога няма да получат образование, никога няма да свалят бурката, никога няма да бъдат отделни личности, ако са разделени от семейната клетка. Тъжното е, че на 5% от тях им пука, биха се разделили с този лукс, в замяна на свободата, която ние имаме - да учим, да се развиваме, да бъдем независими, да продаваме сладолед за да отидем на почивка.... ОЩЕ ПО-ТЪЖНОТО Е, ЧЕ 95% ОТ БЪЛГАРКИТЕ БИХА СЕ РАЗДЕЛИЛИ С ТАЗИ СВОБОДА, В ЗАМЯНА НА ЗЛАТНАТА КЛЕТКА, КОЯТО Е ФИНАНСОВАТА ЗАВИСИМОСТ!

Супер много ме дразни тази черта в българката, защото принципно е интелигентна, можеща и борбена. За съжеление обаче се осланя само на факта, че е красива и другите качества закърняват...

Нелс клетка е за теб , а за тях е начин на живот ако погледнеш от тяхна гледна точка , те пък не разбират нашия начин на живот
Просто сме различни култури които са приспособени към различни условия на живот Нека приемем че не всяка жена обича да ходи разголена на публично място както и да се чука безразборно
Все едно да казваш на баба ти на село че не е модерно да носи гумени галоши и че трябва да си купи лабутинки
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 14th July 2011, 23:59
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

И аз не обичам да се чукам безразборно, но моето е личен избор. Необременен от социални и религиозни догми . Тяхното не е. Техния избор е направен още преди да се пръкнат от утробата на забулените им майки. Ако на една арабка й се чука безразборно има два избора - да си преглъща натуралните нагони цял живот или публично да я умъртвят с камъни.
.....

Аз съм изключително толерантен човек, но тази религия никога няма да я приема като нещо естествено. Защо когато аз отида в Кувейт трябва да нося бурка, а когато те дойдат в ЮК не носят дънки примерно? Къде остава толерантността и зачитането на чуждата култура? Хубаво правят французите, че се опитват да забранят бурките - ако не ти отърват нашите правила, ходи си у вас, спазвай си вашите.
Същото е с българите - не можеш да се социализираш, не говориш езика, еми ще чистиш кенефите ни докато не се вмиришеш на л****а. Точка.

Темата много се измести, аз просто исках да покажа на Наталкааааа една различна гледна точка. А тя беше, че тя е късметлийка, че се е родила в европейска демократична държава, която й дава свободата да учи, да се развива, да си печели сама парите и да си купува чанти и шалове на LV сама. Защото тогава е най-сладко да си ги носиш.

Още една история, която мисля, че ще направи тезата ми по-ясна:
Преди години се записах на един семинар, който беше доста скъп (да, аз харча пари предимно за обучение) , тогава лекторът ни обясни, че парите от семинара отиват за благотворителност, и той умишлено е сложил толкова висока цена. Идеята му беше, че хората ценят много повече вещите/знанията/информацията, за която са платили скъпо, отколкото вещите/знанията/информацията, които са получили без пари.

Пък и смисъла на живота не е винаги да си облечен в най-скъпите дрехи, а какво ти е коствало и какво си научил, докато си стигнал до тях.

Ай, мнооо философско стана, Няталкааа я изгубих някъде в края на първото изречение...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 15th July 2011, 00:29
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Неллс , двете с теб харесваме различни неща , това значи ли че една от нас има лош вкус или изобщо няма такъв
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 15th July 2011, 10:28
Astoria Astoria не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 8
По подразбиране

[QUOTE=daniela84;748633]Абсолютно си права Snobkata ако си решил наистина да даваш сума пари за оригинален Вутон, направо не си заслужава всяка втора вече е с менте и направо е ужасно.....но като се замисля несамо в БГ е така, в Италия беше същатат работа![/QUOT

Факт е, че и Италия е залята с ментета на Вютон, направо ми се събраха очите - млади и стари, мъже и жени, ВСИЧКИ са с чантите-фалшификати на тази марка. Но също така е факт, че в магазина на марката в Порто Фино имаше страхотни модели, /въпреки, че аз НЕ съм й почитател/, на които все още не съм виждала ментета, но цените им започваха от 2 000 евро, за най- малката чантичка. Така, че явно модата с чантите-ментета не е заляла само България. А авторката на темата да се замисли дали не финансира прекалено китайската индустрия, защото както знаем се правят ментета и за 10 евро и за 1000 евра. Единственият начин да си сигурен, че чантата е оригинал, е да я закупиш от официален магазин на марката.
А на мен "любимият ми момент" е да видя 16 годишно с чантичка Вютон да чака автобуса на спирката

Последно редактирано от Astoria : 15th July 2011 на 10:32
Отговори с цитат
  #55  
Стар 15th July 2011, 17:36
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Astoria Виж мнението
А на мен "любимият ми момент" е да видя 16 годишно с чантичка Вютон да чака автобуса на спирката

Оооо това и аз искам да го видя което пък ми напомни за една друга мога , когато сульо и пульо носеха кожуси от лисици , норки и други и пътуваха с градския транспорт ...хахахах
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #56  
Стар 30th July 2011, 21:40
Аватара на bubinkaA
bubinkaA bubinkaA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 40
По подразбиране

ми то и аз постоянно се разкарвам с луис вютон ама много ясно че с разни имитаций
Отговори с цитат
  #57  
Стар 30th July 2011, 21:46
Аватара на bubinkaA
bubinkaA bubinkaA не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 40
По подразбиране

пък и то в БГ май не се продават оригинали
Отговори с цитат
  #58  
Стар 2nd August 2011, 11:11
Аватара на brooklyn
brooklyn brooklyn не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bubinkaA Виж мнението
пък и то в БГ май не се продават оригинали
Чесно казано, не знам някъде в БГ да продават оригинални чанти и обувки на Луис Вутон....защо такааа?!? Явно няма голям пазар за тях
Отговори с цитат
  #59  
Стар 2nd August 2011, 22:35
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daniela84 Виж мнението
Чесно казано, не знам някъде в БГ да продават оригинални чанти и обувки на Луис Вутон....защо такааа?!? Явно няма голям пазар за тях
Колко българки биха си позволили чанта за 3-4 хиляди лева ???
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #60  
Стар 2nd August 2011, 23:09
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Колко българки биха си позволили чанта за 3-4 хиляди лева ???
а и да могат, предпочитат да го направят от някои магазин от РОДЕО ДРАЙВ

такъв е манталитета, нали знаеш как идват до софия да купуват коли, телевизори, що не и чанти..
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: louisVuitton
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:59.