IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th October 2011, 11:05
Аватара на brooklyn
brooklyn brooklyn не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 63
По подразбиране Цистит

Здравейте, не успях да намеря такава тема, затова реших да отворя нова.Става дума за един доста неприятен проблем, с който преполагам доста жени са се сблъсквали - цистита! На мен ми се появи преди 2 години, ей така от нищото.....и е адски болезнено и дискомфортно. Лекувала съм се с какво ли не и той отшумява,но сега когато времето се развали и захладня, симптомите пак започнаха да се обаждат
А вие момичета с какво се лекувате, дайте предложения?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th October 2011, 14:56
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

Цистита е много коварна инфекция.Преди години често ми се случваше-ходех много тънко облечена.Трябва да се обличаш добре, препоръчително е да си слагаш боди и краката ти също да не се мокрят.Помага отвара от мечо грозде/продават го в аптеките и си вариш чай има инструкции на самата опаковка, не помня как точно се пиеше/, а ако стане много зле положението можеш да пиеш антибиотик Ципрофлоксацин, но те съветвам да се консултираш с лекар-антибиотика ми е предписван от лекар.
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th October 2011, 22:12
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Oтвара от листа на Мечо грозде би ти помогнало.Освен това можеш да пиеш и някои от хранителните добавки(URINAL,NEORENAL,CISTIREN,URONAT.... )всички те съдържат екстракт от Червена боровинка, и (или) Бяла бреза,които също действат антисептично.Но трябва да изследваш и стерилна урина за наличие на бактерии(най-често E.Colli).Ще се направи антибиограма,и ще си наясно какъв точно антибиотик да пиеш.Добавките,които ти изброих,са само придружаващи основното лечение-а именно с антибиотик.Като приключиш курса с антибиотика,ще изследваш отново стерилна урина.И ако няма бактерии,тогава ще пиеш известно време ваксина,точно срещу цистита-Urovaxom или Urostim.Трябва упоритост и постоянство-в противен случай ще хронифицира и често ще имаш неприятните оплаквания при цистита.
Успех
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th October 2011, 23:27
Аватара на Qgodka
Qgodka Qgodka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 242
По подразбиране

Преди около 4 години страдах доста често от цистит, докато накрая един лекар ми изписа хапчета, които бяха мисля около 4 на брой и се изпиваха всичките.Партньора също трябваше да пие.От тогава нямам проблем.Но като не ога да се сетя как се казваха....може да попиташ в аптеката.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th October 2011, 09:14
galina.gor galina.gor не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2011
Мнения: 43
По подразбиране

действително цистита си е инфекция, за която знам, че прояви ли се веднъж пак може да ти се случи, причините за него най-често са простудите, затова по-топло облечени, и все пак пипне ли ме (досега два пъти) съм ползвала уронат и много ама наистина много чайове от лайка- тази комбинация е ефикасна и за 2-3 дена неприятното усещане отминава.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th October 2011, 14:26
Kafe111 Kafe111 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 2
По подразбиране

Давам малко идеи за домашни лекове за цистит. Все пак най-добре е на лекар. Много упорит и гаден проблем може да се окаже това...

http://doctoronline.bg/articles/4123
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st October 2011, 14:54
Аватара на Siberia
Siberia Siberia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 80
По подразбиране

Аз имах цистит преди две години. Един месец ме държа . Ту затихне и пак се появи. В крайна сметка с един малко по-силен антибиотик се оправи , но и до днес понякога , когато са ми студени краката усещам лек дискомфорт . Мисълта ми е , че щом си склонна към цистит постоянното вардене е задължително. При мене помага пиенето на много вода .
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd November 2011, 15:47
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

Mомичета, какъв антибиотик освен Ципрофлоксацин сте пили- не ми действа, още снощи усетих дискомфорт, а днес сутринта вече си бях с цистит, пих от този, който аз знам, но не ми подейства изобщо
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie

Последно редактирано от Decu : 2nd November 2011 на 15:50
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd November 2011, 16:13
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Decu Виж мнението
Mомичета, какъв антибиотик освен Ципрофлоксацин сте пили- не ми действа, още снощи усетих дискомфорт, а днес сутринта вече си бях с цистит, пих от този, който аз знам, но не ми подейства изобщо
Алтернативни варианти-Nitroxolin,Tavanic,Zinnat-НО предписанието да ти го направи нефролог или най-добре-Уролог.Нито един от тези АБ,не приемай на гладно.Преди приема на АБ-изпиваш Monural(прахче) еднократно.

Последно редактирано от mishelle1607 : 2nd November 2011 на 16:18
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd November 2011, 16:28
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

Mише, мерси, ще изчакам до утре, и ако пак не ми действа, ще посетя уролог, просто питах за алтернатива, защото друг път още с първия прием след около час чувствам облекчение, а сега мина цял ден и ефект почти никакъв. Това не ми се беше случвало, ужасно е...
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie

Последно редактирано от Decu : 2nd November 2011 на 16:34
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Цистит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:52.