IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th January 2010, 11:25
jeni1234 jeni1234 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 4
По подразбиране Непромокаем костюм за плуване

Здравейте на всички! Предварително благодаря на всеки, който може да ми помогне!

Търся си някакъв костюм за плуване (в басеин), с който да не се мокри по-голямата част от кожата ми. До коленете и лактите е напълно достатъчно.

Мислех си, че ще стане с неопренов костюм, ама май тези, които са за плуване не са непромокаеми, а само топлят... или?

Някой знае ли какво всъщност търся и къде мога да намеря такъв костюм?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th January 2010, 15:34
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Такъв костюм какъвто искаш ще си намериш много трудно. Причината е, че те се ползват главно за състезания и само за няколко състезателни дни. Това е, защото не се изработват за тренировъчни цели и не са chlorine-resistant. Тъй като предполагам ще плуваш основно в басейн с тях, а и те не са евтини, най-добре си намери chlorine-resistant. Ето 1 пример (http://www.aswechange.com/AsWeChange...4-000423bb4e79)
Не знам в магазините на Speedo дали има такива, по-скоро - не. Но все пак провери. Друг вариант е да си поръчваш чрез някоя фирма от eBay. Проблемът са и размерите. Ако имаш къде да пробваш и да си знаеш точния размер, това ще те улесни в пазаруването по интернет. Ще падне ровене и търсене.

По принцип тези, които се ползват в басейн са главно за намаляване на съпротивлението във вода. Имал съм и непромокаеми и промокаеми (но до коленете, не - цял) - имаше разлика в материята, от която са изработени. Не топлят... Имам и костюм за триатлон. Разликата с плувния е дебелината, материята (непромокаема и пази топлината на тялото), и че този триатлонския държи тялото все едно се плува с пулбой. Обаче всичко зависи и от модел на костюма и цената му.

Магазини на Speedo в София има на Солунска и в Младост 3 до Кауфланд.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th January 2010, 15:49
jeni1234 jeni1234 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Много ти благодаря за съветите и информацията, макар, че са леко обезокуражаващи ще проверя в магазините на спидо, може ако нямат в наличност да ми поръчат или нещо такова. Аз не съм състезателка - не ми трябва нещо за намаляване на съпротивлението или подобно. Просто да не се мокря и да мога да си плувам. Явно не е чак толкова просто обаче

Още веднъж благодаря!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th January 2010, 16:27
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ами аз спортувам професионално триатлон. Преди и аз търсех за тренировки в басейна подобни костюми, и се оказа, че издръжливите на хлор са или тип слип, или до коляно (само долна част). Като тези до коляното ми струваха 70лв. А до глезена бяха около 180лв. Предполагам, че това, което търсиш ще е пак доста. В линка по-рано където ти пратих - пак отиваха над 100. Но пък са някаква куча марка
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th January 2010, 17:12
jeni1234 jeni1234 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 4
По подразбиране

100-ина лева съм се прежалила вече, ама на спидо на website-а започваха от 120 евро, което вече ще ми дойде доста.
Ще отида и в магазина им - на място да ми кажат и те кое-как.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th January 2010, 15:52
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Проверих и поразпитах. Значи повечето костюми са състезателни и са за 20-30 състезания. После губят еластичност и изтъняват от хлорта. Има някои, които са направени от Polyester 50% и PBT Polyester 50% (може да са 60-40 или 40-60 и тем подобни). Именно такъв ти трябва, тъй като те са устоичиви на хлор.

В този сайт има подобни, които ти вършат работа - по-надолу е списъка:
http://www.wiggle.co.uk/c/swim/9/Swim_Wear_-_Ladies/

Успех
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th January 2010, 13:08
jeni1234 jeni1234 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 4
По подразбиране

След повече от седмица търсене - все още съм до никъде. Ходих в Спидо - един магазин в Мола - единственото, което можа да ми покаже продавачката беше един състезателен костюм за около 600лв - явно не

Освен това писах и на двата сайта, които ми даде като линкове. От там, обаче, ми казаха общо взето "Да, костюмите ни са резистентни на хлор, но ще се мокриш под тях" затова се чудя, дали аз не съм те разбрала добре или от support-a на тези сайтове не са съвсен наясно...

Ти откъде си взе тези, които казваш, че са непромокаеми? От България? Или някъде отвън?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Непромокаемкостюмзаплуване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:28.