IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th July 2007, 15:23
nick nick не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 8
По подразбиране Плуване+Атлетика+фитнес с дъмбели

здр на всички.на 14 съм и целта ми определено НЕ е да бъхтя много във фитнес,тъй като ми е рано.За този момент искам широк гръден кош и пъргаво тяло.Та да попитам по-запознатите дали с "Плуване+Атлетика+фитнес с дъмбели вкъщи" ше си постигна целта? и ориентировъчно как да ги редувам и ква храна да ям.

мерси предварително :P
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th July 2007, 18:32
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Нищо няма да постигнеш, и на 14 години не е рано.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th July 2007, 23:36
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

nick точно така, рано ти е за фитнес. От останалите избороени от теб неща, плуване и лека атлетика, избери едното и бъди постоянен в него. Това е от мен и успех.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th July 2007, 10:57
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Да, рано ти е за фитнес, освен ако няма да ставаш професионален щангист, трибоец или културист.

С изредените неща ще постигнеш доста - ще си подобриш метаболизма, ще си вдигнеш тонуса, ще заздравиш мускулатурата си бавно и естествено.

Тичането не е лошо нещо, плуването пък хич. С гиричките си направи една лекичка програмка, която да засяга всички основни мускули - гърди, гръб, рамена, бицепс, трицепс (без крака, тях си ги натоварваш с тичането). Раздели я на две части - половината мускули в едната тренировка (примерно гръб и трицепс), другата половина (гърди, рамена, бицепс) в другата. Прави я два пъти седмично (тоест 4 тренировки).
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th July 2007, 11:23
nick nick не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 8
По подразбиране

благодаря на всички. liophy , за всяка мускулна група по колко упражнения? Чел съм, че е най добре за крака , корем , гърди и гръб по 2 упражнения , а за бицепс,трицепс и рамо по 1 упражнение.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th July 2007, 11:41
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Тъй като ще тренираш с гирички в къщи си леко ограничен от към разнообразие. И всъщност полезните, смислени упражнения не са много.

За крака вече казахме, че няма смисъл да правиш в къщи (то пък и с гиричките щото много ще направиш...).

За гърди и гръб - да, 2 упражнения. за гърба дори 3. Но за гърба е желателно да излезеш навън и да се набираш.

За бицепс и трицепс засега наистина 1 упражнение стига.

Прави по 4 серии на упражнение (загрявъчните серии не се броят).

Но не ме питай кои упражнения - най-малкото няма как да ти обясня, а дори и да се опитам няма да ме разбереш.

По-добре отиди с някой напреднал приятел поне 1 път в залата. Там също има гирички, нека той да ти покаже какво да правиш.

Ако нямаш приятел - отиди и без приятел, в залата много вероятно да има хора, които да ти покажат.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th July 2007, 15:11
nick nick не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 8
По подразбиране

само за гърди и гръб ми кажи кои упражнения да правя. с терминологията съм запознат - ходил съм на фитнес около месец и тогава много се интересувах кое, какво и как.

иначе съм си подбрал няколко:

бицепс: бицепсово сгъване с въртене на китка (незнам дали от стоеж или седеж )

рамо: раменна преса с дъмбел от стоеж (за всяка ръка поотделно)

трицепс : тук наистина незнам кое е подходящо

корем: http://zazz.bg/play:a6a7a871 всеки ден (това отдавна си го правя)

имам идеи и за гръб и за гърди но не съм сигурен дали ще са подходящи.

ще ти бъда благодарен ако ми кажеш и по колко повторения.Мислех си за около 10-12.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th July 2007, 15:38
jkklouna jkklouna не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 47
По подразбиране

упражниеята за корем са много добри обаче влючи и обикновени коремни преси и клъстерни(да се обръщаш наляво и после надясно)
и други упражнения за корем може да си включиш, но тъй като не си тръгнал да ставаш релефен може и с тея да си вървиш после като почнеш фитнес сериозно ще ти бъде много по лесно да се орелефиш.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd July 2007, 03:38
Аватара на narrotor
narrotor narrotor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 227
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nick

трицепс : тук наистина незнам кое е подходящо
ето това тук за трицепс
http://fitness.debrastefan.com/fit_beach/Triceps.jpg
http://www.ultracycling.com/training...es_upper2.html
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd July 2007, 11:32
Bai BoRKo Bai BoRKo не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 691
По подразбиране

Еи за трицепс тия "диамантените" лицеви опори са много добри слагаш си дланите на рацето подобно на диамант(допираш си погазалеца с другия показалец и палеца с другия палец) и почваш да правиш якооо твя трябва да представлява нещо като знака на Jay-Z
__________________
Писането свързан с мисленето е процес и не количество а кечеството е прогрес
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПлуванеАтлетикафитнесдъмбели
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:04.