IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th January 2009, 20:37
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране Служебна и домакинска работа

Това е за по-възрастните дами от форума.
Цял живот съм работила и съм си вършила домакинската работа. Правех го с хъс и мерак и не усещах умора. Летях напред-назад като "японско торпедо". Какво става напоследък не знам. Все съм уморена, дори не ми се готви, нещо което винаги съм обичала да правя.
Как е при Вас ДАМИ? И Вие ли усещате подобно нещо? Ще отминели или ще се задълбочава? Ако е второто - направо се ужасявам за себе си. :(
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th January 2009, 21:08
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И аз не обичам да домакинствам,но ми се налага
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th January 2009, 09:19
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Жена ми отвътре някак си и идва това. Намерих и работа, която не е особено платена, но е по специалноста и и работи до 13.30 ч. Останалия и ден е свободен и чак се дразня, че не го използва за разходки, срещи с приятелки и т.н., а си стои постоянно в къщи и се занимава с щуротии. Ееех, как съм изчистила днес, не забелязваш ли нещо, виж изпрах пердетата .........ГОЛЯМО ВАЖНО!!!

Ще забележа, ако тя изглежда различно, ако я видя с прическа, с нов тоалет ...... да, ама да ровим в саксиите и да мием терасите е по важно!

Пфу! Колко сме говорили по този въпрос, няма и няма промяна. Ако някоя има идея, и я сподели с мен - ще съм благодарен!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th January 2009, 09:24
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Мауз, вероятно имаш нужда от промяна - да се случи нещо ново, да намериш някакви нови неща които да ти доставят удоволствие, да се запознаеш и срещаш с нови хора..... Така си мисля , че имаш нужда да се махнеш от рутината. Едно и също всеки ден неминуемо води до апатия.
Започни нещо ново - нова дрешка, нова прическа,нов цвят на косата, дори ново хоби.....
Успех , и дано скоро се превърнеш пак в "японско торпедо"!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th January 2009, 09:27
Аватара на yoli
yoli yoli не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 1 012
По подразбиране

И аз да се изкажа Аз съм ту така ту иначе.Има периоди в които си обичам да си седя в къщи,да готвя, да чистя,да подреждам и дори прекалявам понякога
А в друг момент като ме хванат бесните или по точно като яхна метлата скитосвам по цял с тая приятелка с оноя приятелка в това кафе в онова кафе ден, и ни ми се готви ни ми се чисти.
Вагното е че мъжо ме търпи и в двете ми фази
__________________
395cc PIP
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th January 2009, 09:33
Аватара на yoli
yoli yoli не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 1 012
По подразбиране

Съгласна съм на 100% с казанато от tirra И аз мисля че ти трябва някаква промяна,за да се почустваш пак добре
__________________
395cc PIP
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th January 2009, 09:57
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Според мен не бива да се притесняваш и да изпитваш вина от това, че не ти се домакинства, едва ли на някой искрено му се домакинства, това в повечето случаи е някакъв вид компенсация. Замисли се дали не ти се е случило нещо напоследък, което дори да не осъзнаваш напълно, да е довело до тази промяна и не си мисли, че тя задължително е за лошо, може просто да си се оттърсила от някакъв проблем или комплекс.
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th January 2009, 10:05
Аватара на Целувчица
Целувчица Целувчица не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: в мечтите ти
Мнения: 12 059
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Жена ми отвътре някак си и идва това. Намерих и работа, която не е особено платена, но е по специалноста и и работи до 13.30 ч. Останалия и ден е свободен и чак се дразня, че не го използва за разходки, срещи с приятелки и т.н., а си стои постоянно в къщи и се занимава с щуротии. Ееех, как съм изчистила днес, не забелязваш ли нещо, виж изпрах пердетата .........ГОЛЯМО ВАЖНО!!!

Ще забележа, ако тя изглежда различно, ако я видя с прическа, с нов тоалет ...... да, ама да ровим в саксиите и да мием терасите е по важно!

Пфу! Колко сме говорили по този въпрос, няма и няма промяна. Ако някоя има идея, и я сподели с мен - ще съм благодарен!
ами намери и хоби върни се в миналото и си спомни какво е обичала да прави по различно и й припомни някак този момент!
__________________
Добрите момичета правят вечерята, а лошите питат какво ще има за закуска
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th January 2009, 10:53
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Babri и Natalei, според мен мауз иска да каже нещо друго. На нея проблемът не и е самата домакинска работа, а промените вътре в нея. В момента не се коментира това, че няма кой да измие чиниите. А това, че тя е загубила желанието за нещо, което преди и е доставяло удоволствие. Това е голяма промяна вътре в нея и тя се притеснява дали е нормално. Дали наистина вътре в нея се случват някакви необратими промени (вероятно дължими на възраста) или просто е нещо временно.

Същият въпрос може да се зададе за всяко едно нещо - дали престава да ти пука за фитнеса, за футбола по телевизията, за прическата, за сериалите...

Всеки един човек може да загуби тръпка, към някоя от страстите си. Често това се дължи на възрастта. Например с футбола по телевизията това се случва почти при всеки един човек. Слепия фанатизъм към някой отбор на тийнейджърите с времето изчезва успоредно с узряването на мъжа.

Конкретно за случая на мауз - не знам каква може да е причината да загубиш желанието си за домакинска работа. Може би преди си изпитвала удоволствие от домакинската работа поради някакви допълнителни психологически фактори. Чистотата ти е давала някакъв комфорт. Или си се чувствала полезна. Сега например ако тези странични психологически фактори са отпаднали, нормално е да загубиш удоволствието.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th January 2009, 11:03
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Льофи, аз казах същото, но с по-малко думи. Посъветвах я да потърси причината за тази промяна в себе си, защото и според мен тя е на психическа основа. В много случаи желанието, дори понякога маниакално такова, за чистене компенсира някаква липса в живота на жената и загубата на това желание може да е хубав знак. Разбира се, ние не може да знаем това. Отговорът е в нея, ние може само да й дадем насока за разсъждения, нищо повече.
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Служебнадомакинскаработа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:45.