IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2931  
Стар 8th June 2011, 10:07
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Привет привет, как се справяте със здравословното хранене

Гледам нови хора са се появили. Дил, какво целиш с такова хранене? Грешки гледам допускаш.

АниК, до 500гр.
Отговори с цитат
  #2932  
Стар 8th June 2011, 10:57
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

Какви грешки?От преди 10 години започнах да се боря с килограмите,с всяка изминала научавах все повече за диетите,здравословното хранене и т.н.Мисля че опознах доста от какво се нуждае моя организъм и от какво трябва да се лишавам и установих,че при мен е от голямо значение количеството поета храна.И с всяка следваща година до сега,теглото ми варира с до 3,най-много с 4 кг нагоре(и то защото апетитът през зимата ми е неузнаваем).
Отговори с цитат
  #2933  
Стар 8th June 2011, 11:39
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Това означава ли, че след 10 години опит се храниш здравословно и нямаш проблеми с килограмите?

1. Закуска няма (може би само 1 ден е така).
2. Киселото мляко (в случая айрян) затруднява смилането на други храни.
3. Плодове на десерт в никакъв случай не може да се нарече здравословно.

"...и след като количеството и обработката(на месата)са подходящи пак могат да се свалят килограмчета". - би ли обяснила моля, че не разбрах.
Отговори с цитат
  #2934  
Стар 8th June 2011, 12:01
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Здравейте! И аз уж се старая да се храня разделно, но има и случаи в които не се получава точно така...Но важното е, че научих много полезни неща и допускам по- малко грешки. Вие имате голям принос за това- благодаря ви от сърце!
Ето за вчера:
10- ябълка, чай с мед
12- парче печена тиква с орехи
14- 1 коф. кисело мляко, салата от зеле и моркови
17- още едно парче тиква с орехи
20- шопска салата(около 100 гр. сирене)
Отговори с цитат
  #2935  
Стар 8th June 2011, 12:23
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

Като допълнение-нямам проблем с килограмите от 5 години, преди това килограмите вариха повече,когато прилагам този лек режим ми действа много по-добре и качествено за сваляне и поддаржане на килограми,отколкото някакви луди диети,които само малко да се нарушат или прекъснат,веднага се връщат свалените килограми.
Отговори с цитат
  #2936  
Стар 8th June 2011, 12:26
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

Когато усещам глад закусвам,когато не усещам,просто я отлагам за малко по-късен час,но винаги присъства.Поддържам килограмите си за тези 10 години и с всяка изминала качвам все по-малко до 3 кг през зимата,както обясних тогава апетитът ми е неузнаваем,но все пак се контролирам все повече и повече.Айранът освежава и както споменах е 250мл,а не цяла кана.А месото,независимо птиче,свинско,агнешко,пуеш о,телешко и каквото и да е,трябва да бъде тънко нарязано,очистено от мазнините и кожата и тогава да се пече на фурна,скара или вари.А за десерт,плодовете заместват нуждата от нещо сладко,поне при мен е така.Важно е да не се натоварва стомаха с излишно количество,а не от самия плод.

Последно редактирано от Дили : 8th June 2011 на 12:45
Отговори с цитат
  #2937  
Стар 8th June 2011, 12:31
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
Привет привет, как се справяте със здравословното хранене

Гледам нови хора са се появили. Дил, какво целиш с такова хранене? Грешки гледам допускаш.

АниК, до 500гр.
Никакъв те няма напоследък! Аз нали НВД-ействах около 4-5 години и се ограничавах доста в плодовете, а пък преди НВД съм яла и по килограм на един път (череши или диня) До вчера имах страхотни череши от баща ми - розови и хрупкави, аз не ги обичам зрели, та стигнах до 400-500гр на ядене. Това ще е, узреят ли, не ги харесвам, а и плъзват червеи.
Мис, днес си мислих и аз за тиква - фризерът ми е пълен, много обичам, а хич не ми понася на стомаха То и от череши ме боли, ама търпя
Дил, Извади си с търсачката мненията на mindbender само от тази тема - мисля, че ще прочетеш доста полезни неща
Отговори с цитат
  #2938  
Стар 8th June 2011, 12:55
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

Има много добри съвети,в това няма спор,чела съм някои от тях.
Отговори с цитат
  #2939  
Стар 8th June 2011, 13:07
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

АниК, нямаме защото съм зает или съм по екскурзии. Много работа имам, а и тренирам активно. На 2 състезания ще участвам, а и мисля и на 100км Витоша да се пусна. Много свободно време не остава, но мятам по някой поглед от време на време

Лудите диети ги спазват хора, които не са наясно каква е причината за трупането на килограмите и не са се или нямат желание да се информират достатъчно. Връщането на килограмите най-вече говори за неправилна функционалност на органите и неправилно хранене... Да ти обясня нещо - естествено е сутрин организма да изпитва глад. Закуската го тласка в деня. Ако нямаш апетит означава, че има претоварване на органите, като понякога това става след тежка вечеря (и като храни, и като комбинации). В такива случай е необходим прием на повече течности. Ако ги няма - може да си направиш извод колко се възстановява тялото и защо на другия ден пак няма да имаш апетит... Естествено е тялото да трупа килограми през пролетта и есента, а лятото и зимата да сваля.

Според теб 250мл айран е малко? И 100-150мл са достатъчни да забавят и затруднят храносмилането на други продукти в стомаха.
Отговори с цитат
  #2940  
Стар 8th June 2011, 13:31
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

Като калории 250мл изобщо не са много-около 60,70калории,сега какво да не пием повече айран ли,количеството кисело мляко, което слагам в чашата е 3 с.л.а не да я пълня до половината,повечето е вода.За трупането на килограми съм съгласна,но видимо си проличава каченото тегло през зимата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:32.