IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th November 2011, 14:13
Аватара на Siberia
Siberia Siberia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 80
По подразбиране Цинкова паста

Ползвали ли сте (ако се е налагало) и има ли ефект ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th November 2011, 00:09
Аватара на eva green
eva green eva green не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 11
По подразбиране

Обясни каква е тази паста и за какво се ползва? Звучи сериозно
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th November 2011, 02:05
Аватара на Krissstin4enceto
Krissstin4enceto Krissstin4enceto не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 504
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Siberia Виж мнението
Ползвали ли сте (ако се е налагало) и има ли ефект ?
Против акне/пъпчици по лицето ли?
Аз като по-малка, когато се борех с акне /но от сравнително леките/ ползвах цинков крем /в една синя кутийка/, мажех си цялото лице вечер, преди лягане и на сутринта се почиствах с топла вода и след това лосион. При мен имаше ефект, доволна бях.
Ако е за подсичане при бебета - чела съм, доста майки препоръчват цинкова паста.

Последно редактирано от Krissstin4enceto : 29th November 2011 на 02:09
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th November 2011, 03:17
Аватара на Siberia
Siberia Siberia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 80
По подразбиране

Именно за пъпки. След една процедура ми излязоха и ми препоръчаха цинков мехлем , така беше по описанието на опаковката. Нямаше обаче голям ефект , даже май никакъв. А сега някой , ако предложи нещо за белези от пъпки ще съм много благодарна .
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th November 2011, 07:30
Аватара на Krissstin4enceto
Krissstin4enceto Krissstin4enceto не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 504
По подразбиране

Инфо от форуми:
За по-успешно лечение на акне масово препоръчват Зинерит.
За белези/петна: добре познатия крем "Здраве"; "Мадекасол"- продукт на билкова основа; някои си правят процедури-билков пилинг; от козметиката на AVENE също има много доволни /например ДИАКНЕАЛ, само че се ползвал наистина дълго време - поне 4 месеца.Има излющващ ефект и спомага за регенериране на кожата./ ...
Една дерматоложка казва: "Съществуват много актуални кремове и продукти, които съдържат „ретин-А“ киселина или алфа хидрокси киселини. Те могат да стимулират образуването на колаген и така да подобрят състоянието на белезите от акне. Те също биха подобрили текстурата на кожата чрез многократното и излющване."

Резултатите са много индивидуални за всеки /зависи от кожата, от дълбочината на белезите, от преснотата и т.н.../ и най-добре е да се консултираш с дерматолог.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31st March 2012, 23:39
Bobi 8888 Bobi 8888 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 3
По подразбиране Доволна съм от Ретин

Здравейте,

Аз използвам Ретин от доста години и съм изключително доволна. Освен, че ми помогна с акнето и ми заличи белезите, вече ми помага и срещу бръчките.

Поръчвам си го от Австрия. Дори сега по Коледа леля ми нещо обърка поръчката и ми донесе цял плик. Колкото и да го ползвам няма да мога да го използвам до края на срока му.

Моя е чист медицински ретин, който може да се използва и през лятото, защото както знаете има някои, които е абсолютно забранено да се използват през летните месеци.

Ако на някой му трябва с удоволствие ще му дам от моя. Цената мисля, че беше 20 и няколко евро, но ще го дам за 40 лв., само и само да се използва. Годността му е до 12/2012 г.
Моя телефон е 0882 00 11 10 Боби
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Цинковапаста
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:58.