IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th July 2007, 23:22
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране Защо трупате мускули и смъквате мазнини?

Пускам темата тук, защото ако е в "Мъжки фитнес" ще пренебрегнем дамите и обратно ако е в "Женски фитнес".
Та защо бре хора ходите и помпате мускули във фитнес залата и защо смъквате мазнини с диети, лишавате се от сума ти неща.
Отговорете ми ясно и просто защо го правите?

Искам да уточня, че уважавам всички спортуващи и в това число и горе описаните. Просто ми стана интересно каква е мотивацията на всеки един от Вас.

Очаквам Вашите отговори драги съфорумци.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th July 2007, 23:27
Петко К Петко К не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2005
Град: София
Мнения: 289
По подразбиране

Защото искам да съм в отлично здраве до дълбока старост, да съм силен и в добра физическа форма. И защото предпочитам да изглеждам като на аватара си, а не така - http://img.photobucket.com/albums/v2...a/Scan0010.jpg

__________________

"Friends and lovers come and go, but iron stays the same. Lift or die."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th July 2007, 23:31
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Отговора на Петко К ме подсети и сега с Ваше позволение, надявам се, драги съфорумци ще разширя темата, като добавя още един въпрос, а той е:

С какво в живота са Ви помогнали тренировките?

Темата може да бъде разгледана и като философска, но нека я приемем за чисто практическа.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th July 2007, 23:44
ana-maria-magdalena ana-maria-magdalena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 200
По подразбиране

Мотивацията?Всеки един ,уважаващ себе си се стреми да подържа външният си вид.Искам като погледна в огледалото да остана доволна от това което виждам.Правя го за свое собствено удовлетворение.
Това е моята мотивация.Не мога да си представя да занемаря външният си вид,два пъти съм качвала по 30кг.,с двете ми бремености и ако не се поддържах с диети и фитнес незнам на какво щях да приличам днес.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th July 2007, 07:51
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Тренировките в живота помагат така, че се чувстваш тонизиран и зареден с позитивна енергия, съответно имаш настроение, вършиш си работата по- добре и изобщо се чувстваш супер в кожата си.
Никой не може да ме убеди, че е по- добре да се носиш по течението- яж, пий, лЕжи пред компа и си гледай кефа, отколкото да спортуваш нещо. Фитнеса не означава непременно "помпане на мускули". Нито е физически тормоз. Даже е удоволствие. Важното е каква нагласа имаш
Другия плюс- тялото изглежда добре, хубаво е да наблюдаваш резултата от труда си А всеки иска да изглежда добре. Отделно формираш воля, дисциплина, постоянство.
Трети плюс- от здравословна гледна точка.
Относно диетите и лишенията- това, че си предпочел да хапнеш нещо по- качествено от дюнер и кола или друг junk не го приемам за лишение. А и малко са хората, които тотално се лишават от всичко. По някое прегрешение от време на време- няма лошо. Важното е човек що- годе да има някаква хранителна култура и през по- голяма част от времето си да хапва добра храна. За гладуване и спорт не може и дума да става, защото двете неща не са съвместими.
Познавам професионални спортисти и съм забелязала, че повечето от тях са много позитивни хора, готини, точни, усмихнати, здрави и изобщо е приятен контактът с тях. От философска гледна точка смятам, че спортът укрепва и духа
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th July 2007, 09:40
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Я и аз да се изкажа.Ми много е хубаво да се тренира и изобщо да се занимаваш с активни движения.Обожавам спорта,обичам да го практикувам,да го гледам и се възхищавам на хора,на които им пука за себе си и се грижат за тялото си.Грижи се за тялото си,за да ти се отблагодари и то.За мен не е лишение да не ям вредни храни.Има много вкусни неща,които не ти вредят на здравето и не се отразяват пагубно на тялото ти.И кво?Дай ся като имам стомах и апетит да се тъпча с боклуци,да не тренирам и да лежа по цял ден и да приличан на дроб сарма..
Прекрасно е да работиш върху нещо и да виждаш с всеки изминал ден как то се променя ,развива се и става все по-хубаво и по-хубаво-в случая така е и с тялото ти.Тренираш и виждаш какво създаваш.Това ми доставя неописуемо удоволствие.
По втория въпрос-помага ми и то много.Най-елемтарен пример ти давам-отивам на интервю за работа-свежия ми вид,добрата ми физическа форма и бодрото ми настроение(придобити вследствие на спорта) изпъкнаха пред умствените ми качества(които също се стремя да развивам),изпъкнаха и пред другите кандидати за мястото и ето на избраха мен.Сега работя на хубава работа и се чувствам добре и щастлива.
п.п.Петко К-кратко и точно е отговорил.Подкрепям го
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th July 2007, 09:50
Аватара на stivn
stivn stivn не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Stara Zagora / Varna
Мнения: 328
По подразбиране

значи да си кажа и аз първо ми е много по-яко като погледна в огледалото да видя едно добре оформено тяло а не няква мазна буца дето не му се виждат крайниците ....
2ро : много по ми е кеф да се изкартя във фитнеса за 2-3 часа с приятели отколкото да дам същите пари и да отида на кафе ( тей като в моя град освен кафетата други занимания няма ) , където ще гледам 100 прости чоека как се фалят с тва мама и тати как им купили Мобилен апарат за 1000 лв. и то не за друго ми шото се трашкали и сърдели ... и некви други лапешки простотии които може на моето поколение да са първостепенни , но за мен не са.
3-то благодарение на фитнеса ( поне така си мисля ) вече 2 години подред не съм боледувал от нищо . Което си е чиста хвалба при мен , защото за последните 10 години съм минал през 2 пневмонии и хиляди настинки , грипове и други болести от няма и къде !
__________________
[color=red]Gott wei
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th July 2007, 09:51
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Спорта независимо от форамата му е вид полож. енергия и отделно както казаха и по-горе скулптурира тялото и го прави по-жизнено и лицеприятно! Не е задължително да се Помпат мускули Може просто да се стягат разл. части, или цялото тяло и дава страхотен тонус!
Диетите:....Ами лично аз никога през живота си не съм спазвала диети за намаляване на кг. но друг е въпроса за режим на правилно хранене.То си е здравословно!Тялото го сравнявам по някой път с автомобил.Нали както се грижим за колата да ни е в изправност и да се чувстваме сигурни в нея и правим поддръжка - така и с тялото е същото.За да ни е добре в него и да се чувстваме добре-спортуваме! Това от мен
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th July 2007, 10:00
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Спорта промени целият ми мироглед.Здрава съм и заредена с енергия -това е най-важното Добрата визия е допълнителна екстра
Научих се на дисциплина,научих се да бъда търпелива,научих се да покорявам целите си,научих се да ценя труда си,научих се ,че това което искам зависи само и единствено от мен Толкова са много положителните неща,че ще ми е трудно да ги изредя,темата е много дълга

Е разбира се -има алтернатива
цък..
и това
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th July 2007, 10:09
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

alfa, Отговорите на въпроса ти са повече от ясни Както се вижда в 99% от мненията.Аз бих те попитала каква е причината да зададеш такъв въпрос? Кое ти изглежда странно, или чудно в това да се спортува и да се спазва режим на хранене?
На мен пък това ми е любопитно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Защотрупатемускулисмъкватемазнини
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:14.