IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26th July 2007, 17:52
vzel-dal vzel-dal не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 3
По подразбиране страх от оплешивяване какво да правя?

Здравейте,
реших да споделя проблема си с Вас, защото наистина започнах да се отчайвам от това което се случва с мен.На 26г. сьм,мьж.
Всичко започна преди 7-8 месеца,когато забелязах косопад.Следващите няколко месеца косопада се засилваше малко по малко,забелязах че линията на косата ми се е вдигнала нагоре и леко е оредяла косата отпред.Тогава наистина се изплаших за косата ми, започнах да тьрся причината в семейството.Баща ми, неговия баща,дядо ми по майчина линия са си с хубави коси,реших че всичко е временно и ще отмине...Но косопада се засили,косата ми придоби сух и изтощен вид, започнаха да стьрчат косьмчета навсякьде като че са наелектризирани,цветьт придоби червеникьв отеньк,намирам някои доста изтьнели паднали косьмчета.Имам чувството, че с всеки изминал месец нещата стават по-зле.
Като се поразрових открих ,че имам пра-дядо по бащина линия които е бил гологлав, вьпреки че при татко ми и дядо ми не се е проявило нищо.Тогава изпаднах в паника.Мисьлта да оголя кубето на 26-27 ме хвьрли в паника.От около месец имам много силен страх от оплешивяване като от скоро започнаха много чести паник атаки.Получавам сьрцебиене и вдигам крьвно имам и проблеми сьс сьня.Мисьлта да стана гологлав на тази вьараст не мога да я асимилирам и ме плаши до смьрт.
Не знам какво да правя,много сьм я закьсал...моля помогнете.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th July 2007, 18:15
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Привет!

Първо- без паника. Защо толкова трагично си приел нещата?
По-добре спокойно да се съсредоточиш върху възможните решения.
В темата за пластична хирургия май сме обсъждали присаждане на коса. Ето ти линк:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.ph...E6%E4%E0%ED%E5
Проучил ли си тази възможност?
Гледала съм и разни препарати, които спират оплешивяването, но не знам доколко са ефикасни. Сигурна съм че има доста информация по въпроса в нета, потърси.
Много е лошо подобен проблем да се отразява на сърцето, съня, нервите. Недей да се притесняваш толкова. В крайна сметка може просто да оставиш прическа стил "Слави Трифонов".
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th July 2007, 18:33
vzel-dal vzel-dal не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 3
По подразбиране

Привет milena127,
аз принципно сьм малко по-суетен от нормалното и това е причината така трагично да ми се отразява всичко.Освен това всичко започна изведньж,никога и за секунда не сьм мислил, че е вьзможно да ми се случи подобно нещо,поне баща ми или дядо ми да беше гологлав,че да сьм подготвен малко от малко...
Благодаря ти за линка,изчетох цялата тема,вече мисля какви ли не вариянти,но за сега нямам оголени участьци и не мисля че е оферта.
Да, прическа Слави Трифонов не е зле, но за сьжаление на мен мисля че няма да ми отива...трагедия..
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th July 2007, 18:35
SquasH SquasH не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2004
Мнения: 47
По подразбиране

Погледни този форум, мисля, че ще ти е от полза http://alopecia.8.forumer.com/index....33e3665f919d13 .
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th July 2007, 19:32
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

в голата глава има доста чар
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th July 2007, 20:58
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

да така е, пък и аз съм чувала, че гологлавите мъже били по потенти може би ти отива гола глава, но просто не си свикнал да се гледаш по този начин. пробвай с някакви шампоани и балсами, но по- добре потърси нещо в аптеката за по голяма сигурност
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th July 2007, 23:27
SypheRrr SypheRrr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 11
Изпратете съобщение чрез ICQ до SypheRrr
По подразбиране

Не се отчайвай чак толкова. Аз съм едва на 18 и бритона ми оредя значително. Все си мисля че почна да пада след като започнах да тренирам и главата непрекъснато се спарваше под каската, но както и да е... Аз за сега не съм намерил ефективно мазило което да помогне против косопада, но търсяя.
Пък и дори и да ни паднат керемидките кво от тва... някой от най-известните и сексапилни мъже са гологлави... и ние ще станем такива значи
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th July 2007, 15:20
Ivan_iyi Ivan_iyi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Сливен
Мнения: 100
По подразбиране

Аз си бръсна главата още от преди 6 години. Да чакам да ми поникне коса отпред - няма да стане, да си премятам перчама като Кеворкян - също. Тъй че тогава реших - бръснача. Ясно е, че не всеки се ражда с череп като в учебниците по анатомия и моя също не е такъв, но това съм си АЗ и това е МОЯТА глава и хич не ме интересува мнението на някой комплексиран полуиот.
__________________
Когато правото поражда безправие, съпротивата е задължителна!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th July 2007, 15:45
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Дам, Админа и той е с прическа тип Джейсън Стейтъм

А иначе конкретно по темата - не виждам къде е проблемът. Разбирам те, че си изненадан неприятно, но веднъж като свикнеш след това няма да ти прави никакво впечатление.

И още нещо. Ако решиш да си правиш къса прическа да знаеш, че в началото и най-перфектния череп да имаш - пак ще ти се струва че си като Мастър Йода. Аз като влязах в казармата имах чувството, че имам две саталитни чинии отстрани на главата.

Постепенно свикнах и сега не мога да си се представя с прическа (дори и да имах достатъчно коса), струва ми се някакво женствено, неестествено.

А! И не на последно място - нямаш си на представа какъв кеф е да си с къса коса: когато се къпеш, когато се потиш от жегите, когато жената те гали по главата... Предимствата са безброй.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th July 2007, 20:08
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
в голата глава има доста чар
абсолютно вярно!
а и оплешивяването е толкова разпространено, че е по-скоро норма при мъжете, отколкото изключение...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: страхотоплешивяванекакводаправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:40.