IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd June 2009, 20:42
nora.dimova nora.dimova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 2
По подразбиране "Диетолога" Симеонов

Както в повечето случаи става - видях една бивша колежка, доста поотслабнала, каза ми, за въпросната личност - какви гениални рецепти правел по Скайпа. Както става и в по-малките градчета, разпространил се слуха бързо - оказа се, че около мен много хора са вече запознати с този "УНИКУМ на съвременната диетология."

Свързах се аз по СКАЙП - разбрахме се за парите, преведох, минаха няколко дни, благоволи най-после да ми обърне внимание.
Пита ме за болежки - аз казвам - това, онова, трето, пето, все пак на възраст съм, реакцията беше " 'сичко ще опрайм". Учудих се някак си и ме загриза съмнение. Как така ще "'опрай" като нито ми е видял папките със изследванията, нито торбичките под очите, нито пък очевидно ме слушаше какво му говоря. Още повече се учудих като каза "бъркаш ли си в гърлото, повръщаш ли"???
ЕЕЕЕЕЕЕ....то бива да си НЕКАДЪРНИК, ама чак толкова!
Дори да повръщам, ако има в предвид наченки на анорексия или булимия, тоя човек мисли ли наистина, че някоя болна жена ЕЙ ТАКА ще сподели с него нещо подобно...
И ПО НАШЕНСКИ ЩЕ КАЖА - ХАЛ ХАБЕР СИ НЯМА ЧОВЕКА ОТ ДИЕТОЛОГИЯ, ОТ ПСИХОЛОГИЯ, КАКЪВТО ТРЯБВА ДА Е ЕДИН ИСТИНСКИ ДИЕТОЛОГ....
Има си хабер само от ХУБАВИТЕ СУМИЧКИ, КОИТО МУ ВЛИЗАТ ПО СМЕТКАТА!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd June 2009, 12:56
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: "Диетолога" Симеонов

Цитирай:
Първоначално написано от nora.dimova
Учудих се някак си и ме загриза съмнение. Как така ще "'опрай" като нито ми е видял папките със изследванията, нито торбичките под очите, нито пък очевидно ме слушаше какво му говоря. Още повече се учудих като каза "бъркаш ли си в гърлото, повръщаш ли"???
ЕЕЕЕЕЕЕ....то бива да си НЕКАДЪРНИК, ама чак толкова!
Дори да повръщам, ако има в предвид наченки на анорексия или булимия, тоя човек мисли ли наистина, че някоя болна жена ЕЙ ТАКА ще сподели с него нещо подобно...
И ПО НАШЕНСКИ ЩЕ КАЖА - ХАЛ ХАБЕР СИ НЯМА ЧОВЕКА ОТ ДИЕТОЛОГИЯ, ОТ ПСИХОЛОГИЯ, КАКЪВТО ТРЯБВА ДА Е ЕДИН ИСТИНСКИ ДИЕТОЛОГ....
Има си хабер само от ХУБАВИТЕ СУМИЧКИ, КОИТО МУ ВЛИЗАТ ПО СМЕТКАТА!
Не е радостно, че продължава да лъже много хора, но поне някои вече си отварят очите.

п.с. Обикновено хората, засегнати от хранително разстройство (ХР) най-често правят всичко възможно да го прикрият дори от специалисти. Висша форма на наивност или самовлюбеност е да си мислиш, че си цар и бог.... и най-добрите лечители не са.
Но такива като него много си вярват и увличат и други хора......... и едни да се усетят други мющерии ще лапнат въдичката междувременно.
И не знам законово може ли да бъде защитен пациента у нас от мошенници.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd June 2009, 13:55
mari6a mari6a не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 6
По подразбиране

Нека и аз да попиша малко стига сьм чела само.От 2год. чета този форум.Благодарение на него разбрах за О.Симеонов и благодарение на всички момичета тук,които до преди време бяха доволни от вьпросния 'диетолог' и аз реших да опитам.Винаги сьм имала проблеми с кг. като дете биах 98кг,правела сьм хиляди опити да отслабна,пробвала сьм какво ли не.... Хербалаиф,пазлични протеинови шеикове,диети,Баикова и какво ли не...имало е ефект за определен период,после се враща ако не всичко то наполовината и така само с моите мечти да бьда слаба.С много много усилия за 15 год. успях да стигна до 67кг.В момента сьм на 30 год. и живея далече от БГ,но преди 1 год. и половина се свьрзах с вьпросният ДИЕТОЛОГ,който за мое учудване МИ ПОМОГНА МНОГО!!!!!!Не сьм седнала да пиша за да го защитавам,ни най малко това ми е идеята,а просто да кажа че ето на мен той ПОМОГНА и сега в момента сьм 55кг.Свалих излишните ми кг. за около 5 мес. максимум и вече 1 год. ги подьржам но вече не меря грамове и не ползвам кантар,а както той ми казваше се опитвам да правя баланс.Какво аз искам и се опитвам да кажа–Не ми пука дали е диетолог или не!Не ми пука за 50 кирляви лева които сьм му дала,важното за мен е че той ми помогна и ме спря да се лутам в тьрсене на поредната диета.Аз нито имам вьзможност да си набавя ЗОНАТА нито да я прочета защото сьм адски заета.Този вьпросен ДИЕТОЛОГ ми даде всичко на готово,аз го изпьлнявах и както казах за мое учудване имаше резултат,вьпреки че аз съм от хората които винаги са имали проблеми с теглото,генетично предразположени кьм напьлняване,и винаги сьм сваляла кг с много усилия и нерви.Пьрво искам да благодаря на ГОСПОД че сьм здрава и нямам никакви проблеми както много от пишещите имат,второ да благодаря на всички тези момичета които до преди време пишеха и се хвалеха сьс страхотни резултати и незнайно кьде изчезнаха–това бяха момичетата които страшно ме мотивираха и сьщо да благодаря на вьпросния диетолог 4е ми показа правилният пьт,независимо дали има диплома или не,кьде е завьршил или не и дали изобщо е завьршил.(сьжелявам ако сьм допуснала грешки в писането но кирилицата ми куца доста)ЕЕЕ,за сега лек ден от мен когато имам време пак ще пиша вьпреки че това ми се случва адски рядко и нека всеки да намери правилният пьт за да се чувства ДОБРЕ,дали то с дипломирани диетолози или измислени както Вьпросният О.Симеонов........за мен е важно 4е аз намерих правилният пьт.......
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd June 2009, 15:04
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mari6a
Аз нито имам вьзможност да си набавя ЗОНАТА нито да я прочета защото сьм адски заета.Този вьпросен ДИЕТОЛОГ ми даде всичко на готово
Той не е диетолог, след като не може сам да изготви режим, да усети психологически своя клиент.
Със същата задача би се справил и всеки средно интелигентен човек, запознал се с книгата.
Това е все едно аз, както съм прочела на Дюкан книгата, да се нарека диетолог и да вземам чуждите пари, за да им обясня режима.
Той ти е помогнал дотолкова да те запознае със Зоната, а за самото отслабване са ти помогнали твоята мотивация и Зоната, не е коректно да се приписват тези заслуги на един своеобразен посредник.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd June 2009, 15:09
rogi rogi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 166
По подразбиране

nora.dimova,нищо лично,но най лесното което можете да направите е да обиждате,след като най вероятно нямате воля да спазвате препоръките на диетолога си.Мисля че е нормално да ви пита за лични неща,особено ако сте дала повод за това.Мен ме пита например имам ли проблем с цикъла.естествено че ще мме пита.а вие ако искате да види лекар всичките ви бумаги,ми занесете ги на диетолог с който имате визуален контакт.
Мога да кажа че това е най здравослвния вид диета,и той ви я поднася на тепсия,т.е.просто разчетена,вие само трябва да я спазвате, а не да смятате.
Всичко добро ви желая
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd June 2009, 15:16
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Rogi, все пак не за всички е подходящ даден тип диета!
За да е добър даден диетолог, той трябва да е и психолог, и лекар.
И какво, твоят толкова прехвален диетолог какво би направил, ако аз отида при него и му кажа, че не искам да спазвам Зоната, а индивидуален за мен режим?
Мисля, че трябва да е оповостено с кой вече готов режим работи той, за да могат бъдещите му посетители сами да си преценят дали има смисъл да се свържат с него или направо да се запознаят.
Не всички са толкова немърливи към здравето си, за да се доверяват сляпо само на един диетолог и само на един режим само защото е "наготово".
Все пак човек е длъжен първо сам да се запознае с различните диети и след това да отиде да се консултира окончателно с диетолог.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd June 2009, 18:04
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Тооооооолкова ми омръзна това повтаряне. Ако все пак пиша, то е защото някой може да попадне на тази тема и да се заблуди..

Г-це mari6a, да се снабдиш със Зоната е толкова лесно, многократно е даван линк дори и тука, във форума.

Просто вече ми е противно да предъвкаме едно и също, дано да е за последен път:

Щом не ви трябва диетолог Защо го именувате така!? Прочетете ПАК какво ви е написала Леденкото. Няма такъв вариант да учиш не-знам-си-колко-години само за да изготвяш режим по Зоната. НЯМА ТАКОВА НЕЩО.

Диетолога трябва да знае далеч повече, за да може да Вас да ви даде добри препоръки, които няма да навредят на здравето ви

Видяхме вече, че О.С. се пише, че лекува и нелечимото.... не искам да коментирам това, за излъганите съжалявам.

На тези, на които е помогнал - късмет сте извадили. То и от сердев има доволни, ако ме разбирате какво искам да кажа...

п.с. Специалисти-диетолози има. НИТО ЕДИН не съм видяла да има зъб на колега и така да му рине мръсотия както О.С. към доц. Байкова. Това е симптоматично вече... Тя не е специалиста, чийто услуги бих ползвала, но да я ползва някой за да изкачи на неин гръб е грозно! (казвам го с презрение, няма подходяща емотиконка)
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th June 2009, 09:11
nora.dimova nora.dimova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Виждам, че само ледено_sЪrце и Мария Василева са вникнали истински в това, което исках да кажа.
Аз съм на 55 години и тежа 75кг, не съм трагичен случай по отношение на килограмите, но не е лъжа, че заради тяхс е свързах с него. Не казвам, че не спазвам режима, не сте чели добре написаното - учуди ме подхода му - какво точно ще ми "опрай", защото този човек заявява нещо толкова категорично, без да знае нищо от моята здравна история. Ако съм на 20 години и имам да свалям 20 кг, може би ще ме впечатли - то сигурно на него и такив аму се възхищават, но в моя случай - хайде няма нужда на зрели хора да пробутва разни негови "свръхестествени способности". Като се замисля - смешен ми става все повече. А като поразрових из интернет, разбирам,че той не бил и диетолог, хахаха, вече ми се избистря картинката!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th June 2009, 09:24
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Nora, аз съм на почти 20 и имам да свалям дори по-малко кг, но никога не бих прибегнала до него.
Все пак от 5-6 години се опитвам да си създам собствени виждания и познания за здравословното хранене, да изуча кой режим ми влияе добре, кой мога да го поддържам дългосрочно, защото все пак трябва това да ни стане начин на хранене, а не да имаме вечно нужда от съветник за това какво да ядем и какво не.
Та аз си представям- ако те мързи да прочетеш една книга от нет-а за даден режим, който спазваш, какво ли ще е да направиш една тренировка- сигурно нечовешко усилие и загуба на време.
Чакайки съветите на готово залъгвате самите себе си за кратко.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th June 2009, 16:15
mari6a mari6a не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 6
По подразбиране

Леденкото,миличка,май нещо не сте ме разбрали.Идеята ми беше че не ме интересува О.Симеонов дали е диетолог или НЕ!!!!Дали съм извадила късмет или не незнам,факт е че при мен нещата станаха.А единственно на всички вас добронамерено завиждам че имате прекалено време да седите пред PC-то.Аз на фитнес не съм ходила от незнам кога и не ме мързи да прочета някоя книга но работата ми е свързана с толкова много движение по 10 часа на ден най малко,че предпочитам да получа режима готов на тепсия даден отколкото да ми се скапва дупето в теглене и четене на Зоната и лутане от диета на диета и търсене и експериментиране с това кое ще ми подейства и кое не.Все пак не съм на 20 и живеем в различни светове.......Пожелавам ти само скоро и ти да намериш верният за тебе режим..... От мене едно голямо ЧАО....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotДиетологаquotСимеонов
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:26.