IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 19th August 2009, 22:56
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

rokoko, Яж едно авокадо преди степера - има само 190 kcal на 100 gr (предполагам един плод без костилката и кората е там някъде), ценни мазнини и само 2 гр въглехидрати
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th August 2009, 23:27
Аватара на smart4ety
smart4ety smart4ety не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 75
По подразбиране

jito7, мила, благодаря ти за бързите и изчерпателни отговори!
Идеята ми е там, че....навсякъде пише различно и под "различно" имам впредвид противоположни неща. Това, което казваш за млякото в началото наистина ме озадъчи, защото много диети ПРЕПОРЪЧВАТ млякото, дори и следобяд да не говорим за тази, която мислех аз да спазвам(както вече споменах) пише: преди лягане салата или ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ 1/2 кофичка мляко и 1 орех. Но режима е за отслабване, никой не споменава ефектите върху другите органи.
Другото нещо, което казваш за авокадото-също четох, че е адски полезно, а в диетата на Дюкан пише "не забравяйте,че авокадото е плод и то много мазен", т.е. да се избягва.
Както сиг в повечето си постове съм писала - аз напълнях много бързо в следвстие на хормонално лечение - качих 30кг. Винаги съм била слаба и не съм наясно с много от нещата спомагащи за сваляне на тегло. Адски ми е трудно да избера някой режим към който все пак да се придържам макар и да се опитвам сама да се храня според нуждите на тялото си.
Може понякога да те питам за някой неща докато свикна сама, надявам се да не ти дотагям. До утре
Отговори с цитат
  #13  
Стар 21st August 2009, 07:40
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Не се притеснявай, когато искаш - питай, ако искаш - пиши и на лични. За млякото - ще седна да намеря статии да ти пратя, за да разбереш какво имам предвид - не го отричам, просто ще видиш, че много по-бързо и лесно се свалят килограми без него...когато минеш на режим да запазиш постигнатото - ок, яж го, но докато сваляш килограми, най-добре го ограничавай....за авокадото - да - мазно е, но това са ценни мазнини, а Дюкан съвсем изключва мазнините, затова го забранява...нещо, с което не съм съгласна (и от опит, и от познания) - поне не и в дългосрочен план...не е нужно да се изтезаваш, за да свалиш килограмите, които те тормозят
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22nd August 2009, 12:22
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

jito7
Благодаря ти от сърце за бързите и адекватни отговори,
за авокадото ще си помисля,
проблема е че като съ м гладна сутрин стомаха ми само това приема,
нищо друго не мога да хапна
но и аз нямам нужда от сваляне на килограми, просто искам да отстраня това дето се е полепнало по бедрата ми, и което преди време бях премахнала.............................. ..............
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #15  
Стар 24th August 2009, 16:36
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Авокадото със сигурност няма да ти подразни стомаха Може и маслини за междинно...преди степера, ако искаш бърза енергия, може и плод да хапнеш (но не диня, грозде и т.н., които са вода и захор, а някой по-кисел и с повече фибри)...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 24th August 2009, 18:26
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
Авокадото със сигурност няма да ти подразни стомаха Може и маслини за междинно...преди степера, ако искаш бърза енергия, може и плод да хапнеш (но не диня, грозде и т.н., които са вода и захор, а някой по-кисел и с повече фибри)...
Само да вметна, че динята е един от плодовете с най-високо съдържание на фибри.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 24th August 2009, 19:10
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

захар и вода - висок ГИ...нека да е манго, има доста фибри, въглехидрати само 14 на 100
Отговори с цитат
  #18  
Стар 24th August 2009, 19:26
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Че динята е с по-малко от 14 грама въглехидрат на 100 гр. То няма смисъл да инициирам дребнав спор, ама динята не е отровна, а все пак изборът на храна е и въпрос на вкус. Представи си, че някой не обича манго Странно защо точно манго наистина ...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 24th August 2009, 19:31
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

не инициираш спор, но нека се хванем за случайния пример ...whatever...мангото беше просто хрумване, човек трудно яде повече от 1 манго, което е малко над 100 гр...но рядко хапваме САМО 100 гр диня..и отново както и да е - в тези случаи казвам аз за сeбе си съм намерила баланса, не се ХРАНЯ нито с диня, нито с манго, но нищо не пречи да се хапва/опитва умерено...
Отговори с цитат
  #20  
Стар 24th August 2009, 21:19
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Така е, трябва да има баланс и умереност във всичко
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: help
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:44.