IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th January 2009, 11:39
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране За алкохола

Търсих в интернет и доста четох по въпроса, но не мога да си обясня защо... защо алкохола има толкова много калории, при положение, че не носи никакви хранителни вещества. Вярно е, че при по-голяма употреба или редовна употреба се променя работата на вътрешните органи (няма да изброявам) и от там се повлича вредата, но ако се пие умерено, какъв е проблема. За мен умерено е петък и събота вечер по 2-3 чашки вино или бира.
Вие какво мислите по този въпрос. Като чета, повечето от нас си пийват, не са абсолютни въздържатели.
От друга страна, няколкото пияници, които познавам - съседи, са все слаби, да не кажа мършави. Далеч от наднорменото тегло, което биха докарали калориите на алкохола, ако ги сметнем. Сигурно мезетата им, не са качествени като нашите и наблягат повечето на течното гориво, но все пак...
Тук вече се намесва констатацията, че има различно качество калории..., като холестерола, предполагам...
Пишете! Чакам мненията ви!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th January 2009, 12:07
rogi rogi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 166
По подразбиране

Алкохола се метаболизира до глюкоза в организма(разбирай захар).
По отношение на алкохолиците,ако се замислиш те почти не се хранят и затова са слаби.Ако ти консумираш само алкохол без храна най вероятно и ти ще се стопиш,но за сметка на увреждане на други органи в тялото ти.По добре не се отдавай на такива размишления.Като ти се пийва една бира уикенда,пий си я,няма какво да я мислиш,освен ако не си на строга диета
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th January 2009, 14:18
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Прав си. Ама изпитвам много голяма вина, като си пийна. От една страна развалям фигурата, от друга-нарушавам диетата... После се чудя колко калории съм цопнала отгоре и правя сметки как да ги
избия. Направо кошмар.
както викат в родното ми село-то това си е убавинЯ, не мой се лишава!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th January 2009, 17:25
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Казват,че алкохола има много калории не заради самия алкохол, а заради мезетата.
__________________
Ако искаш да видиш пеперуда,трябва да изтърпиш много гъсеници!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th January 2009, 18:05
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Това са глупости, колко повече калории да има алкохола, от парче шоколадова торта ? Нормално е алкохолиците да слаби, те се обезводняват, а храненето с алкохол пречи на храносмилането и усвояването на много от приетата храна.

Освен това от бирата НЕ се покачва тегло. Бирата променя гликемичния индекс на въглехидратните храни, от там идва напълняването. Тоест - ако изпиеш 1 бира, нищо няма да ти стане. Но ако изпиеш 1 бира и едновременно с нея изядеш порция картофки - тогава ще ти стане. И за да стане по-ясно - ако пиеш по 1 бира всеки ден, в продължение на 1 месец, без да ядеш друго, освен месо с нея, няма да качиш килограми (или ако качиш, това ще е от други фактори). Но - ако всеки ден пиеш по 1 бира и с нея ядеш порция пържени картофки и цаца, ще качиш със сигурност телесни мазнини.

При твърдия алкохол също няма какво да му гледаш калориите, той обезводнява организма и от там затруднява доставянето на хранителни вещества до която и да е част на тялото, освен това, ако танцуваш да кажем в петък и събота вечер, ти изразходваш в пъти повече калории, отколкото си поел/а от алкохола.

Изобщо не гледайте толкова общо на нещата, има много специфика при приема на алкохол и действието му върху организма. И още едно основно нещо - 15 грама въглехидрати от картоф НЕ са равни на 15 грама въглехидрати от кафяв ориз, ако гледаме какво се случва с тях В организма. По същия начин е различно и при алкохола. С твърд алкохол трябва да се приема много вода преди и след приема на алкохол, за да се намали колкото се може повече дехидратацията.

Това е пример за погрешният извод (и по-скоро за погрешните причини). През деня хапвате вафла, торта, кексче, картофки, мазни храни, хляб и други тестени изделия, вечерта пийвате 2 чаши водка (все пак едва ли пиете по 1 литър, за да смятате някакви нереални калории) и айде от водката напълняхме. Просто погрешен извод.


Р.Р.
Виното дори помага за разграждането на лошите мазнини, НЕ води до омазняване.

Р.Р.2.
Ако изпиете 1 литър водка, в която може би се съдържат повече калории (по вашите сметки), едва ли основният ви проблем ще е качването на 100 грама мазнина
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th January 2009, 18:16
Аватара на kukli4ka
kukli4ka kukli4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 430
По подразбиране

Супер! Е това е точен и изчерпателен отговор, който ме удовлетворява.
__________________
Ако искаш да видиш пеперуда,трябва да изтърпиш много гъсеници!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th January 2009, 21:26
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Много ми хареса мнението на Иванин. Съвсем вярно, дано го разберат повечето дами.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th January 2009, 22:24
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

И аз ще се съглася с Ivanin. Има някои неща, които имат и други трактовки, но в общи линии напълно се припокрива с моето лично мнение. Това доста ме и устройва
Между другото някъде бях чела, че дори приемането на алкохол в умерени количества ускорявало разграждането на въглехидрати. Звучи странно, но беше доста добре обяснено. Ще се питам да се сетя къде го четох и да го постна после.
А също знам, че ако пиеш, е добре да ядеш повече мазнини, за да става по-бавно и постепенно абсорбирането на алкохола.
Хора, потърсете още мнения, за да открием най-накрая истината!!!
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th January 2009, 22:30
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Каква истина искаш, някъде да съм казал, че това е мое лично мнение Това са фактите, аз не излагам мнение по такива въпроси, в противен случай ще кажа - "според мен...".
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th January 2009, 22:49
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Каква истина искаш, някъде да съм казал, че това е мое лично мнение Това са фактите, аз не излагам мнение по такива въпроси, в противен случай ще кажа - "според мен...".

Имах предвид, че според различните източници алкохолът има различно влияние върху метаболизма. Едни се кълнат, че е едва ли не отрова, която го забава ужасно, докато други казват, че стабилизира нивата на инсулин. Явно и учените още не са стигнали до единодушен отговор и всеки си избира на какво да вярва. А колкото повече източници използваме, толкова по-достоверна ще е нашата истина- статистически закон
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заалкохола
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:20.