IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #281  
Стар 2nd December 2009, 14:49
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

два пъти на ден е добре според мен
сега най важно е как наддава малката
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #282  
Стар 2nd December 2009, 15:34
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Гуен, не ходихме, звъннах му по телефона на доктора да го питам пак дали непременно трябва да отидем, каза, че щом не е вдигала температура и друго освен сополите не е имало, по- добре да не ходим. И аз се отказах, щото не ми се ще да я мъкна в болница. За наддаването не знам още, като ни изписваше, понеже вече беше почнала да качва много добре, доктора каза да не бързам да звъня на патронажната сестра, чак към края на тази седмица да дойде да я претегли. Абе всъщност си яде детето, с изключение на онзи дълбок сън след ударната доза АМ, само дето аз не съм сигурна още кое е нормално и кое не, та вдигам паника за всичко Според мъжа ми нищо не е за притеснение, ама аз на него много много не му вярвам, въпреки че е с опит
Отговори с цитат
  #283  
Стар 2nd December 2009, 15:40
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Хм, някак си не знам какво да кажа. Единствено, че и моята кърма стоеше леко сива на цвят като прозрачна.

Аз пък за кърмата знам, че може да не акат. АМ ги изхожда редовно, особено това с пробиотици. ХИП е добро Особено след като си го папка. Да не би да и стана лесно да си ползва шишето и затова да не иска да суче. Тя кърмата така тече (даже понякога пръска) само докато засуче, после става по-сложничко да източи второто, хранителното мляко. Пробвай да не и предлагаш шишето, особено ако ще кърмиш. Колкото яла-толкова. Хич не вярвам да не се наяжда. Полека-лека трябва да влезете в ритъм.

Докато суче спокойна ли е или се върти и плаче. Като я махнеш от гърдата поунесена ли е (т.е. нахранена). Трябва ти малко да се отпуснеш, да останете само двете докато кърмиш, да не мислиш дали суче или не, ако ще да позаспиш...т.е. да няма никакво напрежение докато кърмиш.

Сори, че давам акъл. Може да са 2 месеца стаж, но пък никакъв проблем не съм имала Диването си се хранеше точно на 3 часа като часовник, акаше редовно (ама де да знам колко пъти, просто не ми се е случвало да се притесня за това) и наддаваше.
Отговори с цитат
  #284  
Стар 2nd December 2009, 15:44
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз кърмех изцяло от едната гърда и накарая давах от другата. На следващото започвах по обратния ред.

Като я изправиш след кърмене, оригва ли се, връща ли по мъничко мляко? Абе от това, дето пишеш, все ми се струва, че си се храни нормално. А 100мл АМ ми се струва доста. Една приятелка вече 4-ти месец само кърми (без да е някаква фанатизирана) и напоследък е започнала вечер да му дава АМ на малкия. Така той изкарва цяла нощ без да се буди, а само на кърма се налага и нощно хранене. АМ-то ги засища повече. Тя зотова и му го дава, да не става нощем

п.с. В предният си пост нямам нито един знак "?"
Отговори с цитат
  #285  
Стар 2nd December 2009, 16:44
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ани, аз така мислех да направя- през деня да кърмя, вечер да давам една ударна доза АМ. Точно това си мислех и аз- дали не му хвана лесното със шишето и сега да я мързи на суче... Докато суче може да се каже, че е спокойна (дави се от време на време все още ако се запуши носа само), за поунесеното, да, след няма и 10-15 мин започва да се унася, оставям я в леглото и след още 10 мин пак мрънка да яде и така поне 2-3 пъти. Май аз просто не изчаквам хранителното мляко... ще я пробвам сега при следващото кърмене така само на едната гърда, без да давам АМ за десерт, да видим колко ще издържи. Тази нощ между другото я изкара точно така- кърмене около 12, на няколко интервала, после към 3 и 30 пак така и към 7 и 30 се събуди. Като и двата пъти беше на по една гърда само, ама по един час... взех я на дивана и откъртих и двата пъти... тя какво е сукала през тоя един час сама си знае... значи сигурно за толкова време е стигнала и до хранителното мляко, щом след това спа по 3 часа... само дето това ще гледам да го прилагам през деня, през нощта не бих могла да кърмя будна по 1 час
Странна работа това за изхождането, и двата варианта намирам, сега като гледам пак по яденето, не е като да не яде... явно усвоява всичко и няма нищо за изхождане
Отговори с цитат
  #286  
Стар 2nd December 2009, 16:57
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Не се е отучила...Моя втория беше цели 10 дена на "Хаваите" под лампата заради тежката жълтеница, и съм го хранила в кувиоза с шише кърма - т.е. аз се цедя на ел. доилка преди времето за кърмене и с шишето в кувиоза, с идеята поне коластрата да си изяде...после съм го кърмила само на гърда до 22 ден, от който нататък взе да ми намалява (при мене имаше стресовия елемент наречен "кака", която изпадаше в истеричен рев винаги, когато кърмех, та нямах шанс да оцелея много дълго...).
Отговори с цитат
  #287  
Стар 2nd December 2009, 18:33
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Някак си не дърпа както първите дни... или гърдите ми вече не са толкова чувствителни, че да го усещам все едно от петите ми смуче
Отговори с цитат
  #288  
Стар 2nd December 2009, 22:33
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Имаме още едно форумно бебе на 01.12.2009.........Мишелин си има момиче и се казва Никол ,тежи 3360кг и 50см висока..

Мише,да ти е жива и здрава малката принцеса Никол и само хубави мигове да в иноси.. . т

Нека да е хубавица,
жизнерадостна умница,
цял живот да е щастлива,
грижи да не ви създава,
само радост да дарява
и момците да пленява!

Бъди красива и щастлива,
бъди добра и търпелива,
бъди на мама радостта,
бъди на татко гордостта!
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #289  
Стар 2nd December 2009, 23:20
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ей, честито на Мишелин. Да и е здравичко и много послушно бебчето

Apo, аватарът е разкошен. Като снимка от списание е!!! Мисля, че ще се напаснете, само трябва да си спокойна - искаш да е под контрол процеса, ама сега друг диктува парада :P Ти си роди скорпионо-стрелче :P БТВ мъжете много добре ги преценят нещата, довери де на мъжа ти, ако и на него всичко му се струва нормално
Отговори с цитат
  #290  
Стар 3rd December 2009, 01:00
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Честита радост на Мишелин!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:07.