IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd October 2008, 22:53
wolfy wolfy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 5
По подразбиране система..серии.. моля за помощ..

така... занимавам се от 6-7 месеца.. бях около 115 кг, сега съм стотина, тренирам мн здраво. правя нещо тип кръгови трениворки.. в два дена тренирам всички мускулни групи и след това повтарям, след 1 ден почивка, това в една и съща седмица.. та сега искам да влеза малко в ритъм и да си разделя тренировките, да ги направя " нормални "
та се чудя как е най-добре.. не става въпрос за това как ми е най-лесно, а как е най-правилно..
работата миме затруднява мн и ми е по-удобно да ходя в залата 3 пъти в седмицата.. та как да си направя нормална програма ? имам няколко варианта..
единия ден гърди с бицепс, следващия рамене с трицепс и последния гръб, може би с малко крака.. + всеки ден корем и крадио ест
как е най-добре ? в залата с който и да говорих всеки ми казва различно.. за всеки човек си е индивидуално един вид.. но аз искам да правя възможно най-доброто, не това което е по-лесно например..
или може би гърди с рамене, следващия ден гръб и следващата тренировка ръце като цяло.. бицепс и трицепс ?
коя е най-добрата комбинация ? как в 3дневна седмична тренировка да си разпределя мускулните групи в най-добрия вариант ? коя с коя да комбинирам ?
наистина моля за мнение.. моля !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th October 2008, 08:53
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ами няма най-добре, въпросът е да има разнообразие.

Направи ги гърди+бицепс, гръб+трицепс и рамо+трапец+крака. Ако ходиш 3 пъти с 1 ден почивка прави всеки път корем, но ако ходиш 2 поредни дни не го прави и 2-та.

Иначе и досегашната ти тренировка е нормална, не виждам кое и е ненормалното Но щом ще я разделяш, направи я така.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th October 2008, 10:08
wolfy wolfy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 5
По подразбиране

аз правя нещо от рода на кръгови тренировки, но не точно.. в 2 ходеия събирах всички мускулни групи и на 3тия път повтарях първите.. но така не ми остава мн време и не мога да правя достатъчно упражнения. затова реших да ги " разделя " и да си имам достатъчно време за всяка мускулна група.
гърди+бицепс, гръб+трицепс и рамо+трапец+крака - точно за нещо такова си мислих.. вървя из залата и разпитвам " яките батковци " и както вече казах всеки ми казва различно.. ми ти ще си усетиш.. кактоти е най-удобно.. е ква е тая глупост гърди с бицепс, тренирай ръце в 1 ден.. и такива неща.. въпроса не е до как е най-удобно а как е най-правилно.. затова не знам как да ги наглася..
ти така ли тренираш, иванин ? гърди+бицепс, гръб+трицепс и рамо+трапец+крака ?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th October 2008, 10:35
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

В момента не тренирам активно и правя гърди+бицепс+корем единия ден, другия гръб+трицепс+крака, като не тренирам рамото Но аз съм друг случай, с друг стаж и т.н. Но най-ефективно за тренировка на 3 части е така. Естествено може и гърди+корем, гръб+рамо, трицепс+бицепс, но тренирай по тази, която ти казах 2-3 месеца поне, после можеш да я промениш.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th October 2008, 12:55
wolfy wolfy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 5
По подразбиране

да за 3 дневна говорим. за корем правя само едно упражнение в залата, в поза тип молитва, не знам как да го опиша дърпам скрипец с въже в тази поза, сещаш се и всяка вечер си правя коремни няколко серии внас. и това упражнение коремното в залата го правя на всяка тренировка.
чудя се крака да тренирам ли, тъй като са си ми бая едрички, отделно са доста здрави, ако ги тренирам няма ли да станат още по-големи ?
та 2та по-разпространени варианта явно са следните
гърди+бицепс, рамо с трицепс и гръб с трапец крака нешо такова
гърди с трапец крака , гръб с рано и бицепс с трицепс
нали така и двата варианта ли са добри ? предполагам, че е по-добре в един ден да се правят ръцете нацяло, но гръб с рамо в един ден не е ли прекалено натоварване ?
или пък гърди с рамо ? тъй като при лейанките рамото влиза бая ?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th October 2008, 13:32
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

гърди+бицепс, гръб+трицепс и рамо+трапец+крака - казах ти го вече ; ) Ако искаш не прави крака, но е желателно да правиш някакво натоварване с краката попринцип. Ако правиш кардио на пътечка попринцип доста ги натоварваш, може и да не ги тренираш, щом целиш отслабване.

Всеки един режим си има определена цел, дали ще правиш гърди с рамо или гърди с бицепс - от там ще се промени и останалата тренировка, като в случая раменните мускули ще претърпяват различно натоварване. Тренирай така 2 месеца поне, успех ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th October 2008, 21:04
wolfy wolfy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 5
По подразбиране

имам и няколко други въпрова, ако мога да ги отправя към теб, Ванка
относно гърдите.. четох че било хубаво да се почва от лежанката ( долна или горна или "средна" ) спрямо това коя част на гърдите ти са най-зле, не задължително да се почва от средната ? има ли нещо такова ?
също така като ги мина 3те лежанки с лост, след това да правя ли на ново горна и долна, само че с дъмбели ?
също така всяка вечер вкъщи с дъмбели тренирам леко бицепс/трицепс и правя коремни с лицеви по няколко серии. добре ли е или претоварвам ? имам чувството, че бицепса изобщо не ми расте ? в залата също ги тренирам веднъж в седмицата, и вссяка вечер вкъщи с дъмбели, но леко.

в момента на килата които съм се харесвам. просто трябва да се постегна повече и да понаправя релефа в залата ме зарибяват да съм зимал суроватен протеин ? има ли смисъл, върши ли работа наистина ? бил за възстановяване на мускулите и орелефяване ? и ми казват за българския, на нутрим, той май не е от най хубавите, или ?
ако реша да взема все пак, как се пие ? преди или след тренироврка, или преди лягане ? когато го пия трябва ли да пропускам хранене ?

мн благодаря предварително за отговорите, ако имаш време
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th October 2008, 21:42
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Камен се казвам, не Иван ; )

За гърдите започваш точно там, където са ти най-слабо развити. Ако горните гърди са по-слабо развити започваш там. Не се прави лост на 3 лежанки. Започваш първата лежанка с лост (долна/горна). 2-рата лежанка правиш изтласкване с дъмбели. 3-тото упражнение трябва да ти е флайс (то си е с дъмбели). Това е нормална базова тренировка.

Не тренирай 2 пъти на ден, още по-малко всяка вечер, претоварваш се и няма да има растеж. По-добре да ти измислим смесена програма, ако посещаваш залата само 1 път седмично.

Суроватъчния протеин е просто протеин, белтък, няма действието на бърнър, просто ще си храниш мускулите по-качествено, ако протеина е качествен. Има смисъл за след тренировка, но пак казвам, ако е качествен, това означава американски в нашата ситуация в България
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th October 2008, 22:19
wolfy wolfy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 5
По подразбиране

права долна и горна с лост, след това с дъмбели на средна изтласкване, или ? и да не правя средна с лост ?
в залата ще продължавам да си ходя 3 пъти, с разделението което направихме с теб
за това, което правя у нас, да го правя през ден, т.е. вечерите, в които не съм бил в залата ?
що се отнася за протеина.. като знам, че американския ще е 2 пъти по-скъп от бг-то, а той е към 50 лева, викам да се откажа
но все пак, като по принцип, добре ли би ми дошло ако вклуча протеинче ?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th October 2008, 22:22
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ако си тренираш 3 пъти всички мускулни групи, не е нужно да тренираш и у вас, освен кардио. И както казах в 1 и същи ден не тренирай 2 пъти (тоест фитнес и вечерта вкъщи). Протеинът може да ти излезе 50 лв за 1 месец, зависи по колко пиеш.

И попринцип от всичко има смисъл ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: системасериимолязапомощ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:52.