IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 23rd April 2008, 08:18
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

Зузка, не се капсуловай! Отвори сетивата и чувствата си за заобикалящия те свят. Някъде там те чакат само положителни емоции, нови приятели и кой знае, може би и нова любов.

Един съвет: "Клин-клин избива".
Ще ме разбереш!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23rd April 2008, 08:18
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Лесно е да даваш съвети от сорта - бягай, далеч от него, които така или иначе няма да послучаш, защото има любов. Има и много по- лоши неща от това в пияно състояние да и е драснал някакво писмо. Според мен просто говорете за това - не си премълчавай, че те притеснява. А и само по- себе си ,че е признал това- че и е написал писмото значи, че дрържи на теб и те уважава достатъчно да не те лъже а да признае какво е направил. Малко хора са така- така че оцени го. Сега знам,че е трудно да простиш такова нещо и ,че е голяма хапка за преглъщане. Казвам го аз - която не знам дали някога бих простила такова нещо.Но има моменти в които трябва да се пренебрегне гордостта!
И едно ще кажа от което най- ме е страх от хората слушам какво им е отношението към лщбовта- тя умира. Любовта на хората се е извратила до такава степен,че след някоя и друга година няма да я има. Вече децата не мислят за любов- не ценят чувствата. Тук сега като четох поста ти се зарадвах,че може би граша, защото я усетих, усетих че го обичаш- тогава бори се! Да заплачеш и избягаш е най-лесното!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 23rd April 2008, 11:45
Аватара на InsaneAddiction
InsaneAddiction InsaneAddiction не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Здравей, мила. Историята ти много ме трогна, защото надали има жена, която да не се е изправяла пред проблема с бившата. Трудно ми е да ти дам съвет, а и честно казано не мисля, че някой би могъл. Единствено ти познаваш себе си, човека до теб и връзката ви най-добре, така че не приемай съветите като чиста монета. Аз самата имах подобен проблем, но за съжаление някои неща остават непроменими, както е първата любов. Тя наистина не се забравя... И дори след време да преживеем нови любови, споменът за първата остава най-чист и винаги се връщаме към него с умиление. Разбирам колко ти е трудно да обичаш така силно и всеотдайно някого и същевременно да чувстваш непрекъснато сянката на бившата му, надвиснала над вас. Но какво ще се случи с тази връзка оттук нататък е изцяло въпрос на твоя избор. И като казвам твой избор имам в предвид избор насочен изцяло към ТЕБ самата. Всеки сам гради живота и щастието си - ето защо от теб зависи дали ще приемеш, че преди теб е имало жена, която той трудно ще забрави, или ще осъзнаеш, че тази връзка не ти носи достатъчно сигурност и щастие. Но каквото и да решиш, знай, че в основата на всяка здрава връзка стоят ДОВЕРИЕ и УВАЖЕНИЕ. Аз лично смятам, че това момче те обича, след като е имал смелостта да бъде честен с теб, рискувайки да те нарани и загуби. Казваш, че си опитвала да го напуснеш, но те е спирал... Всичко това ми говори, че той те обича и иска да те запази, но предполагам , че в момента преживява някаква вътришна борба. И ако сега го притиснеш или тръгнеш с ултиматуми и скандали, най-вероятно ще го загубиш. В никакъв случай обаче, не продължавай да живееш в този омагьосан кръг. Седнете и поговорете, а след това му обясни как се чувстваш и си дайте време, ако трябва не се чувайте и виждайте известно време. Все си мисля, че човек тъгува по отминали, недоизживяни неща и през това време не успява да оцени онова, което му се случва СЕГА, онова, което има СЕГА. За съжаление доста хора живеят с поглед, вторачен в миналото... Казваш, че искаш да разбереш до колко те обича, че искаш да върнеш доверието си в него и прекрасните чувства, които са те окриляли и са те правили щастлива. В такъв случай, пусни го на свобода, остави го да усети липсата ти и да се замисли какво би било, ако те загуби. Мисля, че това е единственият начин за проверка на нечии чувства. А и сега моментът е повече от подходящ. Имаш причина, имаш миналото ви, в което си му била вярна и не си го предала нито за миг, правила си достатъчно компромиси и си му дала много... Ако е умно момче, ще оцени всичко това и теб самата и връзката ви ще се прероди. Ако ли не, ще приключи на етап, в който си започнала да страдаш, да губиш тотално доверието си в него и да се измъчваш. Знам, че подобна стъпка би предизвикала страх у теб, за да не го загубиш напълно, но ПОВЯРВАЙ МИ един мъж, ако е решил да си отиде, ще го направи, независимо колко мила и разбираща си! Така че сега помисли първо за себе си, опитай да се предпазиш и да изпиташ чувствата му, докъто е време. Защото понякога, в името на любовта, се научаваме да живем дори и с болка, но така губим себе си. Не позволявай това да се случи. Желая ти много сила, вяра в себе си с в хубавите неща и любов, която да възвърне усмивката на лицето ти!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23rd April 2008, 13:22
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от InsaneAddiction
Трудно ми е да ти дам съвет, а и честно казано не мисля, че някой би могъл. Единствено ти познаваш себе си, човека до теб и връзката ви най-добре, така че не приемай съветите като чиста монета.
С това съм напълно съгласна. Човек поставен в подобна ситуация не може да я погледне от страни, не може да има ясна преценка за това какво се случва с него. Все пак моя опит може да ти бъде от полза и се надявам да помогна. Искам да направя малък разбор на това, което си написала и изводите до които стигам аз:

1. Той не те обича и смея твърдя това с убеденост. Никой, който обича не се раздвоява (съди по себе си, ти мислиш ли си за други мъже?) Никой, който обича не би причинил това на любимия си. Живота ме е поставял във всякакви позиции, аз също съм се чудила дали съм обичана, мислила съм си същите неща като теб. Сега, когато срещнах любовта разбрах, че другото е било пълна заблуда. Не се съмнявам, че намеренията му вероятно са прекрасни, предполагам, че иска да те обича, оценява те, уважава те, но никой не може да заповядва на сърцето си. Той дори не го прави умишлено всичко това. Това обаче не бива да го оправдава. Имаш два варианта - 1. да останеш при него и да се опиташ да му помогнеш да излезе от омагьосания кръг, защото повярвай ми той се измъчва не по-малко от теб, 2. да го оставиш и да започнете и двамата на чисто (което за мен е по-добрия вариант и за двамата)

2. Ти казваш, че е най-прекрасния. Възможно е, но не си ли се замисляла дали не го идеализираш. Хората имаме склонност да издигаме на пиедестал този, когото обичаме, той винаги ни се струва 'по-различен от всички останали', най-добрия, най-красивия, с най-прекрасния поглед... (в момента съм много влюбена и знам как се чувстваш, не говоря на изуст)

3. Не мисля, че чара, не повишаването на тон, липсата на обиди и лоши думи от негова страна трябва да е някакъв критерий. Така и трябва да бъде.

4. Това ще е последно, въпреки че мога да говоря още. Ти казваш, че проблема е в нея и ако нея я нямаше всичко щеше да е прекрасно. Не, миличка, лъжеш се, проблема не е в нея, а в него. Той не е бил достатъчно искрен пред себе си и е започнал връзка преди емоционално да е излязъл от предишната. Искал е да има нормални отношения с друга жена преди да е преживял предишната. Той те сравнява с нея непрекъснато, представя си нея, докато се целува с теб... знам че боли, но трябва да си дадеш сметка за това, не си затваряй очите, щом си готова да простиш трябва да знаеш какво точно прощаваш. Той мисли, че ти ще му помогнеш да я забрави, но заблуждава себе си и теб. Ако не си помогне сам, никой няма да може, ти също.

Избора е твой. Пожелавам ти успех!
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23rd April 2008, 14:17
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от darimai
Вярвам дълбоко, че както в любовта, така и в повечето неща, човек сам е архитект на собственото си нещастие.
Именно. Както и че човек работи за късмета си.

Слънце, Зузка, няма съмнение, че си много влюбена. Момчето ти е на 19!! преди 2г. и отгоре сте тръгнали, а те са ходели по-отдавна, което значи, че тогава той е бил 16-17 годишен.... ти си била малка, на тази възраст:
Цитирай:
Първоначално написано от 3y3ka
Аз съм момиче на 18 години и до сега съм имала връзка само с едно момче и това момче сега е до мен, той е на 19 - заедно сме от декември 2005 година. Тогава бях едва на 16 години, като се замисля...мисля, че не бях много дорасла за връзка, но не съжалявам...просто на тази крехка възраст ......
Ами той!?? Уточнявам - ако жената е примерно 50г., а момъка 30 - тяхна си работа! както пишат в днес.бг
Секс, плаж и... глупост: Защо зрелите жени избират момченца? Това са зрели хора, браво на нея, като е могла! Но при мъжете развитието в пубертета започва средно с 2 години по-късно!!! Еми за мен той си е бил дете, поне на фона на 30-годишна жена!!!! Колко по-лесно се е поддавал на влияние на една опитна кака.
За мене, тя е виновна. От трима ви, само тя е била пълнолетна по закон! т.е. предполага се, че само тя е могла реално да прецени какво прави.. Ето виж по себе си ти си поставяш този въпрос ребром именно като си станала пълнолетна.

При всички случаи е разбрала, че момчето си има гадже, т.е. ти, но не е спряла връзките си с него. Ти знаеш, Той знае, Тя знае, единствения незнаещ може би остава мъжа и.... между другото - тя с нещо да се е погрижила ти да се чувстваш добре?? аз не бих имала много скруполи...

Тъй като това е прастара тема и много жени са се мъчили с нея и ма и доста песнички по въпроса - ето ти някои, мила
1 Искра Радева И Марга Хранова Любов раздвоена

2 Антибиотика - Няма Как

3 Кали Другата

И не забравяй: Когато отказваш всичко друго освен най-доброто обикновено го получаваш.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 23rd April 2008, 14:32
seduce seduce не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Асеновград
Мнения: 327
По подразбиране

Зузка,ще ти споделя своето мнение,може да повтарям някого,но не съм прочела всички постове.Не знам как се държи спрямо теб,но мисля,че този човек си търси причина да се разделите.И понеже ти го обичаш достатъчно,за да му простиш малките прегрешения те е ударил нарочно по най-болезненото място.Ако мъж излъже или изневери на жена,която наистина обича,той ще отрича дори на калъп да го хванат,само и само да не я загуби.Тия глупости-"ами искам да съм честен с теб..."са пълно замазване на очите.Знам колко ще ти е болно,но по-добре продължи сама...А това,че той още не се е ориентирал си е негов проблем и ти в никакъв случай не трябва да си нечий заместител
Отговори с цитат
  #27  
Стар 23rd April 2008, 15:18
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Зузка, моето мнение е малко крайно, но понякога трявба да сме такива..
Запомни 2 неща, които много ще ти помагат и занапред:
1) Когато зарежеш някого - покажеш се крайна и кажеш - писна ми, тръгвам си - има 2 варианта - първо, той,ако те обича и държи на теб, веднага ще хукне след теб, колкото и банално да звучи, няма начин да не те потърси... АКО те обича. Вторият вариант е да не те потърси, ти да се чудиш дали да не му звъннеш, накрая да му се обадиш, да си измислиш хиляди извинения,, затова, че той не те е потърсил и т.н. Това би означавало, че просто не те обича.
Трябва да имаш смелостта да направиш този тест, защото иначе ще продължиш да се измъчваш напразно.
Запомни - мъжете са доста ЕЛЕМЕНТАРНИ. В главата им няма сложни изречения, всичко е опростено, няма сложни обяснения и оправдания. Ние, жените, винаги си измисляме някакви сложни интерпретации на нещтата, за да може да се поуспокоим малко. Като например - не се обажда - ох, сигурно има много работа, не се е отърсил от предишната си връзка, разсъждава.... НЯМА такива неща. Всичко при мъжете е просто (както искаш го разбирай), така че трябва да се действа по техния начин, за да могат да ни разберат.
2)Най-важното е, че нямаш семейна обвързаност с него - нямате деца, не сте женени и т.н. ТОГАВА - закакво е цялата тази драма? Разбери, на фона на едно разбито семейство, твоте терзания, са терзания на дете, което не може да приеме, че живота тепърва започва. С хубавите и лошите неща в него. Няма смисъл да се мъчиш, наистина. Повярвай ми, няма никаква причина да правиш опити да останеш с него - няма нужда да си правиш експерименти с психиката си и здравето си най-вече. (знам какво е да се плаче 1 година всеки ден, и аз бях на 18) И МАЙКА МИ КАЗА СЛЕДНОТО - докато нямаш още деца, нещо, заради което си струва да се опиташ да преглъщаш разочарованията и горчивите хапове, няма смисъл повече да се хабиш с него. Ти си свободна. Не трябва да ставаш роб на чувствата си. Знам, че сега това ти се струва изключително важно, защото засега друго по-важно на главата си нямаш, но замисли се за здравето си, това е моят съвет. Никак не е добре ведро и засмяно момиче като теб да се съсипва за "няма нищо". "Голямата любов" не е причина, не я използвай и като оправдание, иначе един ден ще съжаляваш. Осъзнай се навреме - тепърва започва живота за теб -абитуриентски бал - студентство - та знаеш ли колко нови хора ще срещнеш?
Направи си с него теста от точка 1) и ще разбереш струва ли си всичко.
За пояснение - аз наистина го приложих тоя тест , колкото и да не ми се щеше, и то с човека, с когото съм в момента, и за миг не съжалявам, макар и тогава още да бях наясно, че точно той е човека за мен, той не беше наясно със себе си и трябваше някак си да му размърдам мозъка... та при мен се получи, но дори и пи теб резултата да не е този, който би искала, ще си много по-добре, от сегашното си положение, но ще си способна да го оцениш по=нататък.
Успех! Трявба да си малко по-твърда!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 23rd April 2008, 15:55
Jenny^^^ Jenny^^^ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 693
По подразбиране

В плюс към писаното от мен преди искам да кажа,че съм напълно съгласна с еМ ДжИ.
Много е права, само дето тези неща се осъзнават доста по-късно.
__________________
Only one thing makes a dream impossible: the fear of failure.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 23rd April 2008, 23:40
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране


Последно редактирано от 3y3ka : 7th April 2011 на 11:28
Отговори с цитат
  #30  
Стар 24th April 2008, 03:09
Jenny^^^ Jenny^^^ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 693
По подразбиране

3y3ka, не се притеснявай дали ще отговориш на всеки един от постналите,важното е съветите да са ти помогнали и наистина да ти бъдат от полза. Все пак затова сме хора,за да си помагаме. Аз лично ти пожелавам скоро разрешаване на проблема и много късмет.
__________________
Only one thing makes a dream impossible: the fear of failure.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СледващапрошканямадаимаобещавамсиЩеопитам
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:17.