IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #311  
Стар 21st August 2009, 08:23
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране Re: Проблем със зъбите

Цитирай:
Първоначално написано от severinna
Здравейте! Имам нужда от съвет! Има ли причина при промивка на каналите след вадене на нерв да се треса от болка. Толкова силна, 4е вече 2 пъти отлагам следващиото си посещението си при зъболекаря.
Историята е сл.:
Преди 3 седмици ме заболя 5-я зъб, долу, в дясно. След 3 упойки, които не можаха да ме хванат все пак зъболекаря ми отвори зъба, сложи арсен и го затвори.
При 2-то посещение се започна с вадене на нерви, с упойка, при която отново ме болеше и то повече от 1-а път. Направи ми се веднага йонофореза, при която на 10-та степен/ не можах да изтърпя 20/ болката беше същата все едно ми вадят нерв.
При 3-то посещение зъболекаря ми каза, 4е ще прави промивки на корените. Нямало да боли, защото нервите били извадени. Без упойка. Няма такава болка, казвам ви. Разревах се. Кошмар. И Отново йонофореза, и отново болеше. Беше толкова силно, че ми се провокира мигрената. И след зъболекаря на легло от главоболие.
Вече 2 пъти отлагам посещението си при зъболекаря. Но утре съм там. Въпросът ми е дали е нормално да ме боли зъба при вече изваден нерв или зъболекарят нещо пропуска? И дали трябва утре пак да ме боли при чистенето отново на каналите и при запълването?
Дано получа отговор тази вечер, ако трябва да сменям зъболекаря?
Здравейте!
Проблемите с обезболяването отдавна са решими....
Арсен не е хубаво да се ползва,при положение ,че ще се слага упойка..Когато тя подейства,нервчетата на зъба могат да бъдат извадени с подходящи инструменти и без болка!!Ако следващия път отново има болка(останали са части от нерва) ,тогава пак се поставя упойка за обработката на каналите.Когато в тях няма нищо (от нервите) няма никаква болка по време на работата по тях!!! Ако има болка при стискане на зъби,тогава е редно в каналите да се постави медикаментозна вложка за няколко дни.Съчетано с промивки,нещата минават и така приключението свършва.
Това е,хората са го измислили много отдавна,въпросът е в това дали сме си научили урока
Отговори с цитат
  #312  
Стар 21st August 2009, 08:27
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аничка
Здравейте, вчера ми правиха пломба на лек (сладък) кариес 5ти зъб отстрани, и досега ме боли адски много. Пломбата е постоянна от 1 час работа, не е слагано лекарство, но ми сложиха дентин и после А2.
Дентина не се ли слага при временна пломба? Или са ми го сложили като подложка под пломбата? Боли ме вече втори ден, и ме е страх зъба да не се омъртви Дайте съвет какво да правя и правилно ли е постъпила зъболекарката ми с изкуствен дентин при постоянна пломба?
Здравейте!
Дентинът,който споменавате е просто вариация на цвета и прозрачността на фотополимера,с който се работи.Не е нищо друго...
Относно болката...тя може да се дължи на много фактори,обаче няма как да знае друг,освен този ,който е работил зъба.. Според мен трябва да се обадите на зъболекаря си и да му кажете за проблема..Случва се понякога,дори всичко да е направено по "протокол"
Успех!
Отговори с цитат
  #313  
Стар 21st August 2009, 20:55
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране

Благодаря за бързия и точен отговор Yavor. Днес зъболекаря ми запълни каналите, изпили зъба и вече чакам короната. Поисках да ми постави упойка, която най-силна, като за вадене на нерв. И въпреки това пак ме болеше. Мисля, че това пак не е нормално, и че ми е сложил по-лека упойка. Yavor, дали може да ми напишеш най-силните упойки за да знам какво да си искам сл. път?
Благодаря!
Отговори с цитат
  #314  
Стар 21st August 2009, 20:57
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране

sorry...поисках упойка, която се поставя при екстракция на зъб...но мисля, че ми постави нормална, или както там се казва.
Отговори с цитат
  #315  
Стар 21st August 2009, 23:26
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Няма за какво!
Ами ...не зависи само от това каква е упойката ,а и дали е поставена на точното място и е изчакано достатъчно време след това..
Аз ползвам най-вече упойки Убистезин Форте,които са разпространени масово вече и са достатъчно силни ,за да обезболят каквато и да е манипулация в тази област.
Отговори с цитат
  #316  
Стар 22nd August 2009, 18:18
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от severinna
sorry...поисках упойка, която се поставя при екстракция на зъб...но мисля, че ми постави нормална, или както там се казва.
Ако мога да попитам, къде ви слагаха упойката?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #317  
Стар 23rd August 2009, 19:54
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране

Упойката ми поставиха 1-во от вътрешната страна на венеца. Малко по-късно пак там и 3-а път от страната на бузата. 3-ят път е само за венеца-така ми обясни. А и усетих, 4е беше по-различно поставянето, не толкова надолу към мъдреца, а някак повърхностно.
Сигурно има значение?
Но както и да е, не можа да си ме изтръпне зъба, както се е случвало друг път.
Отговори с цитат
  #318  
Стар 24th August 2009, 17:06
jotova jotova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 4
По подразбиране

Искам и аз да споделя проблема,който ме връхлетя преди 3 дни.На 18 години съм и от няколко години(беше толкожа тодавна,че не помня преди колко време се случи)ми паднаха пломбите на горния предпоследен зъб от ляво и на горния предпоследен зъб от дясно.Тъй като изпитвам панически ужас от зъболекари не казах на майка ми.След още няколко години зъбите естествено започнаха да се ронят,често изпитвах болка и в двата,но не взех никакви мерки и си страдах тайно от майка ми.Преди може би месец отидох на зъболекар и ми казаха че горния зъб трябва да се лекува и че ще солат коронка,а за долния ме попитаха дали е умъртвяван и след като казах че не е ми казаха че понякога те сами се умъртвяват.направиха ми снимки на двата зъба,но зъболекарката беше на някакъв семинар и каза да и звънна алед седмица за да започнем да ги лекуваме,но аз отидох на море и тн.докато ж петък не отидох отново на море.В събота вечерта беше много ветровито аз бях с вързана коса и по едно време започна да ме боли дясното ухо.Прибрах се,на сутринта ухото не ме болеше до зъба УЖ мъртвия ме болеше ужасно много.Изпих един аулин и ми мина,на другата сутрин пак ме болеше пак пих аулин,докато не се прибрах от плажа и легнах като се събудих дясната ми буза едва забележимо беше отекла и зъба ме болеше аиде пак аулин само,че казах на приятеля си,че на другия ден искам да се прибирам към Пловдив.Вечерях и за един час бузата ми бе6е ужасно подута и зъба ми пулсираше.Тази сутрин под зъба имаше огромна гноина торбичка и бузата ми бе6е о6те по подута,но самия зъб не ме болеше.Обадих не забълекарката и и казах че се прибирам обясних и какво ми е състоянието но те се оказа че не е в града и ми даде телефона на друг специалист при който да ида на другия ден защто както каза тя можеби щяло да се наложи да го цепнат и че тя като се прибере 6те продължим лечението.Преди няколко минути усетих гаден жкус ж устата си и се оказа 4е торби4ката се е спукала и започнах да плуя кръв и гнои.не мися че се изтече цялото количество.Зжънях на другата зъболекарка амо,че телефона и е изключен чесно казано нямам желание да ходя при дуг зъболекар освен при моята.Не знам какво да правя.Зъба не ме боли,но ъм сигурна 4е има о6те гнои и кръв.
Отговори с цитат
  #319  
Стар 24th August 2009, 17:15
Аватара на мимка
мимка мимка не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 163
По подразбиране :)

Тази тема като я прочетох и като си представих, че сигурно 80% от опсаните неща са ми правили по зъбите и реших , че съм страшен карък
Отговори с цитат
  #320  
Стар 24th August 2009, 17:20
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jotova
Искам и аз да споделя проблема,който ме връхлетя преди 3 дни.На 18 години съм и от няколко години(беше толкожа тодавна,че не помня преди колко време се случи)ми паднаха пломбите на горния предпоследен зъб от ляво и на горния предпоследен зъб от дясно.Тъй като изпитвам панически ужас от зъболекари не казах на майка ми. .
Намерете друг зъболекар,поне засега и вече казвайте всичко на мама
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:30.