IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 4th August 2006, 13:51
Marlla Marlla не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 16
По подразбиране Крем против стрии

Не знам вече,дали тук е точното място на тази тема,но виждам,че доста хора се борят със стриите и темите се посрещат с интерес,така,че ми се иска ако мога да помогна .Наскоро бях меко казано заинтригувана от стара и проста рецепта за която писахте-1 част восък и 3 части мас,които се разтапят и се получава"нещо като крем"с което можем ежедневно да се мажем,а очакваният ефект е силно избледняване и заглаждане на гадините .Веднага се поразпитах насам натам и разбрах следното-восъкът и маста е по-добре да се разтапят на водна баня,тъи като от високата температура губят някои от качествата си;восъкът е добре да бъде бял-той също е пчелен,но е специално обработен и в този случай восъкът на пити закупен от пчелари не е най-добрия вариант-оказа се,че и в този бранш се злоупотребява (добре дошли в БГ )и често в него има недотам полезни примеси.Говорих с близка аптекарка и тя ми каза,че белия восък именно се използва за направата за кремове и помади и е наи-добрият за случая.Можете да го намерите обаче само в аптеки,които приготвят лекарства и във всеки град има поне една такава.Цената му е около 0.18лв за грам.Ако пък вече сте си купили жълт пчелен восък от някои пазар и искате да го използвате,то ето как може да го направите годен за употреба:


В парфюмерията, козметиката и др. отрасли се използва избелен восък. Избелването се постига по два начина:

на слънце - постига се, като восъкът във вид на малки стружки се излага на слънчева светлина в продължение на 10-60 дни. Ако восъкът е разтопен избелването протича по-бързо.

при химичното избелване се разрушават страничните вещества, емулгаторите и пигментите. Като избелващи средства се използват следните реактиви:

0,01 % р-р на калиев- или натриев бихромат. В кисела среда процеса процесът протича при ниска температура за 7 дни.

0,01 % р-р на калиев перманганат в кисела среда, поддърха се температура 75 °С за 30 минути, след което се промива.

20 % алкален р-р от водороден прекис. След избелването по този начин не е необходимо допълнително пречистване на восъка.

Стопяване на восъка в гореща вода с добавяне на 0,6 гр алкохолен р-р на калиева основа на 1 кг восък, и след това продухване с въглероден двуокис.


Ако не можете да се справите сами,мисля че ще ви помогнат във всяка аптека,където както казах вече приготвят лекарства.Предполагам сме доста тези,които сме потрошили луди пари за всякакви кремчета и щуротии,за да се борим със стриите,така,че още един опит ако не ни помогне,то поне няма да ни умъртви Аз поне мисля да пробвам,дано съм ви била полезна..УСПЕХ

http://abiconic.dir.bg/bees/p4elen_vosak.htm
Отговори с цитат
 


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кремпротивстрии
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:59.