IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 4th July 2006, 21:42
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

А бе една позната на майка ми , като искаше да си изкара менте инвалидност и да се пенсионира, си оперира вените на 2та крака, целите й крака са в малки белегчета по 1/2 см и ползва болнични 6/шест!/ месеца.
Дали ще е белег от операция или разширена вена, която още не боли, да чукам на дърво.... Нали знаете онзи лаф, ако и да звучи грубо: Не било по кратуните, ами по тиквите.
Операцията боли и се плаща и те режат и се дрънкаш с лекарства.....Не е за мене.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 6th July 2006, 12:39
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

Има един много ефективен и безболезнен метод - склеротерапия се нарича. А и не е скъп. Правих си го преди няколко години и ефекта беше супер. Със много тъничка спринцовка ти инжектират в проблемните вени вещество, което ги склерозира, т.т. слепва ги и по тях повече не тече кръв. След процедурата се носи ластичен бинт окол месец. Добре е да се направи зимата или есента. А сега да кажа и за недостатъка - появиха ми се пак, но на други места / но това и доктора си ми го каза че ще стане след година две /, понеже и моите са ми по наследство. Но имам приятелка, на която и бяха след бременност и след склеротерапията повече не и се появиха.
Най-добре е да говориш със съдов хирург.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 6th July 2006, 14:01
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Ами то щом се унищожи една повредена вена (заради козметичния ефект) и заради това се появи друга, явно по-добре да не пипаме. Все пак като премахнем една, макар и дефектна, същото количество кръв почва да тече по останалите и ги натоварва повече - поне аз така разбрах от всичките коментари
То така излиза, че накрая всички вени ще умрат и трябва да си режем краката.
ПП. И моите са по наследство, значи спасение няма
Отговори с цитат
  #24  
Стар 8th July 2007, 22:17
KrediK KrediK не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 48
По подразбиране

Вреди ли фитнесът на разширените вени?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 8th July 2007, 23:04
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

големите тежести вредят. от фитнес до фитнес разлика голяма.
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #26  
Стар 18th July 2007, 12:46
zorka zorka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: varna
Мнения: 5
По подразбиране

И на мен ми се появи след раждането една ужасна вена , като започне от слабините , увива се около целия крак,та се спира чак до глезена.
Няколко години я наблюдавам , но тази година от жегите ли , от какво, не знам , но започна ме боли непоносимо.

Не зная какво да правя.

А дали прегледа се поема от здравната каса, и какъв трябва да е специалиста.
__________________
tova e pologenieto!!!!!!!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 18th July 2007, 13:29
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

На всички, които сте с проблемни вени ли ви се личат или може и само да болят без да са изпъкнали?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 18th July 2007, 13:56
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от zorka
А дали прегледа се поема от здравната каса, и какъв трябва да е специалиста.
Това със сигурност е разширена вена! Вземи направление за съдов хирург от личния си лекар. После потърси в ДКЦ-тата кой съдов хирург има консултации по Здравната каса. Отиваш с направлението, питаш, дали прегледът минава по касата, и така. Може би няма напълно да избегнеш доплащането, но проблемът все пак трябва да бъде решен.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #29  
Стар 18th July 2007, 16:45
zorka zorka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: varna
Мнения: 5
По подразбиране


Моята вена специално не е изпъкнала , но е достатъчно видима за да се притеснявам от време на време, но тези дни е просто непоносима.
Явно ще трябва да си обърна по-голямо внимание.
__________________
tova e pologenieto!!!!!!!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 19th July 2007, 14:14
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране разширени вени

Аз също имам начална фаза на разширени вени, от топлото ми отичат и болят глезените.Вземам Детралекс -таблетки профилактично по 1н месец и се мажа с Венил гел и Алое вера стимулиращи венозната и лимфна циркулация също ми помага по една супена лъжица брашно от елда,един месец ги взимах и сега болките и отока спряха.И не на поседно място,смених и режима на хранене,специално за разширени вени се препоръчват морските продукти ,морското зеле,лук чесън,лимони и гроздовия сок,те намаляват нивото на протромбина в кръвта.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Разширенивени
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:35.