IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th August 2010, 11:47
Kevin_Kostner Kevin_Kostner не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 126
По подразбиране Деанксит

Здравейте на всички. От няколко месеца страдам от безпричинна тревожност, съпроводена с множество телесни симптоми, присъстващи постоянно в ежедневието ми. Някои от тях са чувство за недостиг на въздух, замайване, гадене, понякога сърцебиене. Освен това не мога да се заседя на едно място. В определени моменти чувствам и силен страх. Беше ми предписан медикаментът Деанксит, който все още не съм започнал да взимам. Някой пил ли го е и какви са отзивите му? В листовката пише, че се използва за лечение на тревожност. Именно това е и моят проблем.
Не страдам от паническо разстройство, защото досега не съм получавал паническа атака и съответно не ме е страх да не получа следваща.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th August 2010, 15:16
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране Re: Деанксит

Цитирай:
Първоначално написано от Kevin_Kostner
Някой пил ли го е и какви са отзивите му?
Аз съм го пила преди години, добре ми подейства. Не те кара да се чувстваш като парцал както повечето подобни медикаменти. Пих го около 20 дни и след като се почувствах по-добре спрях приема му без проблем, в смисъл не създава зависимост или поне не след 20 дневен прием. Дано и на теб ти помогне!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th August 2010, 17:25
Agata Agata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 117
По подразбиране Деанксит

И на мен го предписаха преди време, имах същите симптоми като теб. Пиех 2 хапчета на ден - сутрин и вечер по едно. След около един месец реших да го спра, но започнаха пак симптомите. Пих още един месец и след това се изплаших да не привикна, много ми беше трудно, но ги спрях, като две седмици пиех само по 1 и след това си наложих и ги спрях сама.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st August 2010, 10:42
Аватара на TEDDY_BEAR
TEDDY_BEAR TEDDY_BEAR не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 74
По подразбиране Re: Деанксит

Цитирай:
Първоначално написано от Kevin_Kostner
Здравейте на всички. От няколко месеца страдам от безпричинна тревожност, съпроводена с множество телесни симптоми, присъстващи постоянно в ежедневието ми. Някои от тях са чувство за недостиг на въздух, замайване, гадене, понякога сърцебиене. Освен това не мога да се заседя на едно място. В определени моменти чувствам и силен страх. Беше ми предписан медикаментът Деанксит, който все още не съм започнал да взимам. Някой пил ли го е и какви са отзивите му? В листовката пише, че се използва за лечение на тревожност. Именно това е и моят проблем.
Не страдам от паническо разстройство, защото досега не съм получавал паническа атака и съответно не ме е страх да не получа следваща.
Искам да те попитам преди да почнеш да го пиеш, дали се консултира само с един лекар. Ако ти е предписан от психиатър или невролог имай предвид, че те изписват лекарства за всякакви, дори и по-леки симптоми, които понякога могат да минат и без такива- един от най-известните психиатри в България, който ми водеше лекции твърдеше, че пролетната умора е нищо друго освен пролетна депресия и ни посъветва да пием антидепресанти . Та в този ред на мисли, консултирай се с още някого, може и при психолог да отидеш, няма нищо срамно в това. Опитай се да откриеш причината за тези пристъпи, на първо място се успокой, всеки от нас е имал някакви подобни проблеми в ежедневието,надявам се да успееш да ги преодолееш и без хапчета .
__________________
Не искам да бъда всичко за всеки,искам да бъда нещо за някой...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st August 2010, 11:04
Kevin_Kostner Kevin_Kostner не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 126
По подразбиране

Посещавам психотерапевт от 2 месеца. А Деанкситът ми е предписан от лекар.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31st August 2010, 13:17
Аватара на cheryta
cheryta cheryta не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 180
По подразбиране

Преди години и на мен ми го бяха изписали.Имах някаква депресия.Страхувах се да излизам от нас дори да не би да ми стане лошо,не смеех да се отдалеча от града защото нямаше да има лекари,и всякакви др. страхове.Мерех си пулса постоянно,защото имах тахекардия и си мислех че сигурно съм мн. болна.Правиха ми мн.мн.много изследвания и вс. ми казваха че съм здрава.Пиех деанксит по 2 табл.дневно и по схема 20 дни за да се спре.Той е добър медикамент.Не понижава кръвното,не привикваш към него и не се чувстваш като парцал. След време проумях че вс. притеснения са в следствие преживяни стресове и се опитах сама да си помогна.Пращаха ме при психиатър,но аз се стреснах , не бях луда и проявих воля. Може да ви е смешно,но изчетох мн. литература за подсъзнанието и сама си провеждах лечебни "сеанси"за страховете.Постепенно спрях деанксита и го замених с валериан,глог и мента.мисълта че пия нещо като лекарства ми помагаше .Ангажирах вниманието си през деня с мн. задължения и неусетно вс. симптоми изчезнаха. Сега доста години след това гледам с насмешка на онова време,но това е наистина проблем който си зависи от нас.
Пии деанксита и не се притеснявай .няма ефекта на др. успокоителни,но си помагай като не мислиш за неразположението и страховете.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st August 2010, 13:41
Аватара на TEDDY_BEAR
TEDDY_BEAR TEDDY_BEAR не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kevin_Kostner
Посещавам психотерапевт от 2 месеца. А Деанкситът ми е предписан от лекар.
В такъв случай е хубаво да обсъдиш с психотерапевта си дали наистина имаш нужда от него,той най-добре знае какво е състоянието ти в момента-не знам каква квалификация има, но би трябвало ако е завършил психология или психиатрия да има основни познания за този продукт. Както и други споделиха продуктът е с лека поносимост, ако се чувстваш по-сигурен/а,ако си на медикамент и смяташ,че ще те успокои,опитай и с него и не забравяй да мислиш позитивно .
__________________
Не искам да бъда всичко за всеки,искам да бъда нещо за някой...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st August 2010, 13:44
Аватара на TEDDY_BEAR
TEDDY_BEAR TEDDY_BEAR не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cheryta
Преди години и на мен ми го бяха изписали.Имах някаква депресия.Страхувах се да излизам от нас дори да не би да ми стане лошо,не смеех да се отдалеча от града защото нямаше да има лекари,и всякакви др. страхове.Мерех си пулса постоянно,защото имах тахекардия и си мислех че сигурно съм мн. болна.Правиха ми мн.мн.много изследвания и вс. ми казваха че съм здрава.Пиех деанксит по 2 табл.дневно и по схема 20 дни за да се спре.Той е добър медикамент.Не понижава кръвното,не привикваш към него и не се чувстваш като парцал. След време проумях че вс. притеснения са в следствие преживяни стресове и се опитах сама да си помогна.Пращаха ме при психиатър,но аз се стреснах , не бях луда и проявих воля. Може да ви е смешно,но изчетох мн. литература за подсъзнанието и сама си провеждах лечебни "сеанси"за страховете.Постепенно спрях деанксита и го замених с валериан,глог и мента.мисълта че пия нещо като лекарства ми помагаше .Ангажирах вниманието си през деня с мн. задължения и неусетно вс. симптоми изчезнаха. Сега доста години след това гледам с насмешка на онова време,но това е наистина проблем който си зависи от нас.
Пии деанксита и не се притеснявай .няма ефекта на др. успокоителни,но си помагай като не мислиш за неразположението и страховете.
Cheryta, няма нищо смешно в това, че си успяла да си помогнеш сама, мога само да ти кажа едно голямо . Работила съм с депресивни пациенти и излизането от това състояние е изключително трудно, защото в повечето случаи, те самите не искат да излязат от него. Радвам се, че си намерила верния път и че сега се чувстваш добре .
__________________
Не искам да бъда всичко за всеки,искам да бъда нещо за някой...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31st August 2010, 13:57
Аватара на cheryta
cheryta cheryta не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 180
По подразбиране

Знам че е трудно, и затова на вс. които ми споделят за подобен проблем препоръчвам една книжка "Силата на моето подсъзнание". Там е разковничето. Всичко си идва от нас самите.
От моя проблем минаха 7г. и нямам притеснения. занимавам се с фитнес, хапвам, пийвам, веселя се и изобщо не мисля за глупости.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st August 2010, 16:04
Аватара на TEDDY_BEAR
TEDDY_BEAR TEDDY_BEAR не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cheryta
Знам че е трудно, и затова на вс. които ми споделят за подобен проблем препоръчвам една книжка "Силата на моето подсъзнание". Там е разковничето. Всичко си идва от нас самите.
От моя проблем минаха 7г. и нямам притеснения. занимавам се с фитнес, хапвам, пийвам, веселя се и изобщо не мисля за глупости.

да си дойдем на думата ..
__________________
Не искам да бъда всичко за всеки,искам да бъда нещо за някой...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Деанксит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:16.