IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #251  
Стар 8th December 2009, 10:16
Аватара на Кари Брадшоу
Кари Брадшоу Кари Брадшоу не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 208
По подразбиране

Аз си мисля, че кърменето е било ценно преди много години, тогава хората са се хранили по друг начин, дишали са друг въздух и въобще нещата са били коренно различни и не е имало толкова добро адаптирано мляко, и двете си деца съм кърмила до 8 месец , и тогава имаше жени които от първият ден си даваха адаптирано мляко на децата, моите боледуваха много по често, първата ми дъщеря за една година изпи 12 антибиотика............втората е по добре....това ме кара да мисля, че сега кърмата не е това което е била преди.....и въпреки всички сега чакам третот си дете и пак ще се опитам да кърмя;(за чистата си съвест
__________________
Ана-Мария 03.10.2001г. Ивайла 19.06.2006г.
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev147pr___.png
Отговори с цитат
  #252  
Стар 8th December 2009, 10:29
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Така е, да... сигурно е хубаво нещо кърмата, ама тя зависи от храната на майката... Вчера чета, че ЕС приели вноса на генно модифицирани храни... а ся вие ми кажете, кое бихте предпочели, да ядете генномодифицирани храни и да си храните детето с кърма, или да го храните с адаптирано мляко, на което стои етикетче "био"... И аз заради съвестта си кърмя и заради удобството (пробвах и със шишета, не бих имала сили всяка нощ да ставам, за да бъркам мляко), макар че съм абсолютно убедена- връзка между здравето и кърменето няма. Аз също съм кърмено бебе, дето от раждането си до 5-тата си година, когато ми извадиха сливиците, е било непрекъснато на антибиотици и все с тегло под минималното. Сестра ми е същата. А немалко са и примерите за бебета, които от първия ден са на АМ и пращят от здраве.
Отговори с цитат
  #253  
Стар 8th December 2009, 11:18
Аватара на Erka
Erka Erka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: планетата Земя
Мнения: 20
По подразбиране

и аз не мисля, че с храните, които ядем в момента, кърменето означава, че детето ни се храни пълноценно, по-скоро му осигуряваме чувство на сигурност, повече обич, повече гушкане и топлина кърмете колкото можете! А и си беше удобство - лятото пътувахме често с бебата и доста пъти съм я кърмила в колата, в самолета и т.н. - спасявали сме положението с внезапния глад
Отговори с цитат
  #254  
Стар 8th December 2009, 15:43
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Я да споделя аз една случка от моят беден кърмачески опит - връщам се от разходка с майките и на излизане от една пресечка ме удря един бакшиш. Спретнахме си скандал и си тръгнах, щото имам пълно Каско и не ми се занимаваше, а тоя тръгна да ме гони с колата. Аз спрях, той също. Звъннах на мъж ми да изпрати някой и междувременно стана време за хранене на малкия - взех си го от столчето, метнах си отгоре якето, накърмих го и докато дойдат полицаи и "подкрепление", той вече спеше спокойно.
Наистина е удобство, ама...
Отговори с цитат
  #255  
Стар 9th December 2009, 20:08
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Я да споделя аз една случка от моят беден кърмачески опит - връщам се от разходка с майките и на излизане от една пресечка ме удря един бакшиш. Спретнахме си скандал и си тръгнах, щото имам пълно Каско и не ми се занимаваше, а тоя тръгна да ме гони с колата. Аз спрях, той също. Звъннах на мъж ми да изпрати някой и междувременно стана време за хранене на малкия - взех си го от столчето, метнах си отгоре якето, накърмих го и докато дойдат полицаи и "подкрепление", той вече спеше спокойно.
Наистина е удобство, ама...

направо ме кефиш
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
  #256  
Стар 13th January 2010, 17:49
Аватара на ALEXIA
ALEXIA ALEXIA не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: СОФИЯ
Мнения: 152
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Я да споделя аз една случка от моят беден кърмачески опит - връщам се от разходка с майките и на излизане от една пресечка ме удря един бакшиш. Спретнахме си скандал и си тръгнах, щото имам пълно Каско и не ми се занимаваше, а тоя тръгна да ме гони с колата. Аз спрях, той също. Звъннах на мъж ми да изпрати някой и междувременно стана време за хранене на малкия - взех си го от столчето, метнах си отгоре якето, накърмих го и докато дойдат полицаи и "подкрепление", той вече спеше спокойно.
Наистина е удобство, ама...
, мамче!
__________________
Даже и важните клечки са от дърво.
Отговори с цитат
  #257  
Стар 13th April 2010, 21:38
schatz1 schatz1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 73
По подразбиране

Съмнява ме да има майка,която да е против кърменето.
Мисля да кърмя малката до към годинка,но не и повече,дано всичко е наред и имам кърма
Засега се справяме повече от успешно благодарение на съветите на сестрите от болница Токуда,където родих
Отговори с цитат
  #258  
Стар 24th April 2010, 20:44
Мис Мис не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Град: http://www.jenskisviat.com
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Съмнява ме да има майка,която да е против кърменето.
аз съм на същото мнение
__________________
http://www.jenskisviat.com
Отговори с цитат
  #259  
Стар 25th April 2010, 17:11
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Изчела съм много книги изгледала съм много интервюта на известни и компетентни доктори, всичките са единодушни , че след 6-ят месец от раждането кърмата вече не е полезна с нищо!!!

А тук арабките кърмят до 2-та година , така пишело в Корана им!(пълна глупост според мен)
Отговори с цитат
  #260  
Стар 26th April 2010, 23:29
schatz1 schatz1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 73
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобето
Изчела съм много книги изгледала съм много интервюта на известни и компетентни доктори, всичките са единодушни , че след 6-ят месец от раждането кърмата вече не е полезна с нищо!!!

А тук арабките кърмят до 2-та година , така пишело в Корана им!(пълна глупост според мен)
И аз съм на мнение,че след айде не 6 месеца ами годинка вече детето няма нужда от кърма.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:44.