IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th October 2009, 15:38
ivan_navi ivan_navi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: The Moon
Мнения: 482
По подразбиране Как да си намеря работа в чужбина

Може ли чрез интернет да си намеря работа като оператор на CNC машини. Някой да хелпне
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th October 2009, 17:06
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Значи, предполагам си чувал от доста хора че никак не е лесно, но все пак да мина по същество. Мога да ти кажа как стои положението където съм аз, подобно е и положението в Швеция. Нямаш нужда от разрешително на работа, имаш право да си търсиш свободно работа на пазара на труда, ако запишеш курс по езика имаш право да се регистрираш и в бюрата по труда. До тук всичко звучи добре, но идва и голямото НО. Без език шанса е минимален, не че е невъзможно но почти няма шанс, дори и за неквалифицирана работа. Затова където отиваш, ако не знаеш езика записваш курс по възможно най бързия начин и учиш сериозно Другото което мога да те посъветвам е да си преведеш дипломите и сертификатите за оператор на тези машини, на английски. Тук искат сертификът за всичко, най малкото да имаш изкаран курс. За търсене на работа по добре не се осланяй на БГ посреднически фирми, в повечето случаи предлагат много само на думи а реалността е друга, комисионните са големи а може и да попаднеш на измамници. Най добре е да търсиш обяви за работа директно от чуждестранни сайтове или ако си авантюрист и имаш спестени пари тогава направо тръгвай и търси на място, шанса е много по голям.
Това мога да ти кажа аз, нека и други да ти дадат съвети понеже за всяка страна възможностите и изискванията са различни. Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th October 2009, 17:24
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

В какъв смисъл да хелпне някой? Да ти каже дали можеш да си намериш работа чрез интернет или да потърси вместо теб? Не знам какво е CNC машини, но принципа да всичко е един и същ- избираш си потенциална страна, където искаш да се пробваш, превеждаш си дипломите на съответния език, пишеш едно хубаво и подробно CV, задължително добавяш снимки и описание на твои завършени неща, ако имаш такива, след туй отваряш гугъла на съответния език и пишеш "оператор на cnc машини работа" и започваш да четеш, избираш и пращаш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st October 2009, 08:57
ivan_navi ivan_navi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: The Moon
Мнения: 482
По подразбиране

Thank's chaoslady!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st October 2009, 11:21
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Между другото повечето езикови курсове в Швеция и Финландия са безплатни но не може да се разчита само на наученото от там.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th November 2009, 10:27
gelsomino gelsomino не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 11
По подразбиране gelsomino

Здрасти!Aз исках да работя в Италия и си търсех сама работа в италианските сайтове-''CERCO LAVORO"Те са направени на райони и ти си избираш в кой район искаш да идеш.Обадиха ми се директно работодаели,НО аз знам езика писмено и говоримо!Така че УЧИ език и УСПЕХ...in bocca al lupo
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th November 2009, 13:31
ivan_navi ivan_navi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: The Moon
Мнения: 482
По подразбиране

gelsomino,не разбрах каква работа си търсила в коя сфера?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th November 2009, 15:00
gelsomino gelsomino не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 11
По подразбиране gelsomino

Аз работя като козметик и търсех работа в моята област, но има обяви за всички браншове.Казах ти начина на търсене, ако знаеш езика а това е голямо предимство!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th November 2009, 15:07
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Иване, какви са тези машини? За коя индустрия става дума?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th November 2009, 11:17
ivan_navi ivan_navi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: The Moon
Мнения: 482
По подразбиране

Това са машини за металообработване, стругове, фрези и др.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдасинамеряработачужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:15.