IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1381  
Стар 1st February 2014, 22:45
Jezabel Jezabel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте, момичета!
Досега само ви четях, от една страна защото не се чувствам достатъчно компетентна за да помагам със съвети или да изказвам мнение, от друга - защото съм намирала отговор на всичко, което ме е интересувало и не се е налагало да питам. Сега обаче имам проблем. Въпреки, че въпросът ми в частност е към тези, които са си правили втора операция при друг лекар, го отнасям към всички, които могат да ме посъветват нещо.
Ето каква е работата - на 25.07.2013 се оперирах, сложиха ми 295 СС МакГан. Искам да си сложа по - голям кубик, една от причините е, че е гърдите ми не са еднакви - едната е по - голяма. Както и да е. По разни причини съм категорична в решението си да ме оперира друг лекар - Ильо Стоянов, в случая. Та, човека иска снимките от преди операцията, на които обясни, че аз имам право да искам и да получа. Четох и законите - за здравето и за защита на личните данни - еми имам право. Доколкото той знае и доколкото аз го чета написано.. Лекарката ми обаче не ми ги дава. Опитах се да ги поискам възпитано и безпроблемно, явно няма да стане така. Отношението беше абсурдно, май така мога да го опиша. Грубо, грозно... абе абсурдно. Нямала съм право на тези снимки, ако съм искала да имам снимки преди операцията да съм се била снимала! Че съм имала право по закон - не е така, колкото и да съм ги четяла, не е така. Накрая - да им пратя имейл със запитване, те щели да решат какво да ми отговорят! Е, питам Ви - някой имал ли е подобен проблем? Съвети? Губя си времето в чакане, а толкова искам вече да отида и всичко стане както трябва... И още нещо - видя ми Стоянов епикризата и каза, че е доста "бедна". Никъде не са описани размерите на бюста ми преди операцията. Пише само : " локален статус - малък бюст". Според Стоянов, това е несериозно. От мен поиска да поискам нова епикриза в който тези данни ги има. Такава аз няма да видя. Докторката подскочи като ужилена като й казах, че щом не може искам поне копие от листа, в които са ги нанасяли преди операцията. Направо не знам какво да правя - адвокат ли да взимам, да ходя да се карам аз ли, имам ли право, нямам ли? И да нямам, мисля си, не е редно да ми отказват мой си документи все едно са с гриф "строго секретно".
Накрая - извинявам се, ако някъде е обсъждан такъв казус, може да съм пропуснала. И също - че Ви занимавам с моите не кой знае какви проблеми, просто много ме е яд.
Отговори с цитат
  #1382  
Стар 2nd February 2014, 10:06
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Закарай й някоя теУевизия бе.... да видим тогава как ще подскочи! Мисля, че ако отидеш там с адвокат ще ти се получат нещата, друг е въпроса заслужава ли си всичките нерви и средства. Ясно е, че ИлЮ иска да е максимално прецизен ма се си мисля, че би могъл да се справи и без снимките преди... всички до един лекари имат навика да преувеличават и да си придават повече тежест с нещата, които изискват (не казвам, че това което той ти иска е ненужно - напротив), но при всички положения би се справил и без тези неща.

Колкото до другата лекарка... мен много ме е яд, че когато има проблем се правят на дръж ми шапката. Ако си в правото си отиди там и й плесни два шамара... баси несериозната работа!
Отговори с цитат
  #1383  
Стар 2nd February 2014, 10:42
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

На твое място бих се амбицирала и докато не си получа това , което си е мое няма да мирясам , щях да и скъся животеца на всяка цена със или без адвокат ....
Имаш право да притежаваш снимките преди и след операцията и всички останали данни , които не са ти вписани в епикризат /ако изобщо и те самите имат такива/
Много е важно за Стоянов да види жлезата в какво състояние е била за да прецени какъв имплант да сложи , аз също съм на реоперация утре но и първата ми беше при Стоянов и си спомням , че когато правихме последната консултаци и решавахме какъв имплант да сложи потърси снимките ми от началния старт...
Успех!!!
Отговори с цитат
  #1384  
Стар 2nd February 2014, 13:21
Jezabel Jezabel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 6
По подразбиране

Дамм... то така се получи - въпросът вече е съвсем принципен. Дори и да не се оперирам наново вече си искам документацията. Цялата, не само тези снимки. Ей така, защото не мисля, че за толкова много пари, които съм дала, трябва да се държи така. Явно ще е с адвокат, само дето живея на 300 км. и ми е трудно да намеря такъв в друг град. Или ще трябва да заведа някой аз от Плевен.
Колкото до Стоянов, вероятно е така, има доза преувеличение, но това което каза на мен е, че без тези снимки няма да оперира наново. Сигурно е нормално да иска да се застрахова максимално от евентуални грешки щом не съм негова пациентка. Думите му бяха да правя каквото искам, но да ги взема задължително.
Благодаря ви момичета, слязох малко на земята, че вече си мислих, че аз не съм наред да си искам моето.


tyning, успех и късмет на реоперацията утре!

Последно редактирано от Jezabel : 2nd February 2014 на 13:23
Отговори с цитат
  #1385  
Стар 2nd February 2014, 13:32
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jezabel Виж мнението
Дамм... то така се получи - въпросът вече е съвсем принципен. Дори и да не се оперирам наново вече си искам документацията. Цялата, не само тези снимки. Ей така, защото не мисля, че за толкова много пари, които съм дала, трябва да се държи така. Явно ще е с адвокат, само дето живея на 300 км. и ми е трудно да намеря такъв в друг град. Или ще трябва да заведа някой аз от Плевен.
Колкото до Стоянов, вероятно е така, има доза преувеличение, но това което каза на мен е, че без тези снимки няма да оперира наново. Сигурно е нормално да иска да се застрахова максимално от евентуални грешки щом не съм негова пациентка. Думите му бяха да правя каквото искам, но да ги взема задължително.
Благодаря ви момичета, слязох малко на земята, че вече си мислих, че аз не съм наред да си искам моето.


tyning, успех и късмет на реоперацията утре!
Благодаря Jezabel , успех и от мен и не се отказвай!
Отговори с цитат
  #1386  
Стар 2nd February 2014, 15:13
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Тунинг,стискам ти палци утре!
Дано се получи точно както го искаш!
Отговори с цитат
  #1387  
Стар 2nd February 2014, 15:17
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dessislava Виж мнението
Тунинг,стискам ти палци утре!
Дано се получи точно както го искаш!
благодаря
Отговори с цитат
  #1388  
Стар 2nd February 2014, 18:15
Аватара на vanqmihailova
vanqmihailova vanqmihailova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 56
По подразбиране

здравейте,момичета! Дали ще ми стигне една семица отпуска след операцията? работя във фризьорски салон
Отговори с цитат
  #1389  
Стар 2nd February 2014, 19:25
Аватара на simona_80
simona_80 simona_80 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Пловдив
Мнения: 334
По подразбиране

tyning, успех и от мен утре.
Стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно и бързо възстановяване ти желая и за гърдите и на устните
Отговори с цитат
  #1390  
Стар 2nd February 2014, 19:28
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от simona_80 Виж мнението
tyning, успех и от мен утре.
Стискам палци всичко да мине леко и безпроблемно и бързо възстановяване ти желая и за гърдите и на устните
Благодаря Симона
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:22.