IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2601  
Стар 22nd December 2011, 08:54
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Имам едно въпросче - 22 дена минаха от моята операция. В момента имам чувството че в гърдите ми има нещо живо което постоянно се намества. Незнам как по друг начин да го опиша. Няма няма и започва някакси да усещам като подпиране, подбутване от страната към подмишниците - усещане точно като мърдането на бебе в корема на майката. Видимо всичко си е на място само вътрешното усещане за движение. Нормално ли е, оперираните вече имали ли са същото усещане?
  #2602  
Стар 22nd December 2011, 12:59
Аватара на kalyna
kalyna kalyna не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 50
По подразбиране

Markova2007 и аз имах подобни усещания,определях го като все едно нещо ми подскача отвътре.Случваше се често.Според мен е спазъм на мускула.Вече се случва много рядко,минаха почти 3 месеца (без 4 дни) от операцията.Мисля че няма повод за притеснение.А иначе как си?
  #2603  
Стар 22nd December 2011, 13:06
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bela_s Виж мнението
Markova2007 и аз имах подобни усещания,определях го като все едно нещо ми подскача отвътре.Случваше се често.Според мен е спазъм на мускула.Вече се случва много рядко,минаха почти 3 месеца (без 4 дни) от операцията.Мисля че няма повод за притеснение.А иначе как си?
Бела много се радвам, че ти се включи, защото и двете сме с нисък профил (ако не се бъркам). това усещане идва от страната на подмишниците при мен, не му се притеснявах но вече се позамислих. Как се чувстваш след три месеца.Има ли още усещане че не са твои и някакъв дискомфорт? Аз все още съм вдървена, не мога да спя на една страна. Иначе всичко друго ми е наред.
  #2604  
Стар 22nd December 2011, 14:33
Аватара на kalyna
kalyna kalyna не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 50
По подразбиране

Да и моя профил е нисък.Чуствам се много добре,изчезна всякакъв дискомфорт,спя си спокойно настрани.Даже по корем се събудих веднъж,знам че не е хубаво но е станало неволно.Усещам си ги съвсем мой,само зърната още ги усещам странно.
Мисля,че и формата им вече е окончателната,омекнаха,нам естиха се идеално.Продължавам да съм супер доволна.И аз бях много вдървена целия първи месец,че даже и малко повече.Всичко ще мине без да усетиш ще видиш.
  #2605  
Стар 22nd December 2011, 14:37
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Да се включа и аз Такова усещане не съм имала никога. Но аз бях 10 дни с превръзка (може би именно точно за да се предотврати такова "разхлабване"). Но като взможна причина за такова усещане ми се струва, че може да е по-широк джобът...
А за спането настрани..трябва да се чака поне месец. Търпение
__________________
Ordnung muss sein!
  #2606  
Стар 22nd December 2011, 15:00
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

то усещането е като някакво подбутване от вътре, все едно нещо се опитва да си направи място. Наистина е като мускулна реакция. Четох някъде че при спортували жени със стегнати гръдни мускули възстановяването ставало малко по-бавно от неспортувалите. на преглед съм чак средата на януари, за да попитам доктора и за това питам тук.
  #2607  
Стар 22nd December 2011, 15:07
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Внимавай с движенията на ръцете, не ги вдигай повече от 90 градуса ...знаеш Това се прави именно, защото в първия месец е най-лабилно положението.
А 10 дни здрава, стегната превръзка също е от значение. Но доста хирурзи ги пренебрегват тези неща.
Дано да премине усещането ти, аз лично не съм имала такова и повече не мога да кажа по въпроса.
__________________
Ordnung muss sein!
  #2608  
Стар 22nd December 2011, 15:27
Аватара на миссссс 335
миссссс 335 миссссс 335 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: НА ЛУНАТА
Мнения: 429
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
А 10 дни здрава, стегната превръзка също е от значение. Но доста хирурзи ги пренебрегват тези неща.
Аз не съм имала превръзка
  #2609  
Стар 22nd December 2011, 15:47
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Сутиена на триумф ми е толкова здрав и стегнат че едвам го търпя, и от време на време го разкопчавам да си поема въздух като хората.
  #2610  
Стар 22nd December 2011, 16:32
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Миске как да не си имала превръзка?? Тези лепенки здраво стегнатите, които нашата докторка ги маха на 10-ти ден какво са? Какво е името им?
__________________
Ordnung muss sein!
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:24.