IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1471  
Стар 14th February 2014, 01:17
tiva_ra tiva_ra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте момичета,нова съм във форума и се надявам да ми помогнете с малко инфо.
На кратко,ще се опитам да обясня,защо съм притеснена.
На 3/02 ми поставиха импланти под мускулно,на едната гърда е 300с.с на другата-325с.с
Различни са,защото и гърдите са ми бяха различни и много малки.
Операцията мина добре,бях с дренаж една нощ ... до тук всичко е наред.
На 10/02 махнаха ластичните превръзки и под тях,от едната страна под мишницата имам някакви мехурчета пълни с кръв.Сестрата,която ми махна превръзките,каза че са пришки от лепенките,които ще минат.На 12/02 ме извикаха за да видят тези пришки на къде и как вървят.Имах и среща с хирурга,който каза,че няма нищо обезпокоително и че тези пришки,всъщност не са пришки,а някакви неща в следствие на дренажа.Натисна мехурите и ги спука.Четох доста по форумите,но никъде не намирам информация за такъв проблем,или поне не можах да намеря инфо всъщност от какво се образуват тези пришки,ако са такива.Ако някоя от вас е имала подобен проблем,моля да сподели.
Другото,което ме притеснява е,че продължавам да имам скованост в гърдите.Когато съм в покой или когато върша елементарни домакински задължения,усещам лека скованост,като мускулна треска,но поносимо.Когато,обаче тръгна да се разхождам усещането е направо непоносимо,като че ли мускула ми се стяга и имам камъни вместо гърди,усещам ги като изтръпнали и с доста силна чувствителност,дори се улавям как вървя леко приведена и имам чувството,че не мога да си поема дълбоко въздух.Попитах хирурга и за тези усещания,отговори,че е нормално.
Не знам защо обаче,аз се притеснявам и мисля,че има проблем.Минали са 10 дни от операцията,конците ще ми ги махат другата седмица.
Извинявам се за дългия пост,но ще се радвам ако можете да ме успокоите малко.
Благодаря ви предварително
Отговори с цитат
  #1472  
Стар 14th February 2014, 08:47
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

tiva_ra относно дискомфорта, който чувстваш в гърдите е НАПЪЛНО НОРМАЛНО, общо взето около месец ще имаш дискомфорт, който ще намалява с дните. Спомням си моята първа разходка навън,беше ужасна. Имах чувството че гърдите ще ми паднат и наистина все едно ми бяха пълни с камъни, които се и местят вътре . Въздух доста често на моменти не ми достигаше и си слагах за момент валидол под езика - не за успокоение, а той има много силен продишващ ефект.
Относно въпросните пришки , не знам, не съм имала, но не вярвам да е нещо обезпокоително.
Да не ти казвам как и яз се бях шашардисала от всичкия дискомфорт и реших, че определено нещо не ми е в ред. Така че когато нещо те плаши пиши да те успокояваме.
Отговори с цитат
  #1473  
Стар 14th February 2014, 09:30
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

tiva_ra, всичко което описваш е абсолютно нормално. Ако ти е студено гърдите се втвърдяват още повече и мускула контрахира и ... никак не е приятно. Относно мехурчетата - предполагам сега ги няма вече, а е нещо като раничка - третираш го точно като такава - с йод/кислородна вода и после антибиотично мехлемче (или пък ако сълзи още - с подсушаваща пудра сулфатиацол).
Отговори с цитат
  #1474  
Стар 14th February 2014, 11:04
tiva_ra tiva_ra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 12
По подразбиране

Ох,момичета,благодаря ви от все сърце за успокоителните отговори
Но като ви чета,едни за седмица и са ОК,други за 10-на дни ..... и аз си викам,край,ще се мре ) но всеки организъм,явно си е различен за постоперативния период.
За тези пришки,или каквото е там,ми слагат някакви противоалергични лепенки,но силно се надявам скоро всичко да е наред.Явно психясвам от това стоене в къщи ...
Благодаря ви още веднъж,че ви има
Отговори с цитат
  #1475  
Стар 14th February 2014, 11:49
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tiva_ra Виж мнението
Ох,момичета,благодаря ви от все сърце за успокоителните отговори
Но като ви чета,едни за седмица и са ОК,други за 10-на дни ..... и аз си викам,край,ще се мре ) но всеки организъм,явно си е различен за постоперативния период.
За тези пришки,или каквото е там,ми слагат някакви противоалергични лепенки,но силно се надявам скоро всичко да е наред.Явно психясвам от това стоене в къщи ...
Благодаря ви още веднъж,че ви има
Аз нямах някакви болки непоносими както имат някои момичета, но дискомфорта неприятния си ми трая месец. Общо взето това е периода на възстановяване.
Отговори с цитат
  #1476  
Стар 14th February 2014, 12:31
tiva_ra tiva_ra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 12
По подразбиране

Усещането за болка,явно е различно за всеки,аз уж се имам за издържлива,все пак имам едно раждане ... интересното е,че се сковавам само когато вървя, но няма значение дали съм навън на студено или в къщи.
Отговори с цитат
  #1477  
Стар 14th February 2014, 13:20
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tiva_ra Виж мнението
Усещането за болка,явно е различно за всеки,аз уж се имам за издържлива,все пак имам едно раждане ... интересното е,че се сковавам само когато вървя, но няма значение дали съм навън на студено или в къщи.
Нормално е, и аз бях така. И гърба много ме болеше мен. В един момент се изнервих и си казах - Абе аз луда ли съм какво направих. Но сега не съжалявам нито миг. След един месец дискомфорта ще отшуми. След това до шестия месец ще чакаш да ти омекнат и след шестия месец вече няма да ги усещаш като нещо чуждо.
Отговори с цитат
  #1478  
Стар 14th February 2014, 22:03
Аватара на atina
atina atina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 35
По подразбиране

здравейте момичета, бихте ли ми казали всички хирурзи ли дават преди операцията за разписване бланка състояща се от 10 страници/ като пациента е длъжен да се разпише на всяка страница/ изписани с всички рискове и усложнения, които се появяват след или по време на операцията включително и смърт, с които пациента е наясно и е съгласен,и също така при наложила се реоперация всичко си е изцяло за сметка на пациента.задавам ви този въпрос за да разбера това практика на всички хирурзи ли е или само на този който ме консултира.Документа е наистина стресиращ, така е изготвен, че ако се случи нещо никоя институция и с пръст няма да може да го пипне, моля ви за отговори.
Отговори с цитат
  #1479  
Стар 15th February 2014, 08:48
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от atina Виж мнението
здравейте момичета, бихте ли ми казали всички хирурзи ли дават преди операцията за разписване бланка състояща се от 10 страници/ като пациента е длъжен да се разпише на всяка страница/ изписани с всички рискове и усложнения, които се появяват след или по време на операцията включително и смърт, с които пациента е наясно и е съгласен,и също така при наложила се реоперация всичко си е изцяло за сметка на пациента.задавам ви този въпрос за да разбера това практика на всички хирурзи ли е или само на този който ме консултира.Документа е наистина стресиращ, така е изготвен, че ако се случи нещо никоя институция и с пръст няма да може да го пипне, моля ви за отговори.
Аз се оперирах при Стоянов и подпълних една бланка, доколкото си спомням беше нещо като анкета пуша ли, имам ли заболяване някакво и т.н. и че се подлагам на операцията по собствено желание. Кой доктор ти изисква такава презастраховка.
Отговори с цитат
  #1480  
Стар 15th February 2014, 10:10
Аватара на eliii
eliii eliii не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 688
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от atina Виж мнението
здравейте момичета, бихте ли ми казали всички хирурзи ли дават преди операцията за разписване бланка състояща се от 10 страници/ като пациента е длъжен да се разпише на всяка страница/ изписани с всички рискове и усложнения, които се появяват след или по време на операцията включително и смърт, с които пациента е наясно и е съгласен,и също така при наложила се реоперация всичко си е изцяло за сметка на пациента.задавам ви този въпрос за да разбера това практика на всички хирурзи ли е или само на този който ме консултира.Документа е наистина стресиращ, така е изготвен, че ако се случи нещо никоя институция и с пръст няма да може да го пипне, моля ви за отговори.
И Стоянов се презастрахова така.Включително и ,че не носи отговорност,ако очакванията на пациентката и резултатите се разминават.Помня ,че го подписваш в деня на постъпване и и без това си се ошашкал,та нямаш мн време за чуденка..Ти при кой си?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:15.