IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1601  
Стар 5th March 2014, 20:41
Аватара на simona_80
simona_80 simona_80 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Пловдив
Мнения: 334
По подразбиране

Благодаря на Guinet и Pufpaf Лично аз съм доволна от резултата и се харесвам. Радвам се, че вие смятате, че са ми добре

На останалите, които искаха парола им пратих на лични.
Последните снимки, които съм качвала в албума са от 4 месеца след операцията, но от тогава не са се променили
Отговори с цитат
  #1602  
Стар 6th March 2014, 11:12
Аватара на Pilar
Pilar Pilar не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 24
По подразбиране

Здравейте, сигурна съм, че не тук е подходящата тема да попитам, но все пак пробвам.
Чувала съм, че ако си пушач било добре поне седмица преди операцията да не пушиш изобщо, както и седмица или повече след нея. Това вярно ли е, и наистина ли оказва някакво влияние върху самия възстановителен процес, понеже не съм наясно, а и съм доста страстен пушач, общо 2седмици без цигари ще е истинско изпитание. Вие чували ли сте за подобно нещо?
Отговори с цитат
  #1603  
Стар 6th March 2014, 13:04
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Да вярно е това за пушенето и поне 2 седмици преди операцията трябва да се спре и след нея 3 месеца минимум да не се пуши, това важи и за пасивното пушене. Усложненията могат да са много сериозни ако пушиш, аз познавам една жена, която не го спазваше това и пострада много сериозно, едвам се оправи горката !

Ти не трябва да се притесняваш, има начин как лесно да преминеш през този период без да пушиш, прост прочети тази книга -

http://www.helikon.bg/books/53/-%D0%...%87_23358.html

Книгата е помогнала на почти всички хора, които са я чели, малцина са тези които не са видели ефект от нея !
Отговори с цитат
  #1604  
Стар 6th March 2014, 13:10
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от simona_80 Виж мнението
Благодаря на Guinet и Pufpaf Лично аз съм доволна от резултата и се харесвам. Радвам се, че вие смятате, че са ми добре

На останалите, които искаха парола им пратих на лични.
Последните снимки, които съм качвала в албума са от 4 месеца след операцията, но от тогава не са се променили
Аз малко се избъзиках, че съм ти видял снимките, но и без да ги виждам знам, че си готина мацка, защото в този форум всички са такива !

От как съм тук не съм видял нито една жена, която да не е била хубавица, но все това е България и си е нормално
Отговори с цитат
  #1605  
Стар 6th March 2014, 13:58
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Това с цигарите си е индивидуално значи, или Пуф тази твоя приятелка се е усложнила не точно от тях. Аз бях отказала цигарите и пропуших преди операцията от напрежението. Продължих да си пуша и след това и добре че бяха цигарите, защото ми действаха успокояващо от следоперативните несгоди . Нищо ми нямаше а и обсъждахме този проблем и с други опериращи се тогава и те си пушеха.
Отговори с цитат
  #1606  
Стар 6th March 2014, 14:57
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Не вярно това, само около 5-10% нямат проблеми от цигарите ако пушат в този период. Поне за 3 месеца трябва да ги спреш, инак последствията могат да са много сериозно. Има дори няколко смъртни случая !
Отговори с цитат
  #1607  
Стар 6th March 2014, 15:01
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

От нас форумките тук всички сме си живи и здрави, споко . Пуф стига всява паника, здравословния начин на живот е съвсем друга темаааа..... Ти ще ме изкараш егати късметлийката че пушех като комин точно тогава и съм оживяла. Да не говорим още колко такива чудни късметлийки сме тук.

Последно редактирано от Шоки : 6th March 2014 на 15:03
Отговори с цитат
  #1608  
Стар 6th March 2014, 15:38
Аватара на Miss Bond
Miss Bond Miss Bond не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 39
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Не вярно това, само около 5-10% нямат проблеми от цигарите ако пушат в този период. Поне за 3 месеца трябва да ги спреш, инак последствията могат да са много сериозно. Има дори няколко смъртни случая !
Не всявай излишно паника! Някой може и наистина да ти се хване на глупостите! Аз самата не пуша, но това, което говориш, е пълен абсурд, чак пък и няколко смъртни случая! Естествено, че е по-добре да не пушиш, но това е само една от многото предпазни мерки, които се взимат преди и след операцията. Просто презастраховане. То на теория и през бременността не бива да се пуши, но колко жени го правят (нещо, което не одобрявам), и бебетата им, за щастие, в крайна сметка се раждат живи и здрави. Винаги има изключения и случаи на усложнения, но няма смисъл да се стряскат излишно хората. Да, хубаво е да се спрат цигарите преди операцията, но чак пък такъв фатализъм...Отраснала съм в лекарско семейство, баща ми е неврохирург, но човекът пуши повече от комин (естествено, изобщо не адмирирам това). Нека не драматизираме толкова!
Отговори с цитат
  #1609  
Стар 6th March 2014, 17:44
Аватара на simona_80
simona_80 simona_80 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Пловдив
Мнения: 334
По подразбиране

Изобщо не съм спирала цигарите, нито преди операцията, нито след ...
Даже от напрежението преди това, вместо да ги намаля малко, аз пушех повече.
Не се гордея с това, но както виждате, нищо ми няма
Отговори с цитат
  #1610  
Стар 6th March 2014, 17:45
Аватара на migla
migla migla не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 26
По подразбиране

Ех, ако знаете откога искам да напиша това изречение, я гледайте какво става тука ! Не мога да повярвам, че мина, както казаха момичетата тук страха за самата операция е по-голям. Всичко мина идеално, персонала много мил, не съжалявам за избора си и за миг. Сега остава всичко занапред да е наред и да няма усложнения!
На мацките, които се двоумят, триумят.. нека направят крачката, рано или късно ако човек си го е наумил то се случва.
Благодаря на всички момичета писали, успокоявали и др. без изчетеното тук едва ли щях да се радвам на това в пазвата си
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:09.