IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 11th May 2014, 09:46
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nel4ho Виж мнението
Здравейте момичета!
... имам и дренажи,които меря на 24ч.количеството на изтичащото.Доктора ми каза,че когато цвета стане жълт,а количеството падне под 20 мл. ще махнем дренажите.
Честито! За това с дренажите - браво на доктора! За теб никак не е добре и предполагам ти идва да си ги махнеш, ама така пък ще остане много малко течност за резорбиране и по-бързо ще се възстановиш в последствие.

Цитирай:
Първоначално написано от Nel4ho Виж мнението
... като че ли съм в менгеме,едвам дишам и говоря.Кога горе-долу спират да болят ребрата?
Строго индивидуално. Аз първите 3-4 дни също трудно дишах и се бях шашнала защо и съответно не можех да спя. От зор си взех успокоителни (билкови), та пих няколко дни и дотогава и най-неприятните усещания минаха. Има си доста неудобства, но всичко понамалява с времето и изчезва най-накрая. Ти си герой щом си търпиш дренажите!
Отговори с цитат
  #122  
Стар 11th May 2014, 10:04
Nel4ho Nel4ho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 24
По подразбиране

Честито! За това с дренажите - браво на доктора! За теб никак не е добре и предполагам ти идва да си ги махнеш, ама така пък ще остане много малко течност за резорбиране и по-бързо ще се възстановиш в последствие.



Строго индивидуално. Аз първите 3-4 дни също трудно дишах и се бях шашнала защо и съответно не можех да спя. От зор си взех успокоителни (билкови), та пих няколко дни и дотогава и най-неприятните усещания минаха. Има си доста неудобства, но всичко понамалява с времето и изчезва най-накрая. Ти си герой щом си търпиш дренажите![/QUOTE]

Благодаря ти Ina.Ina ,за милите думи,утре като махна тръбичките пак ще пиша за усещанията,защото е добре мацките,които не са минали по този път ,да знаят,че не е шега работа.Едната от сестрите в клиникта каза 2 неща ,които били като закон в мамапластиката 1-че тази операция била най-болезнената в пластичната хирургия и че за 11г.практика не е видяла жена,която да каже ,че имплантите и са големи
Отговори с цитат
  #123  
Стар 11th May 2014, 10:08
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nel4ho Виж мнението
Благодаря ти Ina.Ina ,за милите думи,утре като махна тръбичките пак ще пиша за усещанията,защото е добре мацките,които не са минали по този път ,да знаят,че не е шега работа.Едната от сестрите в клиникта каза 2 неща ,които били като закон в мамапластиката 1-че тази операция била най-болезнената в пластичната хирургия и че за 11г.практика не е видяла жена,която да каже ,че имплантите и са големи
Няма защо. Гледай да не се притесняваш, всичко е нормално в този период.
Иначе и от 2-та закона на сестрата си има изключения.
Отговори с цитат
  #124  
Стар 13th May 2014, 20:15
Nel4ho Nel4ho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 24
По подразбиране

Най-накрая махнаха тия гадни дренажи-доста е неприятно като усещане но после движенията са доста по-лесни.Сега обаче си остава болчицата в шевовете и най-вече отляво(защо само от ляво ме боли всичко просто незнам),появи се и болката в гърба.Да ви кажа ако имате космодиск май помага,аз го бях заровила като безполезна покупка,но май му дойде времето.Да ви питам нещо,ясно ми е че ме боли гърба понеже съм превита,а съм превита,зашото като се опитам да се изправя и шевовете и всичко се обажда,това ще отмине ли като махнат шевовете и кога е нормално да се опитам да спя настрани??
Отговори с цитат
  #125  
Стар 13th May 2014, 21:14
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nel4ho Виж мнението
Най-накрая махнаха тия гадни дренажи-доста е неприятно като усещане но после движенията са доста по-лесни.Сега обаче си остава болчицата в шевовете и най-вече отляво(защо само от ляво ме боли всичко просто незнам),появи се и болката в гърба.Да ви кажа ако имате космодиск май помага,аз го бях заровила като безполезна покупка,но май му дойде времето.Да ви питам нещо,ясно ми е че ме боли гърба понеже съм превита,а съм превита,зашото като се опитам да се изправя и шевовете и всичко се обажда,това ще отмине ли като махнат шевовете и кога е нормално да се опитам да спя настрани??
Nel4ho, като ти махнат шевовете ще ти е по-комфортно, ще имаш усещането за по-голяма свобода при движенията, но за съжаление пак ще те наболява и ще ти дърпа при шева, поне докато тъканите, които са срязани и нервите около тях се възстановят. Спането настрани е индивидуално при всеки - за мен това стана възможно и удобно след повече от половин година, не че не можех да спя спокойно настрани, но усещането при мен беше странно и некомфортно.Дори и сега, точно година след мамото не спя настрани така, както преди операцията, усещането ми е различно отпреди. Но пак казвам, за всеки е различно като усещане.
Отговори с цитат
  #126  
Стар 13th May 2014, 21:27
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от de_ni_ Виж мнението
Nel4ho, като ти махнат шевовете ще ти е по-комфортно, ще имаш усещането за по-голяма свобода при движенията, но за съжаление пак ще те наболява и ще ти дърпа при шева, поне докато тъканите, които са срязани и нервите около тях се възстановят. Спането настрани е индивидуално при всеки - за мен това стана възможно и удобно след повече от половин година, не че не можех да спя спокойно настрани, но усещането при мен беше странно и некомфортно.Дори и сега, точно година след мамото не спя настрани така, както преди операцията, усещането ми е различно отпреди. Но пак казвам, за всеки е различно като усещане.
Спането напълно настрани и на мен не ми се получава, въпреки че съм две години след операцията. Се слагам нещо на гърба да ми се подпира и да съм полуобърната - сега съм си набелязала едно плюшено мече . Болките в гърба не мисля, че са от превиването, защото аз си се събудих след операцията вече с болки там и само там ме болеше. Но до месец ще преминат постепенно всички най-неприятни дискомфорти.
Отговори с цитат
  #127  
Стар 14th May 2014, 07:12
Nel4ho Nel4ho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 24
По подразбиране

Момичета,нещо почва да се заражда зрънце на паника в мене.Принципно не съм плашлива и не съм много стриктна към здравето си но сега нещо явно почвам да откачам.Причината е,че лявата ми гърда още след операцията беше по-подута,по-боляща,по-чувствителна,изтичаше много повече кръв,лимфа и някакви кървави парцалчета,знам че е нормално нали са две отделни операции,но все пак дясната е ½ по-малка от лявата,дясната част на тялото ми,ръката ,ребрата-всичко е по-подвижно и спокойно,докато от ляво дори като дишам усещам все едно се пуква балонче някъде при шева(предимно когато съм права и поемам повече въздух).Страх ме е,че след като махнахме дренажите,лявата гърда събира тая гадост която течеше от нея,но пък температура нямам,много е голяма разликата в двете гърди като усещане и големина (имплантите са ми еднакви кубици).Явно ще се звъни на лекаря,ама какво да му кажа като нито температура имам,нито пък мога да видя цялата гърда за синки,защото още е облепена по средата и при шева.
Отговори с цитат
  #128  
Стар 14th May 2014, 09:46
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nel4ho Виж мнението
... но пък температура нямам,много е голяма разликата в двете гърди като усещане и големина (имплантите са ми еднакви кубици).Явно ще се звъни на лекаря,ама какво да му кажа като нито температура имам,нито пък мога да видя цялата гърда за синки,защото още е облепена по средата и при шева.
Левичарка да си случайно? Може и да не си, просто защото писа, че все отляво са ти болките. Както и да е. Не се шашкай, явно отляво имаш повече за чистене и затова сега без дренажите лявата гърда ти е по-подута - там има повече течност, която трябва да се резорбира, а това отнема доста време. Ще се следиш за температура и шева ще си гледаш - зачервяване, сълзене и др. дали има. Но звънни на док или се вижте за да те посъветва и той.
Отговори с цитат
  #129  
Стар 14th May 2014, 09:57
Nel4ho Nel4ho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
Левичарка да си случайно? Може и да не си, просто защото писа, че все отляво са ти болките. Както и да е. Не се шашкай, явно отляво имаш повече за чистене и затова сега без дренажите лявата гърда ти е по-подута - там има повече течност, която трябва да се резорбира, а това отнема доста време. Ще се следиш за температура и шева ще си гледаш - зачервяване, сълзене и др. дали има. Но звънни на док или се вижте за да те посъветва и той.
Не съм левичарка,но каквото и да правя само лявата страна ме боли,колкото до шева-това е добра идея но проблема е, че освен спортния сутиен и лентата имам и лепенки посредата между гърдите и отдолу при шевовета като там са цели два пласта,ще му звънна да видим какво ще каже,Мерси ina ina,много е хубаво да има къде и на кой да си кажеш страховете и да получиш идея и малко успокоение.
Отговори с цитат
  #130  
Стар 14th May 2014, 21:34
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nel4ho Виж мнението
Момичета,нещо почва да се заражда зрънце на паника в мене.Принципно не съм плашлива и не съм много стриктна към здравето си но сега нещо явно почвам да откачам.Причината е,че лявата ми гърда още след операцията беше по-подута,по-боляща,по-чувствителна,изтичаше много повече кръв,лимфа и някакви кървави парцалчета,знам че е нормално нали са две отделни операции,но все пак дясната е ½ по-малка от лявата,дясната част на тялото ми,ръката ,ребрата-всичко е по-подвижно и спокойно,докато от ляво дори като дишам усещам все едно се пуква балонче някъде при шева(предимно когато съм права и поемам повече въздух).Страх ме е,че след като махнахме дренажите,лявата гърда събира тая гадост която течеше от нея,но пък температура нямам,много е голяма разликата в двете гърди като усещане и големина (имплантите са ми еднакви кубици).Явно ще се звъни на лекаря,ама какво да му кажа като нито температура имам,нито пък мога да видя цялата гърда за синки,защото още е облепена по средата и при шева.
Nel4ho с риск да се повторя, но операцията на двете гърди се отразява различно на всяка от тях.Нищо, че и двете са си твои - реакциите им може да са доста различни. При мен пък лявата беше по-малко чувствителна от дясната веднага след операцията.Като се събудих от упойката и ги пипнах - дясната си реагира, в смисъл усещах си я напълно нормално, но пък лявата си ми беше като чужда. На следващият ден като ми махнаха дренажите от лявата даже не усетих как ги издърпаха, а от дясната направо изтръпнах от болка докато ги вадеха дренчетата.Сега, вече година след мамото дясната си ми е като лично моя, а лявата леко по-чувствителна /преди цикъл например я усещам по-болезнена от дясната/ Мускулите на двете гърди са различно развити, това също има значение за възстановяването им и последващите усещания. Дясният мускул по презумпция е по-силен, по-развит, защото е по-натоварен от левият.Това усещане за балончета вътре в гърдите не е ненормално. В Есте след мамото, като ме изписваха изрично ми казаха, че поне седмица ще усещам, че все едно имам газирана вода вътре - балончета, шумове за някаква течност, която се движи.След махането на дренажите цялата течност, която продължава да се оттделя, нормално организмът я резорбира и изхвърля по естествен начин. Но въпреки всичко се следи за повишена температура, промяна в цвета на кожата на болезнената гърда, отток в мишничната ямка, понеже там са лимфните възли. Ако правилно третираш белезите и ги покриваш с водоустойчивите лепенки почти няма опасност от инфекция, за това всичко си зависи от лична хигиена и презицност при правенето на превръзката.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Усещанияпървитедниследоперацията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:50.