IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 10th November 2009, 12:27
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Някой има ли пералня със сушилня, каква и колко е доволен?
Мой съвет е да си вземеш отделно сушилня ако ти трябва или държиш на нея. Аз имах такава преди години, но понеже принципно барабанът на пералните е в пъти по-малък от тези на сушилните - прането ти излиза пресовано и даже гладенето си е по-трудоемко от обикновено Главното при сушилните е обемът - колкото по-голям е барабанът, толкова повече не са притиснати (и съотв. смачкани после) дрехите...Още повече, знам, че сервизът им е по-сложен, тоест оправянето и дават повечко дефекти, отколкото отделните уреди.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 10th November 2009, 12:42
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Гуен, знам за барабана, сушилната опция винаги е за по- малко кила, ама ми се ще да я има особено сега през зимата за бебешките парцаля предимно, щото всичко съхне бавно в тоя студ... и за отделно мислих, ама просто няма да се съберат, та или това, или само пералня... и трябва да съм бърза, че баш в най- неподходящия момент се скапа старата
Отговори с цитат
  #33  
Стар 10th November 2009, 12:47
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Whirlpool, комбинирана. Хубавата част е, че вади влажния въздух през канала на обратната вода, така че пара няма да виждаш.

Но не мисля, че ще ти трябва, ти нали няма да переш тензухени пелени - има си памперси за тая работа. Останалите детски дрешки си ги переш и простираш нормално - аз за тая цел ползвам сгъваем сушилник, който стои на закрито, в един по-широк коридор, а не на терасата...и си съхне всичко за макс. 24 часа. като имаш 5-6 комплекта дрехи, нямаш никакъв проблем с изсъхването.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 10th November 2009, 13:16
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
Whirlpool, комбинирана. Хубавата част е, че вади влажния въздух през канала на обратната вода, така че пара няма да виждаш.
И моята е такава и ми служи вярно вече n-на брой години. Преди време i_ani или Only питаха в предишната такава тема. Ако имаш вариант за отделна сушилня - 100 пъти по-добре е, но ти пишеш, че няма място. Аз ползвам сушилнята рядко и то точно за бебешки/детски дрешки. От цялото бяло пране например, изваждам големите неща и оставям 1/2 пералня за сушене, защото толкова и е капацитетът на сушилнята. Излизат доста смачкани и понякога не напълно сухи, но бебешките така или иначе се гладят, а пък и сушилнята хубаво ги дезинфекцира
Абе по-добре да я има като опция, макар и с по-малък капацитет.

Аз в къщи избягвам да вкарвам суишилника с дрехи, защото и без това имаме проблем с влагата. Сега на това време дрехите нямат изсъхване - правя някакви гимнастики страшни
Отговори с цитат
  #35  
Стар 10th November 2009, 13:37
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ани, я дай модел?
Аз се спрях на ей тая http://www.gorenje.co.uk/laundry/washer-dryer?c=171567 обаче и Whirlpool загледах, Горение-то беше с 5 годишна ганция, затова към него наклоних, ама иначе ми е все тая каква марка ще е...
Шаркче, хем нямам влага, хем уж е проветрено навсякъде и като дойде тая зима се изприщвам, нямат съхнене тия дрехи, бяса ме хваща като е разпънат постоянно тоя сушилник
Отговори с цитат
  #36  
Стар 10th November 2009, 13:39
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Аз съм чувала че Whirlpool нямат равни в пералните.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 10th November 2009, 16:47
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Марулка
Аз съм чувала че Whirlpool нямат равни в пералните.
Нарочно не казах на колко години е, защото ме е страх да не я урочасам Купувала съм я през 1999г. - 800 марки броих за нея тогава. Моделът е Whirlpool AWG 336-1000. Не знам дали още съществува Досега 2 пъти съм викала техник - ремонти за по 10-тина лева. Едно време избирах между Аристон и тази, но някак си залюбих Whirlpool и в къщи всичко е такова. Не знам Miele как са???!!! По принцип са едни от най-добрите в тези неща.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 10th November 2009, 16:48
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Miele са сила, да не кажа най-добрите но и доста по-скъпи.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 10th November 2009, 17:06
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Miele за мен са много добри . Имам пералня , сушилня и котлони -вградени , керамични . Не съм имала проблеми .Малко от към дизаин им куца - ама се преживява
Отговори с цитат
  #40  
Стар 10th November 2009, 17:16
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Апо , имала съм 2 вида суш . - от едната излиза топъл въздух и се извежда към въздухопровода . Другата кондензира и е по- икономична , защото върти един и същ топъл въздух .От втората съм по-доволна , и по-бързо суши .
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякакви
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:25.