IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd June 2013, 14:50
bella90 bella90 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 1
Wink Лесен и приятен хранителен режим

Ако търсите бързо сваляне на килограми,тук няма да го намерите.
Първо искам да напиша няколко реда за това как се изгради хранителния режим и как ми подейства на мен.Ще гледам да съм възможно най-кратка и най-малко отегчителна.

Аз съм на 23г. висока съм 165см и тежа за момента 90кг.
Преди около 3 години бях 126кг.Не обръщах особенно внимание на себе си,нямах и особенно време за това.Всички живеем в забързани времена а и финансите не стигат за голяма част от диетите на пазара.А за лекарства не искам и да говоря.Аз съм един от враговете на лекари и медикаменти.Заради лекарства и лекарски грешки аз станах над 120 килограма а бях 60.Една вечер бяхме с приятели и тогава се случи това,че неприятна и убидна реплика по мой адрес стигна до ушите ми.Всички около мен разбирасе бяха като фото модели а аз бях "бъчвата,която мъкнат с тях за да им пази палтата."Предполагам се досещате как се почувствах.
Прибрах се и прерових възможно най-много диети,пробвах коя ли не но ефекта йо-йо си беше факт.Тогава реших да мина на режим за хранене,но съм човек който обича да си угажда и мрази ограниченията.Тогава реших сама да си възложа собствен режим и за няколко месеца(около 3) от 126кг.паднах на 86кг.(сега покрай празници и едно друго качих малко но това до седмица-2 ще се оправи .Желанието ми е да стигна 65-70кг.Препоръчах режима си и на приятели ,които забелязоха промяната и при повечето от тях също подейства.Някой дори вече с години си карат и са доволни от резултата.
Ще напиша режим от 10 дни.Като ще задам и варианти за меню.(ако има храна която не ядете,каквито имам и аз,те могат да бъдат заменени с нещо,което харесвате.Режима не ограничава от нищо.Най-ограничено е сладкото и тестените изделия.Надявам се този режим да ви допадне и също да пожъне резултати.)

Ден 1:
Закуска - Кафе или чай без захар(ако ги харесвате с подсладител,винаги можете да използвате мед или захарин за диабетици) и 1 ябълка.(предлагам ви зелена заради киселинноста и)
Обяд - 2 твърдо сварени яйца и зелена салата(краставици,зеле,мор ови,домат,лук)
Вечеря - кофичка кисело мляко и 3-4 лъжици мюсли и 1 краставица.За десерт може да изядете една ябълка.(в много от диетите вечер слагат паржола,сухари и други,но аз съм със чувствителен стомах и вечер гледам да ми е по-леко.)

Ден 2:
Закуска - Отново си започваме с кафе или чай(както всеки човек без кафе не може да ми започне деня) Пълнозърнести бисквити и плод(горски плодове,ябълка,портокал)
Обяд - Варено месо или печено(порция паржола) и зелена салата.
Вечеря - 2 твърдо сварени яйца и кифочка кисело мляко.(ако сте любители на прясното мляко вечерните менюта можете да замествате с чаша прясно мляко)

Ден 3:
Закуска - Кафе и плодове(сладкото е противопоказано във всяка една диета,но ако беше враг на човека щеше да бъде спряно от производство.Можете да си позволявате сладко под формата на чист пчелен мед в кафето/чая или ако горите за шоколад-по 2 бизквити,блокче шоколад или 1 бонбон на седмица няма да ви убият.А и плодовете също са сладки.)
Обяд - Зелена салата със сухарче и ако обичате моцарела.
Вечеря - 1 варен картоф с кофичка кисело мляко и няколко резанчета месо(луканката също може да се използва на вместо месото)

Ден 4:
Закуска - Кафе,кофичка кисело мляко(или прясно) с мюсли.
Обяд - 2 бъркани яйца на тефлон без мазнина и зелена салата.
Вечеря - Порция супа(зеленчукова или пилешка)

Ден 5:
Закуска - Кафе,2 палачинки от пълнозърнесто брашно(на тефлонов тиган без мазнина) с мед или плодов сироп.
Обяд - Сьомга на скара,гарнирана с пресни зеленчуци.
Вечеря - Кофичка кисело мляко с мюсли или плодове

Ден 6:
Закуска - Кафе,голяма ябълка
Обяд - Четвърт печено пиле с зелена салата.
Вечеря - порция супа

Ден 7:
Закуска - Кафе,Сок от портокал и лека порция(така наричам чиния пълна с какво ли не:50г сирене,маслини,краставичка ,домат,печена чушка,лук,месо.Прилича на салата и можеш да сложиш каквото поискаш без картоф и яйце.
Обяд - Ако имате нещо сготвено от сорта на картофена манджа,мусака,пълнени чушки ,може да си приготвите малка порция придружена с чаша айран.
Вечеря - Зелена салата.

Ден 8:
Закуска - Кафе(Тук можете да си позволите сухар с тънък слой масло или диетичен маргарин и сладко или слайс шунка)
Обяд - Плодова салата(ако нямате възможността ,може и зелева а за плод една ябълка или портокал като десерт си е достатъчно )
Вечеря - Порция супа.

Ден 9:
Закуска - Варено яйце със кофичка кисело мляко и няколко резъна шунка
Обяд - Порция печено месо( или риба или 2 варени картова) с домат
Вечеря - Сухар със сирене и салата от домати и краставици.

Ден 10:
Закуска - Плодова салата
Обяд - Готвено,каквото сте си сготвили удома,отново в малка порция придружено от чаша айран.
Вечеря - Салата от зеле и моркови.

Хубавото е че не е задължително да са в реда в който съм ги написала...Може днес да решите че за обяд не ви се яде яйце а това,което е дадено за обяд за следващия ден.Може да си ги въртите ,но гледайте да не застъпвате дни с повече храна,старала съм се сухара да е през ден и да има месо така че да не се натрупва особенно много.Млякото освен че е един от любимите ми компоненти е и полезено за обмяната на веществата.
Писала съм само по 3 храненета на ден,защото аз през цялото време дъвча нещо(морков,ябълка или друг плод,дори съм се улавяла че понякога си обикалям из дома с чиния нарязан домат)
Ако сутрин глада ви е голям проблем,в началото можете да си позволявате по-големи количества,който постепенно да намаляте,както и да изпивате по чаша топла вода преди ядене.Не съм вписала водата в менюто,защото всяка сутрин си приемаме топло кафе или чай.Това с водата никога не съм го разбирала но имам познати които твърдят ,че помага.
Там където имате супа,може и да е леща или яхния.Повечето от готвеното го придружавам с айран за да се избегне преяждане.В началото ядях малко повече от написаното но бързо стигнах до тази схема и мен ме устройва.Ако обичате плодове,се чувствайте свободни да ги ядете по всяко време,но не по късно от час преди ядене.можете да заместите дадено тежко ядене включващо месо с плодове но на другия ден задължително гледайте да не сте само на салата.Ако спазвате лунната диета(която ви гарантира около 1,5-2кг доло)можете след края на диетата отново да си продължите режима и след време ще забележите,че сами си правите планове за яденето през седмицата а това не пречи на ефекта и.Всичко това е придружено с ходене(2км) от работа до вкъщи и бягане събота и неделя .Не изисква кой знае какви усилия а и от работа и учене не ми остава време за повече.Дано съм ви била полезна.Ако имате въпроси или искате рецепти за определено ястие,което няма да ви попречи на режима се чувствайте свободни да ми пишете Успех

Последно редактирано от bella90 : 23rd June 2013 на 15:01
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th June 2013, 08:55
valertio valertio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 5
По подразбиране

Интересно!
_______________
входни врати метални пощенски кутии метални решетки блиндирани врати
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th March 2014, 11:42
MiraMar MiraMar не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 31
По подразбиране

Тази диета ми се вижда доста успешна и мисля да я започна. Резулатите ще опиша по-натам.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
диета, диети, здраве, килограми, режим на хранене

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лесенприятенхранителенрежим
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:55.