IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th June 2010, 15:54
vasilena85 vasilena85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 6
По подразбиране Операция на носна преграда (септопластика)

Здравейте, миналата седмица ми бе правена септопластика и сега имам няколко въпроса относно следоперативния период. След като ми махнаха тампоните носа продължава да ми бъде почти запушен, има моменти в които се отпушва и мога да дишам за известно време през него. Малко се чувствам като хремава, почти нямам убоняние и не усещам вкуса на храната. Така ли трябва да бъде? Понякога имам и главоболие и болки в дясната част на носа, там където беше изкривяването. От носа ми изтича понякога по- гъст секрет премесен с кръв, когато си правя промивките и не само тогава. До кога продължава всичко това и след махането на плаките нещата оправят ли се?Бих се радвала ако някой може да ми отговори.
Разкажете как е било при вас.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th June 2010, 16:12
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Септопластика не ми е правена, но пък имам богат опит с ринопластиките
Всичко което описваш е нормално за следоперативения период.
С всеки изминал ден ще се чувстваш все по-добре. Спокойно и бързо възстановяване
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th August 2010, 17:58
Анди Анди не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

Как върви възстановяването? Дишането по-добре ли е? Питам защото трябва да се подложа на септопластика, но малко ме страх дали има смисъл, а искам и корекция на носа. При теб как беше?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th August 2010, 21:56
vasilena85 vasilena85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Дишането вече е супер, мога да кажа че нямам проблем. До махането на плаките ми беше трудно защото не можех да дишам особено през ноща, но в момента в който ги махнаха всичко се оправи- носа ни се отпуши и секретите престанаха. Операцията беше много сполучлива нямам сраствания, за което много се радвам.
Ти защо се притесняваш дали има смисъл? Какъв е при теб проблема? Кога и къде смяташ да се оперираш?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th August 2010, 17:55
Анди Анди не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

При мен проблемът е че дишането през лявата ми ноздра е затруднено, особено когато спя на дясно - направо и двете ноздри се запушват.
Има и други неприятни ефекти свързани със запушването, но нека не ги споменавам.
Не стига това ами поради слабото ми лице с времето външното изкривяване на носа ми (от удар с топка в детството ми) става по-осезаемо. И вече двете неща в комплекс ме накараха да се замисля за операция. Взех да преглеждам форумите за избор на хирург и оттам дойдоха притесненията ми.
Ти къде се оперира и какви са тези плаки?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th August 2010, 09:10
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Анди, моя случай е много подобен на твоя- като малка паднах и си счупих носа. Преградата се изкриви много- почти запушваше едната ноздра. Имам няколко операции за изправяне на преградата, и две за подобряване на вида на носа... И на двата фронта няма дори задоволителен резултат. Но дишането си трябва да се опиташ да оправиш- там няма как. Колкото до вида на носа... просто бъди наясно, че твоята ринопластика няма много общо с типичните ринопластики за премахване на гърбичка, стесняване на носа и повдигане на връхчето. Според мен постигането на някаква симетрия при изкривен нос е едно от най-трудните неща. И Цветков не е добър в това. При мен връхчето върти на дясно, страничните ми хрущяли от едната страна единия е издут (както трябва да е), от другата е хлътнал и това още повече подчертава изкривяването, костите ми са много широки, а гърба на носа е прекалено изрязан .... трагедия. И не че преди не е бил пак толкова крив, но на ринопластиката най-лошото е това, че след като си я направиш започваш страхотно много да се вглеждаш и да откриваш недостатъци, които си имал и преди, но не си забелязвал ваобще. Затова много добре обмисли дали наистина го искаш и се надявай да откриеш най-правилния за твоя случай хирург. И най-приятелски те съветвам да се огледаш и за други освен Цветков.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th August 2010, 19:44
Анди Анди не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

Защо изправянето на преградата е било в отделна операция? Нали може с една. И в крайна сметка оправи ли ти се дишането?
А относно вглеждането мисля, че всеки който се замисля за операция се вглежда достатъчно много, дори излишно много. То си е чисто вманиачаване.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th August 2010, 11:14
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Имам една операция две в едно (последната ми). Другите си бяха отделно- все пак тогава (за септопластиките) бях малка. Колкото до вглеждането- може би сега ти се струва невъзможно, но поне при мен след риното направо пощурях и открих неща за които не се бях замисляла преди. Може не при всички да става така.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th August 2010, 14:03
Аватара на sunnyB
sunnyB sunnyB не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 38
По подразбиране

Здравейте, аз също мисля да си направя операция за изправяне на носна преграда. При мен обаче този дефект е вроден. Освен естетически проблемът ми е и, че дишането ми е доста намалено с лявата ноздра. Насочила съм се към доктор Джамбазов. Надявам се другия месец да успея да отида на преглед и до края на годината да се насрочи операция. Това, което прочетох, че най-трудното е да се оправи симетрията на носа от всички останали корекции, честно казано доста ме притесни... Има ли някой, който си е правил операция с точно този проблем /аз не искам никаква промяна, освен изправянето/ при доцента? Благодаря за отговорите.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th August 2010, 15:09
Аватара на Liona
Liona Liona не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 51
По подразбиране

Аз си изправях преградата при Джамбазов. От ляво минаваше много малко въздух, а при най-малкото възпаление на лигавицата се запушваше напълно. Виждаше през ноздрата, че „тунелчето” е поне наполвина по-малко от другото. Сега видимо има симетрия от двете страни. Дишам отляво с по-голям капацитет, но ми се струва, че пак не е както от дясно. Засега съм много доволна. Дано и през зимата съм.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
д-р златанов, доц. д-р юрий николов, мбал сердика

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Операциянаноснапреградасептопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:48.