IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #391  
Стар 6th October 2010, 15:43
Аватара на vanio.kamenov
vanio.kamenov vanio.kamenov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Електронната цигара не е нищо повече от никотин в друга форма.

Задайте си въпроса - вие към какво сте пристрастени? Именно към никотина, и към нищо друго.

Малко странно изглежда да искаш да спреш цигарите, но да слагаш никотин в тялото си - това важи за тези които искат да спират цигарите.

За тези, на които им е хубаво и удоволствие да пушат - след като пушенето е такова удоволствие, смятате ли че бихте с радвали ако децата ви започнат да пушат? Бихте ли ги стимулирали да започнат да пушат?
__________________
Сайтът за съвети, подкрепа и окуражаване - Спри цигарите от РАЗ!:

http://www.nicofree.bg
Отговори с цитат
  #392  
Стар 12th October 2010, 23:41
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

Да, ел. цигарата, може и да е никотин в друга форма, но поне катрана го няма, а той е вредния
Отговори с цитат
  #393  
Стар 13th October 2010, 15:21
Аватара на vanio.kamenov
vanio.kamenov vanio.kamenov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 7
По подразбиране

много често срещано мнение е че катрана и всичко в цигарите е вредното, но не и никотина, той само те пристрстява :о)

Всъщност това не е така, никотинът е чиста отрова, много по силна от катрана, например. Катрана е просто канцерогенен, води до рак. Никотинът си е чиста отрова, той убива. Ако си биете венозно дозата никотин в една цигара, 100 процента ще ритнете камбаната.
И до сега никотинът се използва като инсектицид.

Но, в малки дози, бихте клазали, не е фатален. Да, наистина никотинът от една цигара изгаря докато я пушите и само малко количество попада в тялото. Но това малко количество е виновно за пристрастяването и точно това малко количество пречи да спрете да пушите. Това малко количество ви прави несвободен и зависим от никотина.



Цитирай:
Първоначално написано от garga_smela
Да, ел. цигарата, може и да е никотин в друга форма, но поне катрана го няма, а той е вредния
__________________
Сайтът за съвети, подкрепа и окуражаване - Спри цигарите от РАЗ!:

http://www.nicofree.bg
Отговори с цитат
  #394  
Стар 2nd November 2010, 17:02
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Пф, много ми е странно така без беберонките
почти седмица съм сред вас, бившите пушачи, и ми е едно никакво Миналата седмица с моя партньор решихме да ги спрем
аз обаче ден не пуших, около мен пушачи само ама се абстрахирах
незнам защо от време на време се чувствам като препушила, дори да не съм вдишвала дим от друг пушач......
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #395  
Стар 3rd November 2010, 11:31
Аватара на vanio.kamenov
vanio.kamenov vanio.kamenov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Сахара
Да попитам Табекс наистина ли помага толкова, ти от колко време не пушиш и как се оправяш с навика да <държиш нещо> ?
По принцип терапия с хапчета, табекс, може да помогне. Но специално на мен не ми помогна - тъпчех табекс и пак ми се пушеше, и не ми ставаше лошо. Тоест въпрос на лична химия.

Доколкото знам в табекса няма никотин, а някакъв никотинозаместваш химикал, но все пак си е чиста отрова.

Няма такъв навик - да държиш нещо! Неудобстото на ръцете идва пот това че организма е пристрастен към цигарите и е под стрес за да погаси симптимите на никотинов глад. За това пушачите мислят че не знаят какво да правят с ръцете си, защот оса нервни и абстинентни.
__________________
Сайтът за съвети, подкрепа и окуражаване - Спри цигарите от РАЗ!:

http://www.nicofree.bg
Отговори с цитат
  #396  
Стар 3rd December 2010, 16:01
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

месец и малко без цигари......все съм на ръба,
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #397  
Стар 25th December 2010, 19:52
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Поздравления на всички,които са ги отказали.Аз вече почти година не пуша.Беше много трудно.Като видех някой да пуши се ипотявах цялата,а навика да запаля след ядене най-трудно го превъзмогнах.Но,волята си свърши работата.
Успех на всички в това начинание.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #398  
Стар 4th January 2011, 16:09
happyman happyman не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране Re: Отказване от цигарите

Цитирай:
Първоначално написано от _sladuranka_
Искам да ви попитам има ли някакво ефикасно средство за отказване от цигарите,но без съответния човек да знае?
Не съм чувал за магически начин за спиране на цигарите. За това е нужна решимост и е много важно да замениш вредния навик с добър. Аз лично съм пушач, отказвал съм ги многократно, най-дългото беше последното - 6 години и пак ги пропуших. Ако имам достатъчно решимост ще се справя с тях лесно.

Лесно се отказват, но има един период след около 2-3 месеца непушене в който ти се допушва та ти се реве, ако устоиш тогава - има шанс да е завинаги - но при мен не се получи устоях на този период но след 6 години бях на почивка в Турция, знаете как е - купони, кеф това онова и ги пропуших. Просто бях направил грешката че не замених лошия навик с добър.

Сега в момента пуша от най-слабите цигари и смея да твърдя, че се отказва по-трудно от леки цигари отколкото от по-силни. Чакам момента когато ще ги откажа пак - дано да бъде завинаги.
Отговори с цитат
  #399  
Стар 6th January 2011, 07:45
happyman happyman не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Disaster92
Всичко е до психиката и волята.Аз лично никога не съм пушил.Ако много го искаш ,ще намериш сили да спреш.Всички дъвки и простотии нямат никакъв ефект само си даваш парите напразно.Също така трябва и спрот ,защото напоследък като се заглежам по хората докато варвя по улицата повечето са затлъстели ,водят застоял живот и са с цигара в рака.Само едно не мога да разбера какво е това което ви привлича в цигарите,нямат нито един плюс.Пък и повечето ми съученици си мислят ,че е голяма газария да пушиш и съответно се тровят и дават пари заради еднот нищо.Народа е станал така алчен ,че се чуди какви простотии да измисля само и само да печели пари ,дори не му пука ,че заради неговата алчност и да си направи кефа от пари умират хиляди хора.
Не можеш да разбереш, защото никога не си пушил. Не казвам че трябва да пропушиш - просто приеми че има неща, които не разбираш. Щом толкова много хора пушат и им трудно да ги откажат, значи от една страна ги привличат цигарите - от друга страна осъзнават, че им пречат. Не съм съгласен с твърдението ти, че народа е станал алчен - той е такъв какъвто е - като всеки друг народ. Всички хора по земята са еднакви. Само проблемите им са различни. Тъй като те дразни алчността на хората, като любител психолог мога да кажа че имаш проблем с парите и го експонираш върху другите.
Отговори с цитат
  #400  
Стар 13th January 2011, 16:36
Аватара на vanio.kamenov
vanio.kamenov vanio.kamenov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 7
По подразбиране Re: Отказване от цигарите

Само ми кажи как успя след 6 години непушене пак да пропушиш - това вече е невероятно!

ИНтересно ми е - беше забравил защо си спрял да пушиш ли, или просто за проба, какво ще се получи ако запалиш една?

Пушенето не е навик.

Навик е да ходиш с ръка в джоба. Но като го няма джоба, няма да изпаднеш в паника и да тичаш до близкия магазин за да си купиш панталон с джоб ...

Пушенето е физическа и психическа пристрастеност към никотина.


Цитирай:
Първоначално написано от happyman
Цитирай:
Първоначално написано от _sladuranka_
Искам да ви попитам има ли някакво ефикасно средство за отказване от цигарите,но без съответния човек да знае?
Не съм чувал за магически начин за спиране на цигарите. За това е нужна решимост и е много важно да замениш вредния навик с добър. Аз лично съм пушач, отказвал съм ги многократно, най-дългото беше последното - 6 години и пак ги пропуших. Ако имам достатъчно решимост ще се справя с тях лесно.

Лесно се отказват, но има един период след около 2-3 месеца непушене в който ти се допушва та ти се реве, ако устоиш тогава - има шанс да е завинаги - но при мен не се получи устоях на този период но след 6 години бях на почивка в Турция, знаете как е - купони, кеф това онова и ги пропуших. Просто бях направил грешката че не замених лошия навик с добър.

Сега в момента пуша от най-слабите цигари и смея да твърдя, че се отказва по-трудно от леки цигари отколкото от по-силни. Чакам момента когато ще ги откажа пак - дано да бъде завинаги.
__________________
Сайтът за съвети, подкрепа и окуражаване - Спри цигарите от РАЗ!:

http://www.nicofree.bg
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отказванеотцигарите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:12.