IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th March 2015, 14:55
petkova88 petkova88 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 5
По подразбиране ЮАР

Здравейте! Чудех се дали някой може да разкаже нещо повече за там...Има вероятност да замина за Дърбан да работя, но чета много страшни неща за там...Голяма престъпност, убийства и изнасилвания, грабежи и то все на бели хора...Чак толкова ли е страшно там? Как живеят белите там? Има ли някой българин, който може да разкаже ако живее там? Не знам до колко тази информация по форумите е достоверна. Ясно е, че там е по-различно от тук, ясно е че има престъпност като навсякъде по света, но толкова ли е ужасна реалността там? Моля, ако някой живее там и може да разкаже - да го направи...Навсякъде в нета е пълно с потресаваща информация за престъпността и убийствата там. Статистиките са плашещи...Искам да се свържа с някой, който вече е там и да си поговорим...Ще бъда много благодарна наистина...Може да ми пишете и на имейла или да разменим скайп...Нужна ми е достоверна информация.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th March 2015, 20:08
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Тук едва ли ще намериш информация, в тоя форум няма живец, а какво остава пък за ЮАР да намериш информация от някой който е бил там и конкретно в този град. За такова младо момиче като теб, но това е само предположение ако си 88 набор, но и по голяма да си все пак млада жена предполагам, винаги си е опасно в такива държави пълни с чернилки и всякакви други, а също е важно да се спомене от това което прочетох, че този град е с най-голямо население на индийци, а това си е гадно племе като цяло.

Racial makeup (2011)
• Black African 51.1%
• Coloured 8.6%
• Indian/Asian 24.0%
• White 15.3%
• Other 0.9%

Отделно и разните конфликти в този район -

http://en.wikipedia.org/wiki/Attack_on_Kennedy_Road

http://en.wikipedia.org/wiki/Marikan...pation_(Durban)

Най-доброто за теб е да намериш българин който живее там, ако е жена още по добре и от него да научиш всичко което ти трябва. Има и други фактори, като работата, къде се намира, трябвали да пътуваш много до нея, в какви часове. Все пак предполагам отиваш там на гурбет, а не с цел да останеш да живееш.
Все пак сама жена в такива държави винаги си е опасно. Във този град се развива туризъм и това звучи малко успокояващо, но все пак.

Но пък като гледам какво се случва в България, какви страшни неща, убийства и т.н. и тука въобще не е безопасно. Трябва ако може да се намери каква е статистиката за престъпността там !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th March 2015, 18:20
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

в кейптаун може и да си остане завинаги, за тоя град обаче нямам идея, а и едва ли някой, който е бил в ЮАР и не е черен (noracist) е ходил да обикаля из цялата страна ей така за да види кво е. С оглед на тва според мен по-добре се ориентирай към съвет от европеец/caucassian в някой международен форум , като например тоя
http://www.expatforum.com/expats/sou...-south-africa/
за ЮАР и Африка изобщо не знам колко хора следят, но за Азия ми помогна много

Успех!
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЮАР
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:55.