IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th December 2009, 18:46
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране Що е то предателството?

Напоследък все повече се убеждавам, че можем да предадем единствено сами себе си. Чуждите намерения спрямо нас са на другите хора и само те са отговорни за тях, ако нещо са очаквали, си е техен проблем. Ние не сме длъжни да се съобразяваме с тях. Това, което наистина има значение, е да не изневерим на себе си.
Същото се отнася за другите: не очаквам нищо от тях, те действат спрямо собствената си същност и затова не се чувствам предадена от никой.

Всичките тези "налудничави" мисли кристализираха в главата ми преди около 2 седмици, когато за пръв път си дадох сметка, че съм искала от хората неща, които просто не са способни да направят заради техните си страхове и проблеми. Учудващо бе за мен да открия, че не се чувствам вече наранена, изчезнаха и претенции, и всичко. Просто ги разбрах.
Друг въпрос е, че имам правото да избирам дали желая или не да поддържам контакт с хора, изпълнение с проблеми. Но засега отложих развода

Е, какво мислите, съществува ли или не предателството? И най-вече, предавате ли самите себе си? Защо се чувствате предадени от другите, какво смятате, че са длъжни да направят за вас? Примери за предателство?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th December 2009, 19:21
Аватара на patrizia
patrizia patrizia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 1 559
По подразбиране

Можем да предадем както самите себе си,така и други хора.Човек явно не си е самодостатъчен,щом търси и има нужда от приятели,възлюбен...Той разчита на най -близките си хора,споделя с тях болките и радостите си.Било то семейство,приятели,колеги.. И когато разбере,че човекът на който е имал доверие и го е чувствал близък,го е излъгал..е нормално да се чувства предаден.Това е удар за егото му,защото се чувства глупаво и се обвинява как изобщо е допуснал да стане това.
__________________
"Най-добрият човек е този,който живее със своите мисли и чуждите чувства,най-лошият тип човек-който живее с чуждите мисли и своите чувства."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th December 2009, 19:32
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране Re: Що е то предателството?

Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th December 2009, 19:37
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

абе кво ви става, да няма некви изригвания днеска =)))
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th December 2009, 19:44
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Най-просто казано предателство е да отговориш на доброто със зло.Когато аз подкрепям даден човек,грижа ме е за него и съм там,когато има нужда от мен,а той не ми отговаря със същото за мен е предателство.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th December 2009, 20:02
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране Re: Що е то предателството?

Е, какво мислите, съществува ли или не предателството? И най-вече, предавате ли самите себе си? Защо се чувствате предадени от другите, какво смятате, че са длъжни да направят за вас? Примери за предателство?[/quote]


Съществува така,както съществува и лъжата


Не предавам,защото не правя неща,които не бих искала на мен да направят.

Длъжни са да бъдат такива,за каквито се представят..ролите не ми понасят.Откачам,като хващам противоречия,които се базират на премълчаване,че и лъжа.

Искрено се възмущавах до скоро как хората лавират,не им се отдава да си държат на думата...аз си въобразявах,че като съ толкоз честна до мозъка на костите си,ще получа същото...мда,ама не.

Явно искам прекалено много
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th December 2009, 20:49
Аватара на MandarinaDuck
MandarinaDuck MandarinaDuck не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 170
По подразбиране

Предателството от добър приятел е като нож в гърба.
ДА-съществува предателство- или ние сме предатели ,или нас ни предават. Относно дали предаваме себе си- сигурно на всеки му се е случвало да изневери на принципите си, да не уддържи на дадена дума-тогава може да се каже,че се предаваме, но може да се предаваме и на моментни чувства. Незнам, но предателството във всичките му форми съществува, то просто живее в нас хората и чака удобен момент-било от слабохарактерност или нещо друго да се появи на бял свят.
Незнам ,може да съм писала пълни глупости, но така ми дойде да го напиша....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th December 2009, 21:58
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Когато бях ученичка,бях влюбена 4г в едно момче,........когато завърших,на следващата седмица вече ямах полет за чужбина,...в седмицата която заминах моята компания "приятели са излизале на club,......една от най дбрите ми приятелки се е целувала с моя възлюбен тогава,......това е пример за предателство,.....от тогава не допускам приятелки до себе си,....
__________________
Искам да ме обичат така,както аз се обичам!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th December 2009, 22:00
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
абе кво ви става, да няма некви изригвания днеска =)))
Наистина има
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th December 2009, 22:25
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Предателство е:

1. Да помогнеш някой да стъпи на крака (да го научиш какво да работи, да му дадеш високо платена работа, да му помогнеш и пряко и преносно да си купи дом, кола, да си изучи децата), а той да те заплюе в лицето. Това е, както го каза Карлотта, да отвърнеш на доброто със зло.

2. Да си имал на този човек доверие години наред, а той всъщност да те е лъгал и използвал (защото явно си бил бунак за да го правиш).

3. Този човек да лъже и престъпва подписвани от него договори.

А най-хубавото е това да ти се случва многократно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Щотопредателството
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:00.