IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th April 2010, 23:22
Аватара на KissTheSky
KissTheSky KissTheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране Съвет за отслабване с едно НО...

Здравейте! Здравейте! Здравейте!

Наистина се нуждая от съвет за едно яко отслабване на много килограми в рамките на два месеца и половина - три?

И така...килограмите са 12 и, да, знам какъв умопомрачителен брой подобни теми има в този форум, но при мене има едно голямо "НО", а и макар и нерегистрина следя мненията в този форум от доста отдавна и предположиш, че някой ще може да ми помогне. : )

Накратко историята е следната - аз съм астматичка от 4 годишна (сега съм на 17), но сега за последните 6 месеца се стигна критично висока точка на това...ъъъ...сътояние, така да го наречем, и два пъти бях хоспитализирана по спешност. И така с всичките лекарства от рода на кортикостероиди и тн напълнях с точно тези 12 килограма.

И сега смятам да отбележа откъде идва "НО"-то. Забраниха ми да допарвам до каквато и да било зала, което елиминира аеробиката, танците, бойните изкуства и тн. И макар и да имам възможност за басейн трябва да е някъде, където е без хлор водата или поне в много мълко количество. Прекаленото физическо натоварване също ми беше категорично забранено. За тичането навън...много прах....

Сега стигнахме с родителите ми до съгласие да си купя поне един велоергометър за вкъщи (стерилизирана среда, възможност за бързо евентуално реагиране...) и плана е следния - да си купя това колелце (въпреки, че още се колебая м/у него и тренажор. Кое е по-доброто за ОТСЛАБВАНЕ?) и да започна да тренирам малко с него и дробове, и сърце, и ...телце...и после евентуално да намеря басейн да ходя да плувам.

Та съвета - мислите ли, че може само с велото и с евентуалното плуване да се отслабне толкова много? И какви програми бихте препоръчали за колелото тъй като не съм спец особено кхъм...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th April 2010, 13:02
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране Re: Съвет за отслабване с едно НО...

Цитирай:
Първоначално написано от "KissTheSky
Та съвета - мислите ли, че може само с велото и с евентуалното плуване да се отслабне толкова много? И какви програми бихте препоръчали за колелото тъй като не съм спец особено кхъм...
Разбира се,ако са съчетани и с правилен хранителен режим. В началото ще ти е трудно да го караш по много време,но се опитай поне по 20 мин,после увеличи на 30 и така стигни поне до 45-50 минути,после до 60. Карай го на гладно,най-добре сутрин като станеш,за да изгаряш мазнините по-ефикасно.Ако пиеш кафе-може едно кафенце 30-60 минути преди тренировката за тонус,но чисто кафе горчиво.Пий по 2-3 литра минерална вода,а също не е зле и по поне 2-3 чаши зелен чай на ден(насипен,за да е по-качествен)-много прочиства,ускорява метаболизма,а и освежава кожата на лицето (не ти говоря за разни слабителни китайски чайове,а обикновен насипен зелен чай),добавяй и по щипка канела,ако обичаш. напълни хладилника с пресни плодове (най-добре ябълки зелени,портокали,киви) и зеленчуци(доматки,крастави ци,репички,маруля,тиквички, моркови,зеле),пилешки гърди,риба (най-добър избор според мен е риба тон,пъстърва и бяла риба),кисело мляко,сирене обезсолено или извара направо,яйца (можеш да си правиш омлети на тефлонов тиган от максимум 2 яйца на ден обаче и максимум 4 на седмица,освен ако не махаш жълтъка,белтъци повече-няма проблем) и най-важното състави си часове,в които ядеш и раздели хапванията на 4-5 за деня. Водата (чая) ги пий 1 час преди ядене поне или 1-2 часа след ядене. Ако зажаднееш много за сладко(ще има и такъв период)-парче ябълка(или цяла) с лъжичка-две мед и малко канела мммм.. :P
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th April 2010, 19:36
Аватара на KissTheSky
KissTheSky KissTheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

Благодаря много, много, много!

Абсолютно в границите на разумното и нормалното, защото примерно с онази диета на Дюкан...лично наблюдавах как хора наистина отслабваха с по 10 кг за..доста месеци, но после 2 седмици и бяха качили двойно - 20....

И всъщност къмм 2рия ми въпрос (тъй като утре ще търсим) велото или кростренажорът е по-доброто за ОТСЛАБВАНЕ и от кое има по-голям ефект според теб? И второто е - всъщност няма ли кростренажорът и функцията на колелото с педалите въртенето, но просто има и подвижни ръчки??

Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30th April 2010, 22:42
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от KissTheSky
Благодаря много, много, много!

Абсолютно в границите на разумното и нормалното, защото примерно с онази диета на Дюкан...лично наблюдавах как хора наистина отслабваха с по 10 кг за..доста месеци, но после 2 седмици и бяха качили двойно - 20....

И всъщност къмм 2рия ми въпрос (тъй като утре ще търсим) велото или кростренажорът е по-доброто за ОТСЛАБВАНЕ и от кое има по-голям ефект според теб? И второто е - всъщност няма ли кростренажорът и функцията на колелото с педалите въртенето, но просто има и подвижни ръчки??

Благодаря предварително
Според мен кростренажорът,защото с него тренираш цялото тяло и има разнообразни варианти на тичане и степени,а колелото просто сядаш и въртиш яко-за краката е добре де! Аз лично във фитнеса винаги карам първо колело,после степер и накрая кростренажор-от трите най-много ме натоварва степера,но най-ми е приятно на кростренажора,защото усещам как тренирам и ръце и крака и дупе и сменям степените-по-бавна,по-бърза и така.Ако трябваше аз да избирам кое да си купя за вкъщи щеше да е тренажора..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd May 2010, 13:48
Аватара на Gucci
Gucci Gucci не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 74
По подразбиране

И аз съм за кростренажора. Не натоварва ставите, а стяга цялото тяло. Имам чувството че като се кача, всеки мускул ми се движи, особено на дупето, бедрата и корема. Ако един ден си купувам уред за вкъщи, то непременно ще бъде кростренажор. Колелото ми е по-мудно, макар че оформя невероятни крака. На фитнеса обикновено се качвам на спинера (май така се казваше), а не на велоергометъра. Някак си ми е по-интензивен.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd May 2010, 19:30
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Всичко натоварва ставите, въпросът е да използвате правилно уредите ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th May 2010, 09:34
Аватара на Gucci
Gucci Gucci не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 74
По подразбиране

аз явно много се кълча на тях
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th May 2010, 14:19
Аватара на KissTheSky
KissTheSky KissTheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

Е купихме го! Още неделята!

Та вие, фитнес специалисти бихте ли изяснили на идиота (моя милост и аз) всъщност 2 неща -
1. каква програма трябва да си създам на него, колко време и тн защото аз съм неособено наясно
2. Каква всъщност е ролята на самите програми? Т.е във всеки уред пише 8 програми, 5 програми и тн?

Глупави въпроси, знам, но никога не съм ходила на фитнес и е леко ново за мен ^^

А Иванин, доколкото ми говореха разни познати спортисти велото наистина натоварва повече ставите заради ъгъла на колената главно и че всъщност дори за възрастни хора се препоръчвало да използват крос - защото поради не знам точно каква причина, но е полу-лечебно .... : ) Нз....
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th May 2010, 08:06
yanicka yanicka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте!
Аз имам велоаргометър от повече от половин година. Карам го само сутрин на гладно по 20-30 мин. Не мога да кажа, че по някакъв начин е повлиял на теглото ми, по-скоро ми дава тонус. Една приятелка има крос тренажор и съм го пробвала, та мисля че наистина той е доста по-добър за раздвижване и стягане на тялото.
За велоаргометъра мога да кажа, че колкото и желание да има човек в началото в един момент му писва. Седиш на едно място и въртиш едни педали. За да се преборя със скуката докато карам почнах да гледам филмчета или да чета. Така става доста по-лесно.
И конкретно по въпроса отворил темата - аз също имах точно 12 кг. наднормено тегло. В един момент почна да ми тежи доста. Обичам да ходя, а кг. ми създаваха доста проблеми при по-дълги разходки. Понеже съм пробвала всякакви диети, реших че така няма да стане и се обърнах към специалист. Като казвам специалист имам предвид лекар. След поредица от разговори той ми изготви хранителен режим, който в никакъв случай не е диета. Това мога да го кажа със сигурност, защото сега ям повече от колкото преди и въпреки това отслабвам. Човека надълго и широко ми обясни за храните, храненето, коя храна как виляе на организма, защо са вредни консервантите, сладките неща и т.н. И така теоритично подготвена и с неговата подкрепа (доста важен фактор) тръгнах по пътя на лишаването от 12 кг., които не исках да нося повече. Сега 1 месец по-късно съм свалила вече 5 кг. и се чувствам страхотно. През нито един от изминалите дни не съм била гладна и това, което ме учуди най-много е че въпреки че съм голям фен на сладкото, вече изобщо не се сещам за него.
Режима който спазвам в общи линии се състои в това, че в точно определени часове приемам точно определена храна.
Надявам се да съм била поне малко полезна с това дълго писание ))
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th May 2010, 18:50
Аватара на KissTheSky
KissTheSky KissTheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

А, yanicka , всъщност какво представлява този твой режим? Ще споделиш ли рецептата..защото и аз съм пробвала диети и всъщност макар и да не е била ябълка + вода съм напълнявала и то още по-бързо.

А за Дюкан...вече споменах как гледах около мене хора, които бързо ги свалиха (ето примерно Тони Димитрова и една от фолк певиците...Ивана май?) и това беше за 3-4 месеца 20 кг надолу..уоу. Да, ама после за 1 месец тия килограми се върнаха и то с невероятни проблеми - развален метаболизъм и тн...така че...в тая насока е отчайващо...

Аз се съветвам с майка ми понякога и тя ми е казвала като ти се дояде солено, вземи си солети или ядки и гледай да ги разделиш с някого, че да не е цялото пакетче, а и това е заместител на чипс или нещо подобно. Като ти се дояде много сладко, черният шоколад е прекрасно решение..особено тези от 80% някъде.
Вкъщи...ям три пъти дневно, като за закуска е мляко с..нещо - обикновено е един от шоколовите кроясани..онези с поливката отгоре..на Смаки май.. На обяд е най-често нещо сготвено (печено или варено, никога пържено), за вечеря...примерно снощи беше сач на печка с пилешко и зеленчуци и салата, а по-често е резенче шунка, бекон, салам със салата. А между всички тези ядения имам 1 следобедна закуска, която представлява да мина през кухнята и да хапна едно паренце от черния шоколад и още малко мляко. Друго не ям...плодовете още ги няма мн мн, но в училище примерно има банани, така че от време на време ако огладнея зверски...вода...пия около литър и половина на ден.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СъветзаотслабванеедноНО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:30.