IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd January 2007, 15:58
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране Лингвални брекети

Искам да ви питам има ли някой от вас с лингвални брекети или познавате ли някой с такива?
Ще си слагам със сигурност, но се колебая все още дали да са лингвални или външни прозрачни. Относно първите имам притеснения, тъй като в БГ ги прави само един ортодонт и се чудя дали ще имам резултати с тях, а и били доста неприятни, но пък не се виждат. За вторите мисля, че е ясно какво ме притеснява - виждат се, дори и прозрачни и е гадно.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd January 2007, 17:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравей!
Искам да ти кажа,че не ги "прави" само един ортодонт,аз познавам поне 3ма такива в София...
Другото което трябва да знаеш е ,че лингвалните брекети не винаги е възможно да се поставят,в зависимост от типа захапка,която има човека и се подготви за много сериозни рани по езика и свързаните с тях болки Следва това,че устната хигиена става много трудна за поддържане и не на последно място цената на лингвалните брекети е по-висока именно заради по-голямата трудоемкост на този метод на лечение..
Нищо лошо или срамно няма в това да носиш брекети,дори показва,че имаш отношение към зъбите си и правиш нещо за да изглеждат по-добре...
Но от друга страна,ако нямаше такива като теб,нямаше да има лингвални брекети
Успех от мен,ти решаваш ....
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd January 2007, 22:01
maariaa maariaa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 105
По подразбиране

АМи искам да ти кажа, че аз нося прозрачни брекети от 6 месеца и наистина в началото се свиква малко трудно, и имаш чувството, че всеки те гледа в устата, обаче после свикваш с тях и чакаш с нетърпение да видиш резултата, които при мен е направо врапиращ! Имай предвид, че с вътрешните брекети ще имаш говорни дефекти, а с тези не ти се променя говора. А и предполагам, че доста по-трудно се чистят, защото поне като са отпред ги виждаш и почистваш. Моя съвет е да не му мислиш много. Слагай ги, после ще си впечатлена от резултата и много удовлетворена
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th January 2007, 09:46
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Мой приятел зъботехник ми обясни също, че с лингвалните успехът бил съмнителен, особено при мен, тъй като има зъби за бутане и такива за прибиране. Естествено, ортодонтката не ми каза, че няма да се получи както искам, а че можело само да се приберат зъбките, но като се има предвид цената им не се учудвам. че не е съвсем откровена.
Иначе ми предложиха на друго място външни керамични, но не разбрах има ли прозрачни керамични или само сапфирените са прозрачни, а керамичните са бели.
Относно естетиката, гадничко си е, но кривия ми зъб не е по-малко гаден, така че ще се впускам
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th January 2007, 17:44
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sunflowera
Мой приятел зъботехник ми обясни също, че с лингвалните успехът бил съмнителен, особено при мен, тъй като има зъби за бутане и такива за прибиране. Естествено, ортодонтката не ми каза, че няма да се получи както искам, а че можело само да се приберат зъбките, но като се има предвид цената им не се учудвам. че не е съвсем откровена.
Иначе ми предложиха на друго място външни керамични, но не разбрах има ли прозрачни керамични или само сапфирените са прозрачни, а керамичните са бели.
Относно естетиката, гадничко си е, но кривия ми зъб не е по-малко гаден, така че ще се впускам
Моите уважения към зъботехниците,но това не е тяхна работа
Няма значение дали ще се бута или тегли,въпроса е да има място!Това е основният проблем в Ортодонтията!
Керамичните са бели...сапфирените са по-транспарентни(прозрачни),н при двата вида проблемът е ,че лесно се отлепват,а това хич не е добре
Избери си брекети(може и златни ) и си сложи едни готини ,цветни ластици и това е
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th January 2007, 11:05
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Явор, благодаря ти много за съветите
Май ще сложа керамични, поне да не са железа. А и в крайна сметка мен мъжете ме гледат основно в краката
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th March 2007, 17:52
missixty missixty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 39
По подразбиране

Бихте ли пояснили кое е за предпочитане в краина сметка от двата вида брекети, понеже 1 приятел пробва да си оправи с шини зъбите но не се получава.
И за колко време средно се оправят, разбирам че е относително времето в зависимост от конкретният случаи но все пак да попитам.
А и каква е цената за такива брекети?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th March 2007, 19:01
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Aз лично не мога да те ориентирам относно цена,защото не работя Ортодонтия,а и всеки Ортодонт има различни цени за различните видове лечение...Същото е и за времето..Сестра ми се лекува от 6години,познавам близки,които носят брекети 6месеца-1госина,зависи какво ще се лекува като деформация
Лингвално поставените са по-труден начин на лечение,но по-естетичен и невинаги приложим!Зависи от захапката..
Конвенционалните брекети(метални) ,било то златни ,си вършат работата ,както трябва,въпрос на желание и финансови възможности е да бъдат златни,керамични,циркониев и и т.н.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th March 2007, 21:50
azalia azalia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Varna
Мнения: 25
По подразбиране

maariaa,кои са прозрачните,керамичните ли?Аз сащто искам да си сложа,но още не съм се наканила да ида на консултация?Би ли ми казала,каква им е горе долу цената,наведнъж ли се плащат или при контролни посещения,поетапно?Знам само че металните са най-евтини но и тяхната цена преблизително.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th March 2007, 23:23
maariaa maariaa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 105
По подразбиране

Мойте струват 2400 лева. Може да ги платиш първоначално 1000 и после на всеки преглед, т.е. на около 5 седмици, по още 100. И така докато ги изплатиш. Аз ги дадох всичките наведнъж. Иначе не знам точно за керамични и прозрачни /хем са ми в устата/. Аз нося прозрачни, поне до 4тите зъби - оттам са метални, но не се виждат. Вадени са ми горе два зъба - по един от всяка страна, но бяха много зле. На 14. 04 съм на зъболекар и мога да поискам снимките сега и след Аз ги нося вече почти 8 месеца и горе са почти подредени. Ще ги махам декември.
Ако мога да помогна с нещо друго пиши!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лингвалнибрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:10.