IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th February 2007, 23:48
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране Месечният Цикъл

Милички много се чудих дали си заслужава цяла тема за това, но все пак реших да направя, пък може и някой друк да има този проблем и да сподели .
Та, не ми е идвал цикълът повече от 5 месеца . Утре майка ми май ще се обади на кенеколога ни да го пита, ама аз искам и Вас да питам, че като го знам него.. Та не знам какво да правя, страх ме е, че той ще каже да пия Б12 , а от тях как се пълнеее ! Направо съм се отчаяла от всякъде. И то даже днеска след училище майка ми ме пита от колко време не ми е идвало и аз катоо се замилих , а изобщо не се бях сещала за това . Вие правите ли нещо, ако не Ви идва толкова дълго време(освен да ходите на генеколог и да си правите тестове за бременност де )? Пиете ли витамини или нещо друго? Помага ли Ви нещо натурално? Моля Ви се споделете !Благодаря Ви предварително !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th February 2007, 00:25
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Предвид възрастта ти, може би и не е толкова странно, явно все още не ти е редовен цикъла, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на гинеколог. Не може просто ей така да те накара да пиеш нещо, трябва да ти направи изследвания, за да установи причината. Може и да става въпрос за някакъв хормонален дисбаланс.
Аз такива проблеми никога не съм имала, дори и в началото, като почна да ми идва цикъла. След това доста годинки пих противозачатъчни и можех да предвия дори часа, в който ще ми дойде. Сега от няколко месеца съм ги спряла, но цикъла ми продължава да бъде точен.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th February 2007, 00:51
LILenceto LILenceto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 81
По подразбиране

А как ти се отразиха противоза4ата4ните? Някакви страни4ни реакции? Питам,за6тото и на мен ми предстои по са6тите при4ини(нередовна менструация). Ти какви си пила?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th February 2007, 00:56
Flame73 Flame73 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 619
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на гинеколог.
Послушай Апоклистика!

М/у другото,спомням си,че в пуберитета ми и при мен имаше такива разминавания-два,три пъти в годината имах застой.При мен винаги са биле и болезнени първите дни.След като родих съм точна всеки месец,и нямам никакви болки!

А ти не се шашкай...Мисля,че на прегледа ако всичко е О.К.е излишно и да се приемат каквито и да е лекарства.
__________________
Не трудното, а лесното погубва,
човешкото в човешката душа.
И тя не би разкрила свойта хубост,
без шмиргела на грозните неща!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th February 2007, 01:29
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LILenceto
А как ти се отразиха противоза4ата4ните? Някакви страни4ни реакции? Питам,за6тото и на мен ми предстои по са6тите при4ини(нередовна менструация). Ти какви си пила?
Аз не съм ги пила с тази цел, пих само заради контрацепция.
Не съм имала никакви странични ефекти, но много е важно да ти ги изпише гинеколог, за да са точно подходящите за теб.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th February 2007, 07:51
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

а що чака 5 месеца?
мен лично ми е прескачало месец, при стрес, ама толкова много... 8)
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th February 2007, 08:23
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Сестра ми след операция на киста й препоръчаха да пие противозачатъчни. Цикъла й редовен, но страничния ефект беше появата на много тежка мигрена. Като ги спря сега и тя изчезна. Имам приятелка, която никога не знае кога ще й дойде цикъла - през месец или през 6. Тя беше много слаба, с възръста качи няколко килца и малко се постабилизираха нещата, но пак и е нередовен. Но тя не пие нищо и всичките изследвания са й ок. Всичко е до организма.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th February 2007, 10:15
Аватара на rusokoska`
rusokoska` rusokoska` не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Русе
Мнения: 590
По подразбиране

Имам приятелка ,на която не й идва по 8 9 10 месеца ходила е на гинеколог предписаха й разни хормони и пак си е така.Наистина варви при твоя гинеколог , но се консултирай и с друг гинеколог.
__________________
www.Ultimate-Performance.net
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th February 2007, 10:26
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от flakita
страх ме е, че той ще каже да пия Б12 , а от тях как се пълнеее
Това ме навежда на мисълта,че правиш диетки в стил солетки,бисквитка,гладуван ия,чайчета с лимончета и т.н ,да?Ако не се храниш добре(а на твоята въраст това си е буквално гавра с хормоналният баланс ) ,не се учудвай защо цикъла ти го нема...Иди на лекар,но знай,че с медикаменти нещата няма да тръгнат на добре...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th February 2007, 11:23
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране

На мен ми предписаха противозачатъчните отново точно за регулиране на цикъла.Преди известно време ги пих 6 месеца,всичко се оправи,обаче миналия месец пак не ми дойде.Взех си тест за бременност Sure Check показа,че валиден.Затова отидох на ендокринолог този път и тя ми каза още 3 месеца да ги пия същите+още едно лекарство за тестостерона,че ми е завишен.Според мен както и другите момичета те посъветваха,най-добре иди на гинеколог,най-много да ти пусне хормонални изследвания да види точно какво не е наред и ще ти предпише спрямо това хапченца
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МесечниятЦикъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:10.