IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #111  
Стар 16th May 2010, 16:41
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Какъв е риска от ново изкривяване на зъбите след махане на брекетите ? И свързано ли е това с възрастта ?
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #112  
Стар 19th May 2010, 18:26
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не е свързано с възрастта,а добрите ортодонти ще направят така,че да няма рецидив и да се окажеш отново с криви зъби
Иначе постановката е такава,че ако лечението ти е една година,ще носиш ретайнер(една малка шина) докато спиш поне две години след края на лечението.Тя ще пречи на зъбите да върнат "оригиналната" си позиция
Отговори с цитат
  #113  
Стар 22nd May 2010, 22:41
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Брекетите могат ли да променят типа захапка или само подреждат зъбките ?
Моя позната има ръбцова захапка , дали има надежда да се прибере малко долната челюст с брекети ?
Отговори с цитат
  #114  
Стар 23rd May 2010, 01:25
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Могат да променят всичко,стига тоя дето ги командва да знае как
Нека отиде на консултация с ортодонт въпросната позната,не боли чак толкова
Отговори с цитат
  #115  
Стар 25th May 2010, 04:49
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Може ли да ми дадеш съвет за ортодонти , които според теб работят добре ? На лични .
Отговори с цитат
  #116  
Стар 9th June 2010, 16:53
raliza raliza не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Може ли да ми дадеш съвет за ортодонти , които според теб работят добре ? На лични .
Ако става въпрос за Пловдив чувала съм хубави отзиви за др.Джуркова, др. Маневска,др. Горялов. За лингвални знам от една моя приятелка ,че др. Маневска поставя такива брекети. -www.dentalesthetic.biz
Отговори с цитат
  #117  
Стар 9th September 2010, 11:20
Didi_bogi Didi_bogi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Лингвиалните брекети са за съвсем леки корекции. Неможе единият ви зъб да е половин см напред а другият до него пък да е половин см назад. Защото няма да влезе. За тези по сериозни деформации пък има други брекети. Сега вече има различни - разноцветни, вътрешни, външни, керамични. Керамичните са безцветни уж да не се виждат но повярвайте ми няма смисъл. Първото което е са два пъти по-скъпи. Второ пак се виждат телта не е безцветна. И трето носят се два пъти повече от обикновените. Аз лично бях с обикновени . Правих си ги в Русе излязоха ми 2 000 лв но не съжелявам. Сега си имам чудесна усмивка
__________________
Ако не си част от решението - бъди част от проблема
Отговори с цитат
  #118  
Стар 28th January 2012, 13:28
beckche beckche не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте, явно темата е позабравена, но реших да споделя мнение и опит след като вече свалих брекетите.
Носих и лингвални и външни (естетични) брекети.
Лигвалните брекети ми изправяха зъбките по-бавно и не постигнаха желания резултат, докато външните изправиха зъбките по-бързо, а и резултата ми харесваше повече.
Може би единственото "предимство" на лингвалните брекети беше, че не се виждат. За мен лингвалните само прикриват реалността, че имаш брекети - повече се притеснявах с тях, защото не исках никой да ми ги види.
Много по-добре се чувствах с външните брекети, свикнах много бързо, а в последствие станах по-уверен и това, че съм с брекети спря да ме притеснява!!!!!! (като се има на впредвид, че ги сложих на 18год., много се притеснявах от това, че някой ще ме види с брекети, а още повече ме беше "страх" да се целувам с момиче :Д С външните със сигурност ми дойде повече самочувствие пред хората (и с момичетата - гарантирам! . Това, че ти се изправят зъбките, и че имаш отношение към проблема те прави по-уверен и хората го забелязват !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Носете си апаратчетата след като си свалите брекетите, ако искате да ви остане резултата!!! (това го казвам, за да си го понабия в главата и аз :Д )
И най-накрая и най-важното ----- всичко изисква много търпение и желание, за това просто не го мислете от страна "ама сега много ще ги нося", "ще ме гледат хората", "ще ме е срам"........... и още куп такива неща, аз също съм ги мислил. -------- Ако имате парите и ИСТИНСКОТО ЖЕЛАНИЕ да ви е по-хубава усмивката НЕ ГО МИСЛЕТЕ, А СЛАГАЙТЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Всичките години и предпядствия си нямате и на идея колко много си струват, даже още преди да сте ги свалили! Ще разберете, че това да имаш брекети и да ти се виждат е нищо пред промяната в усмивката, която води и до промяна на живота ))) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Това е лично мое мнение, като се постарах да съм обективен и да кажа най-важните неща за мен. Надявам се да съм бил полезен в избора на някои ( =
Отговори с цитат
  #119  
Стар 28th January 2012, 19:32
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
Thumbs up

Saglasen! Motivacia I tarpenie!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #120  
Стар 17th February 2012, 21:29
Himalaya Himalaya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 1
Smile

Здравейте на всички!
Аз съм нова тук.
Нова съм и в идеята да си сложа брекети.
Благоадря за инфото,което споделяте.
Определено е много полезно.


beckche,ако нямаш нищо против прати ми скайпа си като лично съобщение.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лингвалнибрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:50.