IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd May 2005, 00:28
нов
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Късогледството

Здр! Въпроса ми е относно късогледството. Можете ли да ми кажете дали има някакъв начин да си махна очилата. Чух от някъде, че имало упражнения за трениране на очите, кажете има ли човек към който да се обърна относно това. На 16 съм и деоптера ми е 3,25.
Айде чао!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd May 2005, 10:22
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

4estno da ti kaja mislq 4e nai oda4niq variant sa si le6tite
na men sa6to mi se nalaga da nosq o4ila no samo 0,5
4uvala sam za nqkakvi specialni kapki koito pomagali,no ne sam mn zapoznata
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th February 2014, 12:27
MiraMar MiraMar не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 31
По подразбиране

Лещите са добър заместител на очилата - аз от години ги ползвам.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th February 2014, 14:15
Ivett Ivett не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 4
По подразбиране

Привет!
В природо-лечителските сайтове има доста информация по темата, както и съвети от небезизвестния в тази област Норбеков, според когото "очилата развалят зрението".
"Не ви трябват очила, трябват ви упражнения за очите. Ако сложите очила зрението ви ще се влошава, понеже очите спират да се упражняват."
За добро зрение също така се препоръчва приемът на определени вещества.
Сред най-важните таблетки за здрави очи спадат:
*Хранителна добавка с лутеин
*Капсули с Q-10
* Капсули с Бета-каротен (известен още като провитамин А)
* Таблетки с цинк и витамин С

Пак в интернет можеш да намериш подробни инструкции как да упражняваш очите си, включително и youtube клипчета, например "Подобрението на виждането по метода на централната фиксация" и др.подобни.
Въпреки всичко не съм сигурна доколко всички тези мерки не са с превантивен характер, а твоят диоптър не е особено малък. Така че най-добре е да не оставяш събитията съвсем по течението, а да се посъветваш с офтамолог, който също би могъл да те насочи какво допълнително можеш да правиш за укрепване на очите ти. Доста полезен списък по направления и градове можеш да откриеш тук:
най-добрите лекари в България
Успех с конвенционалните и алтернативни методи, дано скоро настъпи известно подобрение!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th April 2014, 13:55
atreides atreides не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivett Виж мнението
Привет!
В природо-лечителските сайтове има доста информация по темата, както и съвети от небезизвестния в тази област Норбеков, според когото "очилата развалят зрението".
"Не ви трябват очила, трябват ви упражнения за очите. Ако сложите очила зрението ви ще се влошава, понеже очите спират да се упражняват."
За добро зрение също така се препоръчва приемът на определени вещества.
Сред най-важните таблетки за здрави очи спадат:
*Хранителна добавка с лутеин
*Капсули с Q-10
* Капсули с Бета-каротен (известен още като провитамин А)
* Таблетки с цинк и витамин С

Пак в интернет можеш да намериш подробни инструкции как да упражняваш очите си, включително и youtube клипчета, например "Подобрението на виждането по метода на централната фиксация" и др.подобни.
Въпреки всичко не съм сигурна доколко всички тези мерки не са с превантивен характер, а твоят диоптър не е особено малък. Така че най-добре е да не оставяш събитията съвсем по течението, а да се посъветваш с офтамолог, който също би могъл да те насочи какво допълнително можеш да правиш за укрепване на очите ти. Доста полезен списък по направления и градове можеш да откриеш тук:
най-добрите лекари в България
Успех с конвенционалните и алтернативни методи, дано скоро настъпи известно подобрение!
И на мен това са ми обяснявали за очилата, че като сложиш очила, е много вероятно диоптърът да се покачи още. Моя приятелка си беше направила интервенция с лазер и се спаси от очилата, но за 16-годишен мисля, че е малко рано за подобно нещо, тъй като не е завършил растежът.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th April 2014, 14:22
Аватара на pepi_simeonova
pepi_simeonova pepi_simeonova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 86
По подразбиране

И аз съм с 0,7, но ми казаха, че няма да се развие повече. + кокоша слепота.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Късогледството
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:49.