IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 5th June 2007, 17:18
Hay4eto Hay4eto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 2
По подразбиране

пппп
__________________
Don't cry smile out of spite the stupid people!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 5th June 2007, 17:31
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Hay4e, Виж си личните.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 11th August 2007, 12:45
malkoto malkoto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 32
По подразбиране Re: Toxic Shock Syndrome (TSS)

Цитирай:
Първоначално написано от Bionxx
Здравейте момичета,

Аз съм лекар и бих искал да Ви кажа за някои неблагопритяни последици, които би могъл да предизвика един тампон! Става на въпрос за токсичния шок синдром, познат като TSS в англо-саксонската литература. Това е едно много нетипично, застрашаващо живота състояние, което се индуцира от отровни, произведени от бактерии субстанции ( токсини ) , попаднали в кръвния ток. Може да се причини от Staphylococcus Aureus, някои видове стрептококи - STSS и т.н.
Основен механизъм за предизвикване на това състояние е използването на суперабсорбционни тампони при менструация!!! Както сами се досещате тези бактерии са част от нормалната човешка флора, тоест ги има в милиони около половите органи при жените, респективно и мъжете, независимо от редовната хигиена! В едно състояние каквото е менструацията, голяма част от кръвоносните съдове на ендометриума ( най-вътрешния слой на матката ) са разкъсани!!! Слагайки тампон, част от тези бактерии могат да попаднат в него и да започнат своя цикъл на размножаване!!! Така се отделят и тези токсини, които навлизат в разранените съдове и предизвикват токсичния шок синдром!

Честотата му е изкючително малка - 7 на 100 000 момичета заболяват! Годишно в САЩ около - 5000, 5% от тях имат летален край!

Симптомите са следните : започва спонтанно с висока температура (38.9°C , може и по-висока); повръщане и водниста диария; силно главоболие; появяват се обриви подобни като след слънчево изгаряне; болки в мускулите и гърлото също са възможни, затова често и не се поставя точна диагноза и се изпускат пациентки!
След тези симптоми момичетата изпадат в септичен шок и прогнозата става все по-лоша!

Тъй че, внимавайте, тампоните не са никак безобидни! По-комфортни - вероятно да!

P.S. Между другото, във всяка една листовка и на O.B., както и на Tampax предупреждават за това опасно състояние!!! Четете ги преди употреба, затова са измислени!
Чувала съм за този шок,но той не се ли предизвиква,ако спиш с тампон?Аз така знам,за това избягам да спя с тампони.....
Отговори с цитат
  #54  
Стар 11th August 2007, 13:21
WILD_GIRL WILD_GIRL не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 3
По подразбиране

аз мисля 4е трябва да се ползват само в караен слу4аи
Отговори с цитат
  #55  
Стар 22nd August 2007, 18:16
MissEnigma MissEnigma не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Ааааа,аз съм с 2 ръце за тампоните!!! Много по-чиста и по-добре се чувствам. А аз доколкото знам за СТШ,то или го получаваш,или не... в смисъл няма някаква зависимост:ама ако спиш с него,ама ако се къпеш с него бля бля.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 22nd August 2007, 18:20
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Да спиш с тампона и да се къпиш с него нямат общо с токсичния шок, а с личната хигиена- не се спи с тампон, защото това е мръсна кръв, могат да се развият най- различни микроорганизми за тези около 8 часа с един тампон, да получиш инфекция и т.н. А за къпането мисля, че е безсмислено въобще да обяснявам- просто къпането на интимните части се обезсмисля, ако си се запушила с тампон
Отговори с цитат
  #57  
Стар 23rd August 2007, 04:47
exxe exxe не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 78
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
А за къпането мисля, че е безсмислено въобще да обяснявам- просто къпането на интимните части се обезсмисля, ако си се запушила с тампон
Би ли пояснила, какво имаш предвид?
Отговори с цитат
  #58  
Стар 25th August 2007, 11:43
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И аз съм с две ръце за тампоните Много по-чисто и хигиенично е.Много ясно,че трябва да се сменя редовно.Ама чак пък да не спиш с тамппон
Отговори с цитат
  #59  
Стар 25th August 2007, 19:03
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Ама чак пък да не спиш с тамппон
Ами разбира се, освен ако не спиш по 4-5 часа
До 6-тия час максимум трябва да смениш тампона, дори да не ти тече обилно. Иначе рискуваш да си докараш някоя инфекция
Отговори с цитат
  #60  
Стар 25th August 2007, 19:05
Ани Ани не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 242
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Ама чак пък да не спиш с тамппон
Ами разбира се, освен ако не спиш по 4-5 часа
До 6-тия час максимум трябва да смениш тампона, дори да не ти тече обилно. Иначе рискуваш да си докараш някоя инфекция
много интересно как за 15 години не си докарах никаква инфекция като сутрин си слагам един тампон и го махам чак вечерта
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Затампоните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:51.