IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 25th August 2007, 20:13
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Ани, това сериозно ли го каза, изкарваш от сутрин до вечер с един тампон...?!
Нали знаеш колко е опасно, нехигиенично и неразумно?
Отговори с цитат
  #62  
Стар 25th August 2007, 21:50
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

мисля, че все пак зависи какъв е тампона. по-малките се сменят по-начесто, ето част от листовката на o.b. Pro Comfort :

През първите дни на цикъла може да ти се наложи да сменяш тампона средно на 3-6 часа. Към края на цикъла ....(тук изброяват разновидностите на тампоните o.b. ) би трябвало да са ти достатъчни и най-вероятно ще се налага да ги сменяш на 6-8 часа.

все пак при всяка жена е различно течението. не е препоръчително да се държат дълго, защото е неприятно, но зависи и от момента на цикъла..
Отговори с цитат
  #63  
Стар 26th August 2007, 20:57
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Да,да,за толкова години и на мен нищо не ми е станало,като спя с тампон Е,дали 6 или 8 часа стоиш с него не е кой знае каква разлика
Отговори с цитат
  #64  
Стар 27th August 2007, 07:27
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Да,да,за толкова години и на мен нищо не ми е станало,като спя с тампон Е,дали 6 или 8 часа стоиш с него не е кой знае каква разлика
Бабри 2 часа как да не е разлика.

Аз също като някой момичета изказали мнение по горе , мисля че тампоните са много удобни, комфортни, но ги използвам в краен случай за не повече от 2-3 часа , и то в последните дни.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 27th August 2007, 10:01
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Момичета, разбирам ви добре за това, че не сте имали проблеми с тампоните. Аз също не съм, и също ги намирам за изключително удобни.
Но изказвания в стил "аз толкова години пресичам на червено, пък още не ме е блъснала кола" не са в тон с темата на форума! Нека се стараем да бъдем полезни, като внимаваме как могат да се изтълкуват думите ни.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 27th August 2007, 12:30
Дидичка Дидичка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 93
По подразбиране

И на мен първите няколко пъти ми беше некомфортно с тампоните(ходех като патка)след това се научих да ги слагам както трябва и съм нямала проблем.
А съм много против влизането в море с тампон,страхотни инфекции могат да се докарат когато си направите компрес от мръсна солена вода!
Отговори с цитат
  #67  
Стар 4th September 2007, 15:31
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

Имам въпрос - ЗАЩО спряха от производство тампоните с апликатор Tampax Или поне така ми обясниха,че вече ги нямало на българския пазар....ЗАЩО като точно апликаторът върши идеална работа от хигиенична гледна точка,вместо да си бъркаш с пръсти,за да наместваш самия тампон,когато се намираш някъде,където ти е невъзможно да почистиш ръцете и пръстите си до степента,позволяваща ти да извършваш "манипулацията " без да се притесняваш,че ще имаш после инфекция Аз лично на тях гласувах най-голямо доверие и си ги ползвах най-редовно.
Вие знаете ли за други тампони с апликатор,които още не са изчезнали от българския пазар?
Отговори с цитат
  #68  
Стар 4th September 2007, 21:41
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

tina, има все още Тампакс с апликатор! Не знам обаче ти кои си ползвала, защото наистина в БГ има само 1 вид - с картонен апликатор. В САЩ продават супер удобни тампони с пластмасов апликатор, казват се Тампакс Пърлс (Tampax Pearls), но тук не съм виждала за съжаление. Тези, които продават, с картонения апликатор, дори ми се струват по-неудобни от тампоните без апликатор
Провери в Пикадили или аптеки Ремедиум, аз оттам си купувам. Успех!
Отговори с цитат
  #69  
Стар 6th September 2007, 14:26
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

petyaaaa,аз използвах точно тези с пласмасовия апликатор.След като за около 2 месеца не използвах тампони,в един момент реших че ще ми потрябват отново и ги нямаше никъде и в една аптека ми предложиха някакви с картонен апликатор,но в момента не се сещам точно на коя фирма са.Купих ги и наистина в началото беше супер трудно да се свикне с измъкването на картона,но......върши работа.Обаче излизат по-скъпо от онези,за които попитах ->Tampax,с пласмасовия апликатор.Ще те послушам и ще потърся в Пикадили или в тези аптеки Ремедиум(въпреки,че тях не ги знам точно къде са ).
Отговори с цитат
  #70  
Стар 7th September 2007, 08:55
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Тина, ако си в София, Ремедиум има на Графа и на Шишман на ъгъла с Иван Вазов.

В другите градове все още няма, ако може да се вярва на сайта им.

Така и не се научих да слагам Тампакс...
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Затампоните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:49.