IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th February 2007, 19:31
just_me just_me не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4
По подразбиране Акне и петна от акне

Здравейте, първо искам да се извиня, защото знам, че сигурно ще се повторя с някоя тема, но аз търсих в форума и разбрах, че против пъпки е добър крема Зинерит (ако се пише така), но не разбрах помага ли за петната от пъпките. Аз съм на 18 години, скоро ще имам бал и искам да изчистя лицето си, поне доколкото е възможно, и ще ви бъда много благодарна, ако ми дадете съвет за крем (и горе-долу на каква цена е), който помага за акне и петна от акне.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th February 2007, 22:55
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

първо кажи в момента имаш ли пъпки, какви са (големи и подкожни, ситни като обрив, черни точки, хормонални...) и петната от акне всъщност белези ли са или какво? според мен е най-добре (тъй като имаш още време до бала) моментално да отидеш на козметик, а може би най-добре преди това на дерматолог и да започваш от сега лечение. все пак самолечението, имам предвид купуването на стотици мазила, защото този или онзи ти е казал, че на него му действа добре никак не значи, че е подходящо за твоя случай и че ще даде резултат. понякога даже стават големи проблеми от малки притеснения
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th February 2007, 10:29
svetlomira_d svetlomira_d не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Пловдив
Мнения: 6
По подразбиране

Здравей, със сигурност мога да ти кажа , че Зинерита не помага за белези, а за предотвратяване и изгаряне на пъпките!Много е силен и изсушава кожата адски много!
При всичко полвения отиди на дерматолог , защото всяка кожа си е индивидуална и се нуждае от различно лечение!
Успех! :P
__________________
kolkoto pove4e, tolkova pove4e!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th February 2007, 12:37
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

И аз като другите момичета те съветвам да отидеш на дерматолог, но ако пъпките са ти големи и подкожни първо се обърни към гинеколог. Възможно е да имаш хормонални проблеми и дерматолога нищо няма да може да направи преди да си направиш изследвания на хормоните. Не мажи нищо без предписание!
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th February 2007, 15:34
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от natalei
И аз като другите момичета те съветвам да отидеш на дерматолог, но ако пъпките са ти големи и подкожни първо се обърни към гинеколог. Възможно е да имаш хормонални проблеми и дерматолога нищо няма да може да направи преди да си направиш изследвания на хормоните. Не мажи нищо без предписание!
ходила съм на дерматолог точно по този проблем , НИКОЙ не ме е пращал на изследвания хормони. Те си знаят некви заучени общи неща ...1вия професор ми би инжекции с екстракт от алое вера, и се мажех с едни негови приготвени илачи,- м/у другото от неговото лечение съм видяла най голям ефект.но другите докторки...... продължават да изписват антибиотици.... и като им кажа че те ми създават проблеми и не желая да ги пия почват да се цупят. Едната лекарка ( беше възрастна ) ми изписа програма - 40 дена доксициклин мисля че беше , в определени дози всеки ден
- това съм аз след като ми прочете рецептата следващата дерматоложка ми изписа Далацин-пак за пиене и зинерит. Далацина бил антибиотик също не не създавал проблеми бил лек.... Но не на същото мнение беше гинеколожката ми ( относно далацина че е лек и няма да ми създаде проблеми )Скинорен съм ползвала също, има ефект докато се ползва 4 месеца. Но трябва да не е лятото защото има излющващ ефект, и по време на ползването му, трябва да се ползва слънцезащитен крем
Някой да препоръча , или поне насочи към специалист доктор дерматолог, който взема проблема насериозно и не изписва антибиотици и хормони без изследвания. много ще съм благодарствена. Или някаква терапия с някакъв апарат, чувала съм че има такива. В който и БГ град да става дума...
P.S. да споделя м/у другото , че по времето което пих противозачатъчни кожата ми страшно се изчисти
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th February 2007, 16:56
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Celine, не знам на какви докторки си попадала, но са за убиване. Ще ти дам телефона и името на докторката, която мен ме оправи без антибиотици, наистина те приема на сериозно и е много внимателна. Нямам го в момента, като се прибера в къщи ще го потърся, дано го намеря, защото беше много отдавна. За всеки случай и за свое успокоение си пусни едно изследване на хормоните. Като ходих последния път ми каза, че трябва да се намери първопричината на проблема преди да се предприемат някакви мерки и съм абсолютно съгласна. Аз бях много зле, направо ме беше срам да се покажа навън, сега няма и помен от пъпките.
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th February 2007, 17:02
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Здравейте,

и аз имах проблеми с акне, беше ужасно, защото беше освен по лицето предимно по гърба и деколтето. След множество ходения при дерматолог, и хиляди изпробвани мазила, той ме изпрати на гинеколог, които да ми направи хормонални изследвания. Гинеколога ми направи пълни кръвни изследвания и установи че имам прекалено много от някои се хормон (не помня вече кой). Направи кратка хормонална терапия, и отделно към това ми изписа т.н. кожна таблетка. Това са противизачатъчни, които освен това изчистват кожата. Таблетките бяха много силни, имаха и странични ефекти, като напр. имах болки в гърдите, затова ги взимах само 6 месеца. Но след 6 месеца се оправих, всичко се изчисти, отдавна нямам нито пъпки, нито петна. Така че моя съвет е отиди при специалист! Само той може да ти помогне в дълготраен план!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th February 2007, 18:11
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от natalei
Celine, не знам на какви докторки си попадала, но са за убиване. Ще ти дам телефона и името на докторката, която мен ме оправи без антибиотици, наистина те приема на сериозно и е много внимателна. Нямам го в момента, като се прибера в къщи ще го потърся, дано го намеря, защото беше много отдавна. За всеки случай и за свое успокоение си пусни едно изследване на хормоните. Като ходих последния път ми каза, че трябва да се намери първопричината на проблема преди да се предприемат някакви мерки и съм абсолютно съгласна. Аз бях много зле, направо ме беше срам да се покажа навън, сега няма и помен от пъпките.
ами такива.... дето квот научат през годините в МУ , и спират да се усъвършенстват май
аз ще пусна изследвания на хормони, но нали доктор трябва да ми каже точно какви, иначе в лабораторията ще ми пуснат всички и 3890478237 лв. сметка. ( не че съм за парите като се касае здравето ми , но някой от тези хормони доста струват изследванията )
давай Натали, Име даже, само става и къде е работила , ще я издиря къде в София ли , аз съм през седмица две съм в командировки- Варна, София Пловдив. Абе и другаде да е ще намеря работа и повод да попътувам.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th February 2007, 18:43
just_me just_me не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4
По подразбиране

много ви благодаря за съветите ще го имам предвид в бъдеще
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th February 2007, 20:14
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Вижте тук: Лазерно Лечение на Акне с iClear XL от CureLight http://www.vita.bg/zab.php?zab=144&k=41 Звучи доста добре, моля ако някой си е правил такива процедури да пише дали е доволен
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Акнепетнаотакне
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:27.