IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1911  
Стар 8th May 2011, 15:26
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

а проблем ли е ако си в цикъл да ги направиш?
  #1912  
Стар 8th May 2011, 15:37
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Не, за изследванията не е проблем. За операцията обаче не е желателно да си в цикъл. Те предупреждават.
  #1913  
Стар 9th May 2011, 12:50
Аватара на tinata
tinata tinata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 46
По подразбиране

Аз пак се явявам с поредното питане.....
В основата си под гърдата импланта на допир си стои доста твърд и "непоклатим". Така ли си остава или и там трябва да омекне? Иначе от страни и в горната си част е мек, но долу...
  #1914  
Стар 9th May 2011, 14:38
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от infinity* Виж мнението
Преди операция задължително се правят следните изследвания:
1.КРЪВНИ
ПКК ; СУЕ ; Диф. броене : Общ белтък ; Глюкоза ; Креатинин ;Урея ; Общ билирубин ; ASAT ; ALAT ;Калий ;Натрий ;ПВ и INR ; HBsAg ;Anti-HBc-IgM ; Anti-HCV ;Anti-HIV 1/2 ;Сифилис : Кръвна група и Rh
2.Ехография
и мамография (за жени над 35г.)
3.Консултация с интернист и ЕКГ
Желателно е да не си в цикъл. Не трябва да приемаш аспирин 2 седмици преди деня на операцията. В последната седмица е желателно да не приемаш алкохол. Ако взимаш някакви контрацептиви трябва да предупредиш. Не се приема храна и течности поне 4 часа преди самата операция.
Това казаха на мен.
Всички кръвни изследвания могат да се направят в избрана от теб лаборатория, но хирурзите имат изисквания обикновено. В частните клиники предлагат възможността да ти направят изследванията директно там , около 5 дни преди операцията. Насочват те и към мамолог.
на всички момичета ли са им казали такива да направят?

Последно редактирано от Rumenova : 9th May 2011 на 14:46
  #1915  
Стар 9th May 2011, 15:49
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
на всички момичета ли са им казали такива да направят?
Всеки доктор има свои изисквания.
Тепавичарова иска и снимка на бял дроб и сърце.

....а Енчев, не знам дали пита за името на пациентите дори
__________________

Умният сам си създава щастие !
  #1916  
Стар 9th May 2011, 15:59
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tinata Виж мнението
Аз пак се явявам с поредното питане.....
В основата си под гърдата импланта на допир си стои доста твърд и "непоклатим". Така ли си остава или и там трябва да омекне? Иначе от страни и в горната си част е мек, но долу...
При мен омекна и почти не се прави разлика. Но докторицата ни предупреди, че точно там ще се напипва импланта. Но при едни повече, при други - по-малко. Зависи от жлезата, кожата...Но в началото и при мен доста се усещаше.
__________________
Ordnung muss sein!
  #1917  
Стар 10th May 2011, 20:22
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

момичета, ако стартовата проекция на гърдата е 4 см и се сложи подмускулно гръгъл имплант с проекция 4 см колко см би трябвало да е крайния резултат? това не е задача по математика, по -скоро искам да си представя какво е 4 см проекция на имплант
  #1918  
Стар 11th May 2011, 23:35
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Тъй като, гърдата собствената се разпъва върху импланта проекцията след това няма да е 8 определено, може би 5.. всичко зависи от собствената жлеза, а и не само от проекцията на импланта, но и от ширина и височина, това ще определи разпределението на тъканите, както и тяхното състояние, т.е. птоза също би оказала влияние. При мен проекцията на импланта е 5.1 и няма как да се премеря, но едва ли е повече от сантиметър разликата.
__________________
335 сс подмускулно
  #1919  
Стар 12th May 2011, 09:56
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Ехо момичета, вече съм една от вас! Горда собственичка на 375сс Allergan Natrelle INSPIRA TSM-Medium. Операцията ми беше на 10.05.11. Оперира ме д-р Стоянов. Не ме боли, има само леко напрежение и малък отток.Лентата ми я махнаха преди да напусна клиниката и сега съм със спортен сутиен. Искам да попитам нещо обаче. Можете ли да ми кажете, нормално ли е имплантите да изглеждат малко по-нагоре разположени. Предполагам че е от това че мускула ги избутва,но...ако някой може да ми каже кога и дали ще се поотпуснат малко надолу, ще съм много благодарна. Не че няма да питам другата седмица на прегледа,но до тогава...
  #1920  
Стар 12th May 2011, 10:05
qna_T qna_T не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 141
По подразбиране

Честито, пожелавам ти много щастие и одовлетвореност от новите придобивки.
И мен ме вълнуват същите въпроси, тъй като и аз съм съвсем скорошна. Доколкото разбрах ще слизат и ще се наместват около 1 месец.
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:38.