IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 6th September 2009, 06:19
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Ани, на мен при второто раждане в МА (Майчин дом) преди 18 г. ми се паднаха страхотни акушерки и много точно ме упътваха за дишането по време на раждане - кога дълбоко, кога бързо, кога да напъвам и т.н. и никак не ме бе боляло. Все пак да уточня, че предното ми раждане беше 2.5 г преди това, а това има голямо значение, тялото "помни".

Има един смешен трик по време на нормалното раждане: по време на разкритието разтриване на корема с ръце - кръгови движения в горната част на корема, не особено силни - т.е. не чак да боли. Това помага на бебето да се спуска надолу, а на мама - да не я боли чак толкова (Асет сега ще каже, че така израждат животните ). При мен този масаж доста помогна.
Отговори с цитат
  #242  
Стар 6th September 2009, 08:02
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Много ми се иска при следващо раждане да знам какво правя (теоритиччно) и да успея да го приложа на практика
Отговори с цитат
  #243  
Стар 6th September 2009, 11:26
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ани, аз на теория имам точен план за всичко (ако протече нормално де) и знам точно какво да правя, дори за неасистирано раждане съм се подготвила на теория сега остава да видим на практика дали ще стане тъй
Отговори с цитат
  #244  
Стар 6th September 2009, 12:32
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Apo, хубаво е да си подготвена! Аз много се учудих на това, което се случваше на съседното до мен легло, а после се оказа, че е съвсем нормално и се случи и с мен (мислех си "ей, добре, че си плащам, че виж как мъчат тези, дето не плащат :P ). То било някакво "туширане" - наместват главата на бебето на изхода :P
Напъвах яко докато вече не можех, а доктора скачаше върху корема ми. После от всичко най-много ме боляха ребрата :P
Отговори с цитат
  #245  
Стар 6th September 2009, 13:48
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ох, това със скачането на корема.... мисля, че ако някой дори и само опита, моя мъж ще му избие зъбите.... когато се е раждал синът му, ей тъй са скачали на корема на бившата му жена и той е решил, че това е била причината за някои усложнения... което мен ме съмнява, ама от сега им се точи как ще хвърчат зъби, ако някой реши да скача
Отговори с цитат
  #246  
Стар 13th September 2009, 11:18
mi6i_ss mi6i_ss не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 5
По подразбиране

Аз се ужасявах от мислълта за естествено раждане. Родих със секцио по мое желание, не съжалявам нито за миг. Спомена ми е /с пълна упойка бях/ че като се събудих видях едно мъниче в зелена пижамка От белега са ми останали 2-3см. Болки имаше няколкото дни които бях в болницата, ама те се преживяват и се забравят. Възстанових се в рамките на месец, всъщност аз нямах никакви поржения от бременноста
Леко раждане и успех на всички, на които предстои
Отговори с цитат
  #247  
Стар 13th September 2009, 15:48
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

От секциото най-много ме плаши кога ще мога да започна пак да спортувам и най-вече да тренирам корем
Отговори с цитат
  #248  
Стар 13th September 2009, 16:35
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Аз самата съм избрала да раждам оперативно.Преди две години ми правиха аналогична операция - след 3 дни ме изписаха, на десетия ден се бях върнала на работа, а от белега и помен няма към ден днешен Предвид всички гадости които съм изслушала от моите дружки за естествените им раждания - ммм не благодаря Така или иначе и при двата вариянта изживяването няма да е никак приятно (за разлика от резултата), та мисля да мине бързо и безболезнено, до колкото е възможно разбира се Аник , аз започнах да бягам на 25 ден сле операцията-разбира се умерено, а след раждане предвид 40 дни прибиране на матката...
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #249  
Стар 13th September 2009, 16:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
От секциото най-много ме плаши кога ще мога да започна пак да спортувам и най-вече да тренирам корем
Един месец пазене въобще от двигане на тежко, след това още два месеца пазене от сериозни натоварвания, общо взето след около 3 месеца можеш да започнеш коремни тренировки
Отговори с цитат
  #250  
Стар 13th September 2009, 23:01
Аватара на serios girl
serios girl serios girl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 65
По подразбиране

И аз тръгнах много спокойна да раждам с контракции на 5 мин. и пълна глава с идеи как ще родя "естествено"
Само дето никой не го интересува какво мислиш, искаш, дори и да си платил.
Вързаха ме с 2 колана за измерване на тонове и контракции и до там беше с идеите.
Пораждах "нормално" известно време и се стигна до секцио по спешност.

Сега се шегувам, че съм родила дъщеря ми 2 пъти

Като цяло, на тези, които се колебаят между нормално раждане и секцио, мога да ги уверя, като преживяла и двете, че възстановяването (психическото и физическото) след секцио е трудно и болезнено и съвсем не е като да ти извадят бебето и толкова.
__________________
Обяви
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Раждането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:55.