IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st October 2006, 20:31
partalinaa partalinaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 253
По подразбиране ЗА И ПРОТИВ -СВАTБАТА !

Аз съм на 30 ! Ако преди 5-6 години ме беше попитал някой-Искаш ли да си булка,щях да кажа ДА ! Но,сега като вече има за кой и дори става на въпрос вече за свадба нямам желание.Не обичам да съм център на внимание,притеснява ме самото празненство`ГОРЧИВО` `АЙДЕ КУМЕ``БЯЛАТА РОКЛЯ` и всичките му там подробности. Вие на какво мнение сте ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st October 2006, 20:57
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз съм в абсолютно същата ситуация.Ние с моя мъж сме заедно без подпис и на мен лично ми е много добре така.Мен не ме е страх от празненството и целия цирк,по-скоро ме е страх да не стане така,че един от нас да се промени и....знам ли....станах свидетел на няколко такива случая.Вече съм го писала някъде,но ще го напиша и тук-един подпис не прави отношенията.Ако ще се жените,направете го,защото го искате,не защото така е прието.Аз (поне за сега),мисля да се въздържа от удоволствието да съм булка.
А ако целия цирк около сватбата те притеснява,защо просто не го направите в по-тесен кръг
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st October 2006, 21:04
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Цял живот съм била против сватбата и не вярвам да се появи нещо което да ме привлече към този ритуал.Не ме притеснява подписа според мен с него или без е все тая.Обаче ритуала направо си ме депресира-мъкненето в гадните ритуални зали, присъствието на някакви роднини които едвам или въобще не познаваш разни лели и баби задължителните поне две хора(ми не ме кефят хич)а крясъците-Айде куме и Горчиво направо ме довършват
С моя човек съм вече 11год. и си живеем като семейство, всъщност той е моето семейство и нямам нужда от тая дъндания за да си скрепим отношенията.Ако обаче еднин ден имаме възможност да заминем някъде на някой екзотичен остров няма да имам нищо против да сключиме брак по някакъв тамошен ритуал и да си бъдем само двамата наблюдавайки залеза примерно
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st October 2006, 21:14
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Лелей колко съмишленички
Чак се чудя защо мъжете са на мнение, че всички жени мечтаят да са булки.

За мен подписа също нищо не значи. Но и не ме притеснява да декларирам пред властите, че това е моят мъж. Обаче ако може в много тесен кръг Т.е, аз, той и двама свидетели.
Направо не мога да си помисля за останалите неприятни (за мен) процедури -
Цитирай:
мъкненето в гадните ритуални зали, присъствието на някакви роднини които едвам или въобще не познаваш Confusedразни лели и баби Confusedзадължителните поне две хора(ми не ме кефят хич)а крясъците-Айде куме и Горчиво направо ме довършват
Може на другите да им харесва, всеки си има право да си празнува както намери за добре, просто това не е МОЯТ ден и ще го направи неприятен, вместо незабравим.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st October 2006, 21:14
Zara_ Zara_ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: London
Мнения: 89
Изпратете съобщение чрез ICQ до Zara_
По подразбиране Re: ЗА И ПРОТИВ -СВАДБАТА !

Здравей Парталинаа! Според мен, ако не се чувстваш комфортно с мисълта за сватба и всичко около нея,не я прави.Мисля,че сватбата е красиво събитие,което ще ти остави приятен спомен, а и най-много притеснението ти да се превърне във вълнение,като наближи момента,а и на всички ни е ясно,че булката по принцип е притеснена Засега явно аз съм ЗА сватбата! А и винаги сам си мислила,че ако не заради себе си, то ще се натисна да я направя за родителите си И пак всичко си е до разбиранията на човека...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31st October 2006, 21:23
partalinaa partalinaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 253
По подразбиране

Майка ми и баща ми искат внуче,а родителите на моя човек пък говорят за свадба ,защото трябвало да се направи преди да имаме дете.А неговите родители са с 10-тина години по-млади от мойте. Не мога да угодя на всички\въпреки ,че винаги се опитвам\,но не мисля и че ще ме насилват!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st October 2006, 21:29
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Абе я стига,тоя искал това,оня искал друго....вие какво искате,само това е важно.И определено никой не трябва да те насилва,не си го позволявай.
Те и моите родители(по-точно майка ми) все недоволстват,но това е моят живот и все пак съм достатъчно зряла,за да реша сама какво искам.А това,че сватбата трябва да се направи преди да имате дете е доста голяма отживелица.Нищо не трябва,трябва само да се обичате.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st October 2006, 21:42
Zara_ Zara_ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: London
Мнения: 89
Изпратете съобщение чрез ICQ до Zara_
По подразбиране

Така като гледам ситяцията е сложна..едните искат внъче,другите сватба, ама не е техен избора и така несъзнателно те притискат.Не съм съгласна с това че трябва да се омъжиш преди да имаш дете.Нищо не трябва,ако не искаш,особенно в наше време Това да направиш сватба за родителите си е личен избор,а не да им ъгодиш на прищявката съгласна сам,че неможе с всички да се съобразиш колкото и да се опитваш,винаги има някои недоволен от нещо си там. Въпроса е ТИ какво искаш?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31st October 2006, 21:57
Nikolette Nikolette не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 306
По подразбиране

Аз съм твърдо за сваТбата.
Пише се сватба, а не свадба

Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st October 2006, 22:10
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

То си е така- всеки да прави каквото иска.
Тука обаче друга дилема възниква - какво става, ако двамата сте на различно мнение? Той държи на сватба с всички традиции, а на теб ти се иска самотно подписване на екзотичен остров
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВСВАTБАТА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:01.