IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th March 2007, 12:31
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране Кола на лизинг?

Извинете, че пускам нова тема, ама трябва да купя нова служебна кола на лизинг. Опитвам се да ориентирам из офертите, но все пак ако някой има опит с купуването на лизинг моля да сподели за какво да внимавам!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th March 2007, 12:39
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране Re: Кола на лизинг?

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Извинете, че пускам нова тема, ама трябва да купя нова служебна кола на лизинг. Опитвам се да ориентирам из офертите, но все пак ако някой има опит с купуването на лизинг моля да сподели за какво да внимавам!
ами, каква кола търсиш да купуваш, баничарка, нещо малко, нещо голямо... трбява да знаеш, че колите, които са 6+1 места ползват данъчен кредит при закупуване (ддс-то се връща един вид) не зная с какви пари разполагаш и за това ми е трудно да дам някакъв конкретен съвет, питаш за кола или за лизинг или изобщо за всичко, пиши, материята ми е позната и с каквото мога ще помогна
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th March 2007, 12:41
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Ах много благодаря.
Няма да е баничарка, съвсем нормална, харесвам Тойота Корола например (4 врати задължително). Знам, че за такава не се ползва дан.кредит, но чух за вариант оперативен лизинг.
Парите колкото дойде, на лизинг ще е.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th March 2007, 12:50
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Ах много благодаря.
Няма да е баничарка, съвсем нормална, харесвам Тойота Корола например (4 врати задължително). Знам, че за такава не се ползва дан.кредит, но чух за вариант оперативен лизинг.
Парите колкото дойде, на лизинг ще е.
амии, зависи оперативния лизинг е нещо много специфично, не знам дали са ти казали, но при лизинга след изтичане на лизинговия период колата остава твоя, а при оперативния лизинг тя никога не става твоя, един вид е все едно взимаш рент а кар за 3-4 години и след като изтече договора лизингодателя се оправя с нея, по-големите фирми използват тази услуга, понеже условията са по-изгодни, но ако ще купуваш само 1 кола за малка фирма няма смисъл тойота корола е добър избор, нов модел е, признавам си че само съм я виждал и не съм имал възможност да седна зад волана, така че не мога да дам мнение, но не бързай да купуваш първото което си харесала, виж конкуренцията, ситроен ц4 е по-евтин, форд фокус е по-евтин (според мен най-добрия в класа) опел астра също е по-евтина, но няма избор на модели понеже предстои излизане на реновирана астра

по принцип за лизинг на фирми повечето лизингодатели искат минимум 10% първоначална вноска, към първоначалните пари трябва да сложиш горе-долу 400 лева за аларма (няма къде да идеш, от дилъра ти я слагат) и горе-долу 1600 лева за каско (зависи в коя компания е, всеки лизингодател работи при определени условия, но като цяло е 5.5 процента от застрахователната стойност) 120 лева гражданска отговорност, пакет аптечка и пожарогасител 20 лева, екотакса 97 лева ии.. може би забравям нещо... не знам за колко време ще взимаш лизинга, но най-изгодни и приемливи за малък бизнес са условията за 4 годишния лизинг.. поне за мен, всеки си има съображения разбира се от 1 януари 2007ма година има малки промени в законодателството и е необходимо да се плати ДДС-то веднага щом се сключи сделката за лизинга, така че имаш 2 вариянта, първия е заедно с първоначалната вноска да платиш ДДС-то (20% и така да ти стане на практика 30% първоначалната вноска) или да направиш лизинга с остатъчна стойност от 5 процента, която се плаща като още една допълнителна вноска на края на лизинга и е горе-долу като лихва върху парите, които е дал лизингодателя за ДДС в началото (около 1400 лева е)

от софия ли си?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th March 2007, 12:53
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Мддааа от София.
Ти да не работиш в сферата на колите?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th March 2007, 15:38
Аватара на milen_40
milen_40 milen_40 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 248
По подразбиране

Нещо което трябва да имаш предвид при покупката на кола на оперативен лизинг е колко дълго време смяташ да я караш. Ако смяташ да я караш дълго време,може би обикновенния лизинг е по-добрия вариант за теб. Друго което не споменаваш е дали ще я караш ти тази кола или някой твой служител. Може да обърнеш внимание на Киа Рио и Дачия Логан,Пено също може.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th March 2007, 16:25
Аватара на seadd
seadd seadd не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 404
По подразбиране

Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th March 2007, 16:26
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Аз ще карам. И точно тук идва усложнението- трябва да е автоматик.
Иначе за 4 години.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th March 2007, 17:13
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milen_40
Нещо което трябва да имаш предвид при покупката на кола на оперативен лизинг е колко дълго време смяташ да я караш. Ако смяташ да я караш дълго време,може би обикновенния лизинг е по-добрия вариант за теб. Друго което не споменаваш е дали ще я караш ти тази кола или някой твой служител. Може да обърнеш внимание на Киа Рио и Дачия Логан,Пено също може.
според мен дачия логан не струва, по-добре кола от класа на голф или фокус на 2-3 години от колкото логан дори логан престиж е доста далече от комфорта на по-старите модели от средния клас да не говорим, че тя иска да е автоматик, а това е доста трудно изпълнимо условие от евтините класове (микра автоматик е 29 000 лв. примерно)

има ситроен Ц3 с роботизирана кутия със сух съединител (новата корса също се предлага с такава скоростна кутия, но за българия до колкото знам има една единствена и сигурно ще си остане само тя), но това не е точно автоматик, а и идва скъпичко за този клас кола, имайки предвид характеристиките, качеството на обслужване и на изработка според мен тойотата е добър избор при зададените параметри
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th March 2007, 17:57
vasy_baby vasy_baby не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: София
Мнения: 100
Изпратете съобщение чрез ICQ до vasy_baby
По подразбиране

Моя приятелка си взе тойота автоматик и е много доволна
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Коланализинг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:32.