IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 9th October 2007, 11:46
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Като е предложил много реформи министърът според вас, вие запознати ли сте за какво точно става въпрос? Знаете ли, че някои от реформите му са меко казано глупави и несъобразени със ситуацията в образователната система? Това, че се показва по телевизията и се бие в гърдите, че е свършил много работа, нищо не означава. Само който е в системата на образованието знае колко му струват реформите на г-н министъра. И определено той не е най-добрият просветен министър в последните години, не се заблуждавайте от медийното му представяне.
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #22  
Стар 9th October 2007, 11:50
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chick
Като е предложил много реформи министърът според вас, вие запознати ли сте за какво точно става въпрос? Знаете ли, че някои от реформите му са меко казано глупави и несъобразени със ситуацията в образователната система? Това, че се показва по телевизията и се бие в гърдите, че е свършил много работа, нищо не означава. Само който е в системата на образованието знае колко му струват реформите на г-н министъра. И определено той не е най-добрият просветен министър в последните години, не се заблуждавайте от медийното му представяне.
добре тогава. разкажи ми по конкретно за глупавите и несъобразени реформи? искам да знам. може и да си променя мнението след като разбера за какво става въпрос.
извинявай за въпроса, но ти в системата на образованието ли си ?
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #23  
Стар 9th October 2007, 11:54
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Вълчев е много интелигентен човек, колкото и да не се харесва на мнозина, той е преподавател по право в Софийски университет и адвокат с доста успешна кариера, мислите ли, че този човек не знае какво прави. Прав е за това, че и да си подаде оставката, все тая, икономическото положение в страната ще си остане същото. Изчислено е, че ще стигнем стандарта на ЕС след 50 години, това са най - оптимистичните прогнози, най - песимистичните са за след 100. Тъжно, но факт. И стига вече с тази седянка, прави се от мухата слон. То си беше абсолютна тлака. Един професор в България взема 500 лв. заплата, редно ли е един учител да взема повече от него, като се вдигат заплати трябва да се вдигат на всички. Апропо, да си учителка си има и плюсове, колко майки могат да си позволят да работят половин ден и да си гледат децата, повечето бачкат за същите пари по цял ден и ги виждат вечер по 2 часа. Аз мисля, че учителите трябва да приемат увеличението от 32%, което не е толкова лошо, щото е ясно, че 100 няма да им дадат без съкращения и да се прекратят тези истерии. Никое правителство не би допуснало да бъде изнудвано.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 9th October 2007, 11:56
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

добре тогава. разкажи ми по конкретно за глупавите и несъобразени реформи? искам да знам. може и да си променя мнението след като разбера за какво става въпрос.
извинявай за въпроса, но ти в системата на образованието ли си ?[/quote]
За щастие от няколко години вече не съм в системата на образованието. А за реформите му какво да ти обяснявам след като не си запозната с това как стоят нещата в тази система. Някои неща са твърде специфични. А и много мога да пиша по темата, но няма смисъл... А и не искам да си губя времето...
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #25  
Стар 9th October 2007, 11:58
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CREAMpie
Вълчев е много интелигентен човек, колкото и да не се харесва на мнозина, той е преподавател по право в Софийски университет и адвокат с доста успешна кариера, мислите ли, че този човек не знае какво прави. Прав е за това, че и да си подаде оставката, все тая, икономическото положение в страната ще си остане същото. Изчислено е, че ще стигнем стандарта на ЕС след 50 години, това са най - оптимистичните прогнози, най - песимистичните са за след 100. Тъжно, но факт. И стига вече с тази седянка, прави се от мухата слон. То си беше абсолютна тлака. Един професор в България взема 500 лв. заплата, редно ли е един учител да взема повече от него, като се вдигат заплати трябва да се вдигат на всички. Апропо, да си учителка си има и плюсове, колко майки могат да си позволят да работят половин ден и да си гледат децата, повечето бачкат за същите пари по цял ден и ги виждат вечер по 2 часа. Аз мисля, че учителите трябва да приемат увеличението от 32%, което не е толкова лошо, щото е ясно, че 100 няма да им дадат без съкращения и да се прекратят тези истерии. Никое правителство не би допуснало да бъде изнудвано.
евала !!!! поздравления!!! това е най-гениалното мнение което съм чела в този форум!!!! браво!
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #26  
Стар 9th October 2007, 12:28
Аватара на Atlantida
Atlantida Atlantida не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 879
По подразбиране

Матурите сами по себе си не са толкова лоши, НО не може да се съобщава на даден випуск, че след 10 месеца ще държи матура. Трябва да влизат в сила напр. за тези които сега влизат в гимназия-да го знаят от рано.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 9th October 2007, 20:08
Nortisha Nortisha не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 78
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
Цитирай:
Първоначално написано от Nortisha
В коя развита европейска страна има матури?!
във Франция има Baccalaureat, което е равностойно на матура. ако мислиш че Франция е развита европейска страна....знам ли...
Равностойно,ако приемем, че с тази матурата ще се влиза в университетите. А нашето образование е на такова ниско ниво, че докато стигне стандартите на le baccalaur
Отговори с цитат
  #28  
Стар 9th October 2007, 20:11
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

но все от някъде трябва да се започне. защото ако всички мислят като тебе, че има по важни неща, ще си останем точно там където сме, ако не и още по назад. няма никакво значение кой е най-важния проблем, като в крайна сметка всички проблеми искат решение.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #29  
Стар 9th October 2007, 20:26
Nortisha Nortisha не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 78
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
но все от някъде трябва да се започне. защото ако всички мислят като тебе, че има по важни неща, ще си останем точно там където сме, ако не и още по назад. няма никакво значение кой е най-важния проблем, като в крайна сметка всички проблеми искат решение.
"ще си останем точно там където сме, ако не и още по назад" това мисля, че се отнася по-скоро за твоя случай,защото ако се обръща по-голямо внимание на дреболиите то няма да се усети никакъв напредък и големите проблеми ще останат нерешени и ще създават редица други.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 9th October 2007, 20:35
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

аз не казах да се обръща по голямо внимание на по малките проблеми. трябва еднакво внимание за всички проблеми.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МислителичеВълчевОрешарскитрябвадасиходят
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:57.