IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 19th February 2010, 20:44
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране Re: Реалисти ли сте,или?...

ами аз мисля, че всички живеем в настоящето и нещата дето ги дават по филмите за телепортиране в миналото и бъдещето, са пълна измислица ... все още!

кой знае, представяте ли си някой ден това да се промени

Връзката на реализма с риска много не я схванах ако някой пообясни ...

И всъщност какво значи да бъдеш реалист при условие, че всеки от нас има достъп до някаква фрагментарна нищожна част от реалността, получена чрез сетивата, която пък нашите мозъци интерпретират на базата на някаква информация - вярна или не! - запечатана в тях от предишни събития?
Отговори с цитат
  #42  
Стар 19th February 2010, 20:48
Аватара на patrizia
patrizia patrizia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 1 559
По подразбиране Re: Реалисти ли сте,или?...

[quote]
Цитирай:
Първоначално написано от xxxxx
ами аз мисля, че всички живеем в настоящето и нещата дето ги дават по филмите за телепортиране в миналото и бъдещето, са пълна измислица ... все още!

кой знае, представяте ли си някой ден това да се промени

Връзката на реализма с риска много не я схванах ако някой пообясни ...
Не съм писала,че има връзка.Просто зададох въпросите,които снощи ме вълнуваха.
__________________
"Най-добрият човек е този,който живее със своите мисли и чуждите чувства,най-лошият тип човек-който живее с чуждите мисли и своите чувства."
Отговори с цитат
  #43  
Стар 19th February 2010, 20:53
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Пати, те убави са ти въпросите, убаво е да се пита ... пък и все убави хора сме в този форум!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 19th February 2010, 20:53
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз мисля , че има връзка. Реалистите повече се замислят и по- трудно поемат риск, щото са обмислили и негативните резултати.
А "въздухарите" ( не влагам лошо чувство в тази дума ) наблягат на шанса и не мислят за риска.
Моя Карамфил спада към "въздушните", добре че е Фъца да го приземява
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #45  
Стар 19th February 2010, 21:02
Аватара на patrizia
patrizia patrizia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 1 559
По подразбиране

Песимист, оптимист, реалист…

Песимистът вижда само тунел.

Оптимистът вижда светлината в края на тунела.

Реалистът вижда тунела, светлината и приближаващия влак.

А машинистът… Машинистът вижда трима идиоти, седящи на релсите.
__________________
"Най-добрият човек е този,който живее със своите мисли и чуждите чувства,най-лошият тип човек-който живее с чуждите мисли и своите чувства."
Отговори с цитат
  #46  
Стар 19th February 2010, 21:04
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patrizia
Песимист, оптимист, реалист…

Песимистът вижда само тунел.

Оптимистът вижда светлината в края на тунела.

Реалистът вижда тунела, светлината и приближаващия влак.

А машинистът… Машинистът вижда трима идиоти, седящи на релсите.



тва напраи ми строши главата хехахеахехаха =)))))))))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #47  
Стар 19th February 2010, 21:20
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patrizia
Песимист, оптимист, реалист…

Песимистът вижда само тунел.

Оптимистът вижда светлината в края на тунела.

Реалистът вижда тунела, светлината и приближаващия влак.

А машинистът… Машинистът вижда трима идиоти, седящи на релсите.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 19th February 2010, 22:08
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от patrizia
Стрейндж,а ти?
Не чета хороскопи и не съм никва зодия

Относно реализма Хиксчето добре го каза.
Нямам създадено мнение от предишни случки (голяма мъка докато си изтрия предубежденията от кратуната) и всеки нов факт го разглеждам като нещо ново. Но самозаблудите са голяма работа и понякога се подхлъзвам. Случва ми се чак след седмица да разбера защо съм реагирала по един или друг начин на нещо си.

Реалист съм, което не значи нито песимист, нито оптимист и всеки, който се счита за едното или другото в действителност не е реалист.

Който вярва в зодии пък със сигурност не е реалист, най-малкото, защото не е изпитал необходимостта да се поинтересува от емпиричните доказателства за това всеобщо суеверие. А човек, който няма нужната информация за нещо си и въпреки това си е създал някакво мнение, явно се опира на догадки, а не на реалността.
Който вярва в бъдещето си също не е реалист, щото явно отказва да си признае, че утрешният ден не съществува, щото може и да не се събуди. Масова заблуда... Има си обяснение, ама страх-не страх тва е положението. Животът е живот благодарение на смъртта.

Изобщо, Пат, ако искаш да разбереш дали някой е реалист, изобщо не го питай (всички си мислят, че са реалисти), а виж доколко познава сам себе си. Думите лъжат, мислите също, само онова нещо, което наричат душа или подсъзнание е единственият реалист вътре в нас. А много малко хора познават душата си.

Реалистите принципно са водени от любопитството и искат да разберат нещата. Затова точно те са хората с богат опит и поели повече "рискове". Под риск разбирам любовта към новото и неизвестното.
И все пак, ти какво имаш предвид под риск в случая?

За последствията всеки сам си носи отговорността, тъй че няма какво да я прехвърлям на външни фактори или хора. И това ме кефи, така усещам свободата си. Затова и никой вече не е в състояние да ме ядоса, просто никой няма такава власт над мене. Понякога обаче ми става тъжно, като виждам що народ търси кусурите в другите, вместо да си поеме живота в ръцете и да се освободи от нещастието си.

ПП: Много готина тема, бай дъ уей
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #49  
Стар 19th February 2010, 23:19
Аватара на patrizia
patrizia patrizia не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 1 559
По подразбиране

Под риск имам предвид,примерно ако работата ви ви тормози,ще напуснете ли,или ще предпочетете да не го правите.По простата причина,че може да не намерите нещо по-добро...Страхът от новото,от неизвестното...Някои хора са по-спонтанни ,по смели,или може би не му мислят толкова...причини различни.Други предпочитат старото и познатот вече,въпреки,че не ги удовлетворява...но се примиряват,защото знаят,че може и по-зле да стане.
Всъщност всеки знае са за себе си,какво значи за него да рискува....
__________________
"Най-добрият човек е този,който живее със своите мисли и чуждите чувства,най-лошият тип човек-който живее с чуждите мисли и своите чувства."
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Реалистилистеили
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:58.