IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th June 2023, 21:31
Tribute Tribute не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2023
Мнения: 1
По подразбиране Диета и косопад

Здравейте,
бих искал да попитам за отзиви ако някой има опит с подобен проблем.

От месец и половина съм в калориен дефицит ям основно храни богати на протеин и бедни на мазнини и въглехидрати респективно и на калории. Ежедневно през деня ям основно пилешко месо, варени яйца, зеленчуци, а вечер риба тон в собствен сос или ниско маслена извара. Наясно съм че храненето ми е доста еднообразно и за това взимам и мултивитамини за спортисти с цел да компенсирам липсата на разнообразна храна. Така успях за 45 дена да сваля 6кг. и същевременно да кача мускулна маса. Забравих да отбележа, че тренирам в домашни условия 4 пъти седмично и пия протеинова пудра, креатин монохидрат, цитрулин малат и аминокиселни.

Дотук целите които си бях поставил съответстваха на резултатите които имам но се появи проблем. Бих казал че получих осезаем косопад и съответно, оредяване на косата стъписах се, защото съм на 36 и реших, че просто му е дошло времето косата ми да започне да оредява(както е про голяма част от мъжете) но после се разрових в интернет и открих, че този страничен ефект е доста често срещат при липса на калории и като цяло при диетите.

Да речем, че самодиагнозата ми е е вярна бих искал да Ви попитам този косопад ще се оправи ли ако започна да се храня както преди тоест разнообразно и с балансирано количество нутриенти? Най-грубо казано ще ми се възтанови/поникне ли отново косата? Някой да е имал опит с подобен казус?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетакосопад
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:45.