IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 6th March 2007, 19:24
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Против лепенките специално в САЩ има голяма антиреклама.
Незнам точно защо, но спряха въобще да ги препоръчват. Има много заведени дела срещу компанията,която ги произвежда.
Аз лично ги ползвах веднъж за един месец и после 3 месеца не ми дойде и когато ми дойде, мислех че няма да оживея! Бях издута като бременна във 12 месец и сменях тампно и превръзки на всеки половин час. Беше някакъв див ужас.

PS.Проблема със лепенките е че май увеличават риска от странични ефекти, които по принцип[ винаги присъстват при редовна употреба на противзачатъцгни. Доколкото знам увеличават риска от сърдечен удар особено при пушачки над 30 години! Посъветвайте се с лекар винаги преди да ги ползвате, с тези неща шега не бива. Това че на някоя приятелка е подействало добре, не значи че ефекта ще е същия и при ваc.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th March 2007, 18:55
tina tina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 561
По подразбиране

Аз пия противозачатъчни вече май 6-ти месец(Ясмин) и не знам дали е от това или от стреса в ежедневието ми,но забелязвам много резки промени в настроенията ми.Има моменти,в които без причина мога да проплача,та такава гюронтия да вдигна......все едно е станало кой знае какво.Това ме притеснява,но лекарят ми каза,че едва ли е от хапчетата Следващия лош признак е наскоро откритата ми срината защита на влагалището,което също се засилва от хапчетата.В резултат на това в момента имам някаква инфекция,но затова ще разбера с подробности утре. Иначе какво да ви кажа......като ги пия хапчетата съм сигурна,но тези две неща.......ама наистина много ме притесняват и се чудя какво да правя.А ме е страх да ги сменя с други....Не знам вече.На лепенки НЕ ВЯРВАМ!А за спирала ми е рано,тъй като не съм раждала.А след мнооооооого дълъг период от време правене на секс без презерватив,някак отново да минем на този вариант.....откровено казано никак не ми се нрави
Отговори с цитат
  #13  
Стар 8th June 2007, 14:22
ellezar ellezar не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 19
Изпратете съобщение чрез ICQ до ellezar
По подразбиране

Използвах Евра в самото начало,като излезнаха,но ги нямаше никаде и все трвбваше да ги поръчвам.Така че, сега съм на Ясмин.А ги забраняват,защото увеличават прекалено риска от тромби,ама то и с всички противозачатъчни е така май...
Иначе,сега са около 23-24лв,но за лятото е кофти,не оцеляват непокътнати цяла седмица.За зимата става.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27th June 2007, 12:39
neyka neyka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Sofia
Мнения: 1
По подразбиране

По въпроса за ЕВРА-аз си ползвам от 2 години и съм много доволна,удобството е, че няма как да си забравиш хапчето и освен това щадиш черния дроб.Но всяка жена преди да започне с ползването на каквито и да е хапчета или лепенки трябва задължително да се консултира с лекар. ЕВРА е нискодозиран препарат, който не би трябвало да оказва странични ефекти.При мен до сега не се е случило да имам оплаквания.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th June 2007, 09:18
Arielle Arielle не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 152
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tina
А след мнооооооого дълъг период от време правене на секс без презерватив,някак отново да минем на този вариант.....откровено казано никак не ми се нрави
и аз съм съгласна,никога не бих ползвала отново презерватив,поне докато съм си с този патньор.. се едно да се къпеш с дъждобран
__________________
Free your mind
Cross that line
We can take a trip to nowhere
See what we can find..
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20th November 2008, 19:04
loulou88 loulou88 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Пъпво искам да благодаря за споделената информация по темата,наистина беше доста полезна за мен,въпреки че противозачатъчните са ми изписани от гинеколког, но си е друго да се консултираш с мнението на някои,които го е ползвал.Имам два въпроса: пъпво никъде не видях да е споменато за някакво нежелано взаимодейстжие на лекарството с алкохол,което най-вероятно означава че няма проблеми по този въпрос... и второ,не ми става ясно кога трябва да се слойи първият пластир за пъпви път? В пъпвия ден на менструацията или в пърпвия ден след нея?
и е нужно да се изчака 7 дни,т.е. до първата смяна на пластира, за да си сигурен, че вече дейстеа и те предпазва от забременяване,така ли?
Предварително ви благодаря!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20th November 2008, 19:22
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

За първи ден от цикъла се приема денят, в който ти дойде. За това от кога действа би трябвало да пише в упътването. Не е забранено да се пие алкохол, докато се приемат контрацептиви, но със сигурност не е и хубаво да се прекалява
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22nd January 2009, 00:31
heavyv heavyv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Ползвам Евра от близо 3 години. Напълнях 4-5 кг и по никакъв начин не мога да ги сваля. По време на цикъла имам страхотно главоболие. Иначе са супер, ако не забравиш да ги смениш.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22nd January 2009, 11:44
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heavyv
Ползвам Евра от близо 3 години. Напълнях 4-5 кг и по никакъв начин не мога да ги сваля. По време на цикъла имам страхотно главоболие. Иначе са супер, ако не забравиш да ги смениш.
ами кое им е суперското?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 24th January 2009, 23:53
heavyv heavyv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 2
По подразбиране

ами суперското е че слагаш и цяла седмица не мислиш
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПротивозачатачниспиралаилилепенкиquotЕвраquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:56.